Diskuse (8 příspěvků)
FK
František Kostlán
November 6, 2010 v 13.5
Lukáši,
precizní článek, s jehož podstatou samozřejmě nejen souhlasím, ale podepisuji. Je dobře, že sociální demokracie má mezi sebou i pár kritických lidí.
Jenom jedna drobnost se mi trochu nezdá a sice výraz "lidi práce" (v různých obměnách). Člověk práce je i majitel továrny, který se o ni stará. Ale v kontextu tvého článku jde skutečno o drobnost.
Jan Kopecký, sociolog
November 6, 2010 v 13.27
ano
Jak opakoval na společné konferenci ProAlt a MRL za přítomnosti Lubomíra Zaorálka a Bohuslava Sobotky Jan Štern:
"... sociální demokracie bude muset vyřešit, bude-li stranou Erazima Koháka a Dienstbiera ml., nebo stranou Petra Hulínského"
Ti pro které je ČSSD jenom výtahem k moci a výhodám s ní spojeným jistě souhlasit nebudou. Bude k nim v budoucnu patřit i Michal Hašek?
Jan Kopecký, sociolog
November 6, 2010 v 15.48
jenže!
Pražská ČSSD mezitím předvádí připravený tyátr:
"Tisková zpráva: Pražská ČSSD je rozčarována ze způsobu, jakým TOP 09 vede v Praze povolební jednání" (27.10.2010) - http://prazsky.cssd.cz/
Martin Šimsa, filosof
November 6, 2010 v 19.21
slepí pražští vůdcové táhnou ČSSD do jámy,
protože to, co už není přijatelné ani pro TOP 09 ani pro větší část české kritické občanské veřejnosti, natož pro opravdové a poctivé sociální demokraty, oni nevidí zaslepení svými prebendami. To v soc.dem. už není ve vedení kromě Sobotky a Dienstbiera mladšího nikdo, kdo by to pražským kmotrům a pražské soc.dem. vysvětlil?
Lukáš Kraus
November 8, 2010 v 20.6
4 lidé z předsednictva jsou proti koalici s ODS v Praze. Většina jí bohužel podporuje a všichni patří do křídla Michala Haška, jako Onderka a spol. V Praze se neválčí pouze o podobu ČSSD, ale i o naději pro republiku za 4 roky...s Haškem v čele půjde o bezesporu menší naději pro zásadové a nekoupené idealisty...
MN
Miroslav Novák
November 9, 2010 v 14.14
Jenom bych chtěl upozornit,
že jakákoli strana v čele pouze s idealisty nemá šanci na úspěch....
Petr Šťastný
November 9, 2010 v 14.36
Řešení zdola...
ČSSD je demokratická strana a na to jaké koalice vznikají na obcích nemá vedení žádné páky. Může jen doporučovat. Možnost zabránit takovým situacím jako je ta pražská může pouze místní členská základna. Pokud je pasivní nebo pokud dokonce své vedení podporuje tak je to zlé.

FJ
František Jonáš, technik
November 10, 2010 v 9.26
členská základna???K čemu to???
Kdo je členská základna??? Nesouhlasit může , ale demokracie má svůj rozměr a do té se nevejde členská základna, ale P.H. divím se ještě , že se občas divím; ale vedení ČSSD je pouze odrazem a zrcadlením marasmu, kam jsme došli po 21 letech. B.Sobotka sklízí i svůj díl úrody, i když se může tvářit ,. jako Ježíšek, ale to je tak vše, co pro toto v tuto chvíli může udělat.