Diskuse (2 příspěvky)
BT
Bohumil Trávníček
March 8, 2013 v 17.16
Klaus jako sociální i ekonomický analfabet
Obávám se, že Klaus všechno své počínání považuje za správné, má skutečně nulovou schopnost sebereflexe. Je typický sociopat, který nikdy nebude schopný pochopit, že trestání sobeckých parazitů je naprosto nezbytné pro to aby společnost lidí mohla vůbec fungovat a nedošlo ke zhroucení.

Klaus je sociologický analfabet. Je tragédie pro národ, když takovou osobu má 10 let prezidentem.

Co je ale pozoruhodné je to, že on je i ekonomický analfabet ačkoliv má z tohoto oboru dokobnce akademické tituly!

Zatímco většina skutečných ekonomů (např. Stiglitz, Krugman) již pochopila, že neoliberální doktrína vede k ekonomickému, sociálnímu i morálnímu kolapsu západního světa, Klaus se tohoto bludu drží dál jako náboženský fanatik.

Pokud by v zemědělském podniku měli agronoma, jehož agrotechnické postupy by opakovaně vedly k neúrodě a bankrotování tohoto podniku a on si své bludné postupy nenechal nikým vymluvit, nezbylo by jim než ho z tohoto podniku vyhodit.

Ne tak v oboru národohospodářství: přestože postupy Klause a Kalouska ničí hospodářství ČR, dostává se jim za jejich zničující postupy vědeckých titulů a mezinárodních ocenění.

Ekonomie se stala oborem fanatických stupidů. Je třeba aby se jich společnost zbavila než bude úplně pozdě.

(Čest výjimkám jako je u nás I. Švihlíková, M. Fassmann nebo byl M. Pick).
MT
Miroslav Tejkl
March 10, 2013 v 12.3

Obžalování Klause z velezrady je účelné a svým způsobem spravedlivý manévr vůči této nesnesitelné figuře.

Střízlivě uvažující člověk ale už teď ví, že nic víc.

A časem, se zpožděním (jako ostatně vždy to bylo se zpožděním), se bude veřejnost senátní žalobě vysmívat víc a víc ... protože ať už je jakkoli manipulována, dobrý kořínek zdravého selského rozumu v lidech společenské většiny prostě pořád zůstává ...