Diskuse (1 příspěvek)
Bohuslav Vorel, pojistný matematik
August 16, 2015 v 20.4
Koho je vlastně potřeba měnit?
Z mého pohledu poněkud nešťastná volba termínu uprostřed dovolených. Pracovní den také není pro mimopražské asi nejideálnější. Opravdu to nešlo uspořádat některou zářijovou sobotu?

Nechci znovu opakovat, co jsem napsal v poznámce k avízovanému rozhovoru s Jiřím Dienstbierem, ale změna volebního řádu sama o sobě nic neřeší, protože z mého pohledu pouze řeší důsledky, pokud vůbec, ale nikoliv příčiny současného stavu. Členská základna, která je schopná a ochotná zahýbat s navrhovanou kandidátkou, by měla být schopná si na příštích okresních a krajských konferencích zvolit takové vedení, u kterého podobné vzepjetí nebude nutné. Tedy pokud ve svých řadách takové potenciální schopné a ochotné kandidáty má.

Z mé zkušenosti okresního funkcionáře situace není černobílá. Jsem pro maximální možnost přesýpání kandidátek i maximální možnost voliče vybírat si na kandidátkách stran a nakonec ty kandidátky přesypat podruhé. Nicméně za dvaadvacet let, co jsem v sociální demokracii, jsem podobných diskuzí absolvoval bezpočet. Žádný systém sám o sobě ale bez zdravého rozumu zúčastněných na všech úrovních ale nic nezaručí.