Diskuse (3 příspěvky)
Martin Šimsa, filosof
March 24, 2018 v 10.56
Václav Klaus mladší
No, velmi často se v médiích ke školství vyjadřuje Klaus mladší. je to taková směsice konzervatismu a populismu. Myslím, že by stálo za to krtiicky rozebrat jeho výkřiky a nápady, protože to jsou názory, které nějakým způsobem ve veřejnosti rezonují, především jeho odpor vůči inkluzi, jeho boj proti šátkům, apod.
DU
David Unger, psycholog
March 24, 2018 v 18.29
Má to však ale
Václava Klause jr. nepovažuji za konzervativního politika, ale za populistického českého nacionalistu. V mnohém ale jeho názory opravdu nějak rezonují. A některé nejsou "úplně mimo".

Se mnou na jednom psychoterapeutickém kurzu je učitelka na ZŠ, jejíž třída se snaží integrovat čtyři žáky s psychickým handicapem. Říkala, že jsou nespokojení všichni. Žáci s handicapem i ostatní žáci, rodiče všech žáků i učitelé.

Stejně tak chápu nespokojenost učitelek MŠ, které musí nyní přijímat dvouleté děti, často na mateřskou školu nezralé. Neříkám, že za tím nestojí dobrá vůle, ale nehledí se na náš kontext, který je trošku jiný než ve skandinávských zemích.

A třeba bych moc rád byl vysokoškolským učitelem. Učitelem, který studuje a učí mladé lidi. Ale ne byrokratem, který sedí za stolem nebo PC, shání granty, které budou k ničemu a produkuje vědecká články, které kromě autora a recenzenta nikdo nečte. A potom narychlo vyzkouší, nejlépe písemnou formou, studenty, kteří získají sice vysokoškolský titul, ale nejsou odborníky na nic.
Petr Chaluš, konzultant ve vzdělávání
March 26, 2018 v 14.16
Klaus a následovníci
Ano Klaus mladší je asi původcem některých myšlenek jeho kolegyně poslankyně, zároveň ona přidává kritiku ICT ve vzdělávání, a rozvoje kompetencí, tyto oblasti ani Klaus nenapadá, zdá se že jeho následovníci jsou do větších extrémů.