Diskuse (2 příspěvky)
SB
Stanislav Beránek
December 12, 2012 v 11.18
Otevřený dopis s odpovědí na prohlášení volebního týmu Táni Fischerové ze dne 8.12.2012
Vážená paní kandidátko,


rádi bychom Vám vysvětlili a budeme doufat i rozptýlili Vaše námitky k hodnocení transparentnosti kampaně.


Projekt transparentnivolby.cz je zcela dobrovolný, kromě času a určité podpory ze strany Transparency International Česká republika. Cílem projektu je monitorovat financování kampaně jednotlivých kandidátů na jednu z našich nejvyšších ústavních funkcí. I když přiznáváme, že jde o projekt, který je v ČR naprostou novinkou, v západních zemích, kde se volí prezident pomocí přímé volby, je monitoring a dotazování kandidátů naprosto běžnou součástí kampaně. Snažíme se tak naším projektem k této praxi západních zemí připojit i ČR.
Dale viz. přiložený link...

http://www.transparentnivolby.cz/?p=564
JH
Jaroslav Hajek, Přisluhovač globálního kapitalismu
December 12, 2012 v 20.45
Nechci se
pana Tožičky zastávat, jeho článek mi rovněž přišel dost útočný (asi jste ho nasrali), ale dovolím si k vašemu rankingu pár "nezávislých" poznámek:

Za prvé, informace u paní Fišerové skutečně vypadají, jako by je tam někdo naházel na poslední chvíli:

"Kandidátka žádné informace zveřejnila."

nebo

"Zveřejňuje kandidát zprávu o reálně vydaných financích v čase (např. měsíčně)?
0% - Kandidátka zveřejňuje informace (kromě volebního účtu) o celkových nákladech a jejich rozložení v čase."

Pokud jste dostali informace na poslední chvíli, tím se to poněkud vysvětluje, nicméně stejně je to vaše špatná vizitka.

A za druhé, některá hodnocení jsou poněkud nelogická. Třeba na otázku "Zveřejnil kandidát celkovou sumu plánovaných nákladů na svou kampaň?" dostala Fischerová 0%, že to není dohledatelné. Jenže ona prohlásila opakovaně do médií (což podle vaší metodiky berete v potaz), že náklady plánuje minimální a že určitě nepůjde o milióny, z čehož si při troše snahy vyvodíte odhad 0-2 milionů, který má technicky pořád menší absolutní rozptyl, než třeba ten Fischerův.

Proč by paní Fischerová měla nutně zveřejňovat ještě nějakou zprávu o výdajích, když na volebním účtu jsou (aspoň předpokládám) příjmy i výdaje, to jsem taky nepochopil. Můžete mi to vysvětlit?