Diskuse (12 příspěvků)
Ondřej Klimeš, marketér
March 2, 2011 v 12.55
Otázka pro autora
Za co jste pana Boba přesně chtěl žalovat? Přečetl jsem si ten článek, ale nic tak hrozného jsem tam nezaznamenal.
JH
Jan Hradil, úředník ve veřejné správě
March 2, 2011 v 13.31
obviňování z extremismu
Nevím, jestli je to na žalobu, ale "pan Bob" by se měl vrátit přinejmenším do školy, a doplnit si nejen kurz novinářské etiky, ale také znalosti politologie.

Úmyslně lživé obviňování z extrémismu je mimochodem v současnosti na pořadu dne, nejen u Ashera, ale i u Klause (jeho "malá hylsneriáda"), takže Lukáši, díky za vysvětlující článek a více takových!
Petr Jedlička, redaktor DR
March 2, 2011 v 14.46
Jen na okraj
A nebyla ta česká oranžová převzata od Blairových labouristů? Nějak se mi to nedaří dohledat, ale matně si vzpomínám, že do kampaně před druhými vítěznými volbami šli právě s touto barvou ...
martin škabraha, autor erót-ické literatury
March 2, 2011 v 20.36
Drobnost: nelíbí se mi formulace "sociálních a lidských práv". Sociální práva jsou přece součástí lidských práv a je třeba na to neustále upozorňovat, protože existuje tendence ztotožňovat lidská práva "jen" s politickými a občanskými právy (v úzkém slova smyslu).
JM
Jakub Malinovský
March 2, 2011 v 23.15
Spíš bych řekl, že občas bývá termínu "lidská práva" používáno jako zkratky pro "základní lidská práva".
JM
Jakub Malinovský
March 2, 2011 v 23.17
Jan Hradil: Kdepak u Klause. Ten se naopak proti onomu "honu na extremisty" vyjadřoval.
JH
Jan Hradil, úředník ve veřejné správě
March 3, 2011 v 0.12
Jakub Malinovský: Máte pravdu, vyjádřil jsem se nesprávně. Klaus sám o sobě nikoho z extrémismu neobviňuje. Zato jej sám vytváří, respektive poskytuje extrémistům myšlenkový materiál. V tomto konkrétním případě jde díky srovnání bátory s hylsnerem o bagatelisaci antisemitismu. Určitě to nácky zahřeje na srdíčku :-)

Přímé šíření intolerance Klaus přenechává jiným (Štětina, Bátory, Joch, Hájek, Jakl, mezi mnoha jinými).
Lukáš Kraus
March 3, 2011 v 1.53
Dobrý večer, těch věci na podání trestního oznámení bylo víc. Tohle, co můžete na Prvních zprávách číst, to je až poslední verze pana Boba. Situace byla taková, že v první verzi jsem byl dokonce označen za podporovatele Stanislava Grosse, což je o to úsměvnější, že v jeho "době" jsem nebyl ani členem ČSSD. Těch věcí bylo víc, nebudu je zde konkretizovat. Redakce Prvních zpráv velmi dobře ví, že přestřelila a kde. Některé verze mám zálohované pro případ, že se bude něco podobného z redakce Prvních zpráv opakovat. Vláčet se z ČR jako onuce nenechám. Na to mám dost vysoký norský občanský plat, abych se mohl soudit třeba deset, dvacet let. Pan Bátora je prý nekorektně traktován v médiích. Hezké, že ale pokračuje neuvěřitelně cílená kampaň proti lidem, kteří se nestydí za levicovou politiku, to nějak diskurs ČR potichu přechází. Je ale pravda, že jsem dostal v této konkrétní kauze podporu i od žurnalistů, kteří opravdu nemají příliš sympatií k levicovým stranám. Dost mi celá kauza vadí i z jiného hlediska, že je to vlastně útok nejen na Sobotku, nějakého Krause v Norsku, ale i na vás, kteří píšete do Deníku Referendum. Nebudu už vůbec zmiňovat, že se politikou neživím, v jistém ohledu jsem soukromá osoba, proto i kdybych napsal na sociální síti něco naprosto obludného, nikdo nemá právo bez svolení cokoliv šířit médii, tím méně např. mé fotografie. Svá slova si dokážu obhájit vždy, když nejsou překrucována, vytrhávána z kontextu, což se v tomto případě stalo. Vlastně jsem v článku pana Boba vykreslen jako nějaký idiot, pomatenec a to změrně, aby byl očerněn Sobotka a lidé, kteří za ním stojí.

„Drobnost: nelíbí se mi formulace "sociálních a lidských práv". Souhlasím a děkuji za opravu. Nebudu to už takto používat. Pravda.

JM
Jakub Malinovský
March 3, 2011 v 2.1
špatná paušalizace:
"Ubohost konzervativních žurnalistů a jejich neerudovanost, nepřipravenost a štvavost je až zarážející."

Tohle je hodně unfair a nepřesně paušalizující.
JM
Jakub Malinovský
March 3, 2011 v 2.6
Pane Hradile,
nepatřím mezi ty, kteří rádi upozorňuji na překlepy a opravují jiné v nepodstatných písmenech, sám píšu překlepů spoustu, ale zde mi to prostě nedá. Je Hilsner, ne Hylsner. Je Bátora, ne Bátory. Nevím, co s tím "Bátorym" všichni máte, už to čtu na různých místech poněkolikráté.

Ale nyní k věci s tím Štětinou jste hodně střelil mimo, jejich vzájemný vztah je dost negativní, ostatně Klaus není ani pro tažení proti KSČM.

Jinak Ashera moc nemusím a na základě zkušenosti s jeho jinými texty mu obecně moc nevěřím, podrobnosti o nějakých FB profilech a interních diskusích ČSSD neznám, ale srovnám-li "útok na Krause" s celostátní masivní kampaní masmédií proti Bátorovi, rozdíl v intenzitě je již na první pohled jasný. Navíc nevím, že by v případě Krause došlo ke zneužití veřejnoprávní České televize k vedení politické kampaně proti němu.
+ Další komentáře