Diskuse (8 příspěvků)
PK
Pavel Kolařík, informatik
November 26, 2019 v 4.21
Vidím, že nikdo
ze zdejší koblihářsko-okamurovsko-bolševické (zkrátka zemanovské) frakce si netroufne pod tímto článkem něco pohrdavého utrousit.

Nikdo ale ani nenapíše, že jsou dny, kdy se stydí, že je Čechem.
No, tak je to zase na mně.
JK
Jindřich Kalous, důchodce
November 26, 2019 v 11.52
To bude asi tím, že mlčení znamená souhlas.

Za svou národnost se nestydím, ale ani na ni nejsem hrdý. To nebyla a není moje zásluha, kde, komu a ve které době jsem se shodou okolností narodil, kterým jazykem mluvila moje matka a ve kterém mě jako v prvním učili ve škole číst a psát. Jestli se v tomto ohledu nějak cítím, tak jako Evropan. Na co/na koho mají být hrdí nebo za co/za koho se mají stydět potomci národnostně smíšených rodin, kteří jsou dvoj- nebo i vícejazyční od samého narození?

Jestli cítím nějaké emoce, tak to není vůči národu nebo národům, ale vůči jejich politickým předákům, a je to až na výjimky vztek a pohrdání. A to se bohužel týká i té evropské reprezentace.
PK
Pavel Kolařík, informatik
November 26, 2019 v 12.36
No tak jistě - jak jinak...
:o))
JK
Jindřich Kalous, důchodce
November 26, 2019 v 14.1
Ještě jsem zapomněl napsat, že za co se stydí někdo v Mnichově, je mi úplně u p...at.
JK
Jindřich Kalous, důchodce
November 26, 2019 v 14.3
A teď tedy k meritu věci. Mám za to, že zemědělské dotace v EU měly být už dávno zrušeny.
PK
Pavel Kolařík, informatik
November 26, 2019 v 14.19
No řekněte - není ten náš “aktivní účastník internetových diskusí” (říkejme mu takto - vždyť “troll” zní tak negativně) a přívrženec Okamurův svým způsobem geniální?

Inu, není.
IH
Ivo Horák
November 27, 2019 v 11.11
Ta jižní Morava...
Zuzana Vlasatá napsala hezkou reportáž. Díky za ni. Mám tenhle žánr rád, asi proto, že právě reportáž jsem dosud nenapsal nejspíš žádnou. Specifikem žánru je působivost, jež se zakládá na konkrétnosti, a nikoli, aspoň naprostou většinou, na strašlivých skutečnostech.

Poté, co jsem toto předeslal, mohu snad uvést, že jsem četl těžší obvinění mocných. Bylo by vlastně hezké, kdyby se při podnikání nedělo nic horšího. A při vládnutí rovněž...

Ještě jedna věc mě napadlo. Kam naše "certifikovaná" společnost dospěla. Pro ty, kteří jsou více méně nuceni stravovat se levně, jsou granulky hnojiva požehnáním, zatímco pro bohatší a velmi uvědomělé, stejně jako pro jejich dodavatele nebezpečím kontaminace zlem. Zemědělče, vyber si, pro který druh lidí budeš pěstovat jejich chléb vezdejší.

Samozřejmě, že fandím biofarmám. Na základě reportáže by mohl vzniknout film "Granule". Bez PP samozřejmě. Byl by nad všechny tři "Bobule".