Diskuse (2 příspěvky)
IH
Ivo Horák
January 12, 2020 v 10.37
Co bylo na Titanicu (až tak) špatně, jsme se nedozvěděli
Vzhledem k profilu autora je článek poměrně slabý. Nesouhlas s vládním angažmá strany a upozornění na její špatné volební vyhlídky neříkají politiologicky ani programově skoro nic.

Jestli se ČSSD podobá mentalitou kapele na Titanicu, nevím. Zní to však jako, zřejmě nezamýšlený, kompliment.
Honza Macháček, chemik
January 14, 2020 v 18.25
Pryč se středem!
Sociální demokracie bude buď levicová, nebo žádná. Dokud se nezbaví blouznění o „silné středo–levicové straně‟, z cesty ke zkáze neunikne. Jestli se chce zachránit, musí se zbavit středu — už proto, že dnešní politický střed by ještě v sedmdesátých letech byl příliš pravicový i na Margaret Thatcherovou.

Už i Piráti se dostávají svou politikou založenou na datech nalevo od středu, protože data prostě čím dál zřetelněji ukazují, že pravicová politika je naprosto zhoubná. Vzhledem ke skladbě svých voličů a k názorovým klišé zakořeněným v naší společnosti, se ovšem Piráti musí od levice distancovat — a to vytváří prostor pro levicovou stranu. Konec konců i ti Piráti po takové straně volají, protože s výraznou stranou nalevo od sebe budou snáze odolávat útokům, které jejich politiku založenou na datech označují za komunistickou.

Zatím často pozorujeme politiky ČSSD napravo od Pirátů v komunální politice, kde se drží svých oposmluvních korupčních vazeb na partnery z ODS a bojují po jejich boku za všeliké privatizace a stavební zakázky proti Pirátům, Zeleným a místním sdružením občanů. Právě tam někde leží levý střed — na levém křídle formace mafiánského kapitalismu, v jejímž centru stojí ODS a napravo TOP 09.

Konec konců kam jinam chce jít ČSSD od Babiše než doleva? Napravo od oligarchy ji nikdo z jejích bývalých voličů nepotřebuje.