Missing

Boris Valníček

Email: valsat@seznam.cz
Povolání: vědecký pracovník vv

Název příspěvku

V diskusi k článku

Miroslav Hudec: Peticí proti rozhodnutí soudu?

Výzva Ústeckého kraje, aby občané podporovali urychlenou dostavbu dálnice D8 navzdory rozhodnutí soudu, budí rozpaky. Bylo by lepší dohlédnout na úředníky, aby pro kraj lépe připravovali podklady.

Ilona Švihlíková: Národohospodáři odborů trhají Nečasovu vládu na cucky

Dnešní vystoupení Martina Fassmanna a dalších ekonomických expertů Českomoravské komory odborových svazů aspiruje na ekonomickou událost roku.

Redakce DR: Otevřený dopis ministru školství Petru Fialovi

Redakce Deníku Referendum zveřejňuje plné znění otevřeného dopisu, který v úterý předali zástupci iniciativy Za svobodné vysoké školy ministru školství Petru Fialovi.

Vratislav Dostál: Navrátilová: Církevní restituce jsou zkouškou morálky

Podle poslankyně Dagmar Navrátilová z LIDEM bude hlasování o restitucích úhelným kamenem morálních kvalit jednotlivých politiků. Přestože pro vládní návrh dohody o vyrovnání státu s církvemi nebudou hlasovat VV, zákon Sněmovna nejspíš schválí.

Miroslav Patrik: Oni mají dálnici, my zase pravdu

Ostudné peripetie selhání demokratického režimu při schvalování dálnice D8 upadají v zapomnění. A nakonec jsou paradoxně jakoby všichni spokojeni: jedni mají svou dálnici a druzí zase pravdu.

Jaroslav Šabata: Oč jde nejen v sociální demokracii

Rozhodování o prezidentské kandidatuře Jiřího Dienstbiera je rozhodováním o charakteru ČSSD.

František Kostlán: Mediální štvanice aneb Jak potrestat rodinu napadenou žháři

Na rodině popálené Natálie Kudrikové se mstí různí omezenci, kteří se na svět dívají nenávistným okem, zvláště, jde-li o Romy. Přístup mnoha médií situaci rodiny ještě zhoršuje.

Jan Miessler: Sobotkův začarovaný kruh

Bohuslav Sobotka kolem ČSSD obchází jako kolem balvanu a nemůže najít pevný bod, pomocí kterého by s ní pohnul. Měl by to ale aspoň zkusit, jinak každý jeho úspěch posílí pragmatiky, kteří táhnou stranu ke dnu.

Ondřej Slačálek: Bourají Karlštejn

Jak mohou univerzity vzdorovat útoku, který proti nim vláda vede? Potřebují přeložit svůj zájem do politických pojmů – najít jazyk, kterým přesvědčí veřejnost o své potřebnosti. Zápas o univerzity může být pro levici školou v politické taktice i v respektu vůči druhým.

Tomáš Tožička: Umrznutí jako politická poprava

Současný společenský model nazýváme kapitalismem. Tváří v tvář čtyřem stům evropských mrtvých chudých, kteří naprosto zbytečně umrzli, je třeba s definitivní platností říci: „Kapitalismus je zločinný režim.“

František Kostlán: Proč je občanská společnost u nás velmi slabá

Občanská společnost je na tom podobně jako politická korektnost. Přestože téměř neexistuje, je napadána a kritizována. K demokracii, která není pouze na papíře, musí česká společnost teprve vyzrát.

Vratislav Dostál: Ochránci přírody ušetří státu miliony. Přesto se jim škrty nevyhnou

Česká republika ušetří ročně přes jedenadvacet milionů korun v ochraně životního prostředí, a to díky práci více než 2 500 dobrovolníků. Přesto se Chalupův resort životního prostředí rozhodl podporu enviromentálním organizacím výrazně omezit.

Martina Poliaková: Zápas o univerzity: Cechovní, či společenský spor?

Co brání akademikům postavit se vedle odborářů, zdravotníků, učitelů či policistů? Mají vysoké školy chápat boj o reformu pouze jako svou profesní při, anebo je třeba problém vnímat v celospolečenských souvislostech a politizovat jej?

Vratislav Dostál: Alejím opět hrozí masivní kácení, ministerstva ustupují silničářské lobby

Ministetsvo dopravy plánuje za blahosklonné nečinnosti ministerstva životního prostředí novelu zákona, která má znovu usnadnit přístup k povolením kácet stromy u silnic. Ochránci přírody se tomu snaží zamezit.

Jakub Patočka: Vznikne-li sebemenší šance položit vládu, je nutno ji využít

Nejen podrážděný výpad Václava Klause vůči Karlu Schwarzenbergovi napovídá, že šance položit vládu od voleb ještě ani jednou nebyla tak vysoká jako právě teď. ČSSD nebude mít mnoho možností, ale naskytnou-li se, musí je využít.

Jan Beránek: Šlendrián a zametání pod koberec ve Fukušimě jako v Temelíně

Podobnost mezi Fukušimou a Temelínem není viditelná na první pohled, ale systémové paralely zde jsou: moc energetického monopolu, slepá důvěra veřejnosti, bohorovnost úřadů, chronický šlendrián a utajování problémů s aktivní podporou státních inspektorů.

Vratislav Dostál: Úřad povolil stavbu spalovny odpadů v Komořanech. Ekologové se odvolají

Mostecký stavební úřad povolil stavbu spalovny odpadů v areálu teplárny v Komořanech na Mostecku. Námitky ekologických sdružení Duha a Arnika podle Mosteckého deníku zamítl. Ekologové podají proti rozhodnutí úřadu odvolání.

Matěj Stropnický: Babišův komisárek

Andrej Babiš vytváří dvě různá spojenectví: od politizované veřejnosti chce nakoupit její legitimitu, tu odcizenou láká na politický kýč. Čekat od něj můžeme i mystiku zemského živitele, nikdy ale nepovede žádné hnutí.

Jiří Silný: Podivná curyšská válka

Spor, zda je lepší vyrábět energii z jádra, nebo z uhlí, je takový mile český. Obojího je dost, tak proč se zabývat nějakými watty nebo tunami CO2, který ani není vidět. Je to navíc energie, kterou plně ovládáme – prostě se to pustí a nemusíme čekat až vysvitne slunce, zafouká, zaprší nebo naroste.

Jan Vaňo: Hledání umírněnosti

Ve zprávě o extremismu ministerstva vnitra se ocitla občanská iniciativa ProAlt, jež se snaží protestovat proti vládním reformám. Co může být skutečným důvodem této kategorizace, když extremistická není? Možná je to jen neobratně vyjádřená podpora této iniciativě.

Zobrazeno 20 / 25