Missing

Milan Štěpánský

Email: stepansky@volny.cz
Obec: Praha 4 - Modřany

Název příspěvku

V diskusi k článku

Zdeněk Bárta: Dobré umírání

Doporučení České lékařské komory ke změně kurativní léčby na léčbu paliativní je důležitý dokument. Díky němu by se nám mohlo lépe umírat.

Jakub Patočka: Stávky a demokracie

Sociální hnutí, které se v Evropě vzmáhá, zdánlivě bojuje pouze za stavovské zájmy. Jsou ovšem legitimní a mají univerzální povahu. Současné otřesy v sobě navíc nesou i naději, že by mohly probrat evropskou demokracii z mrákot.

Jan Černý: Iluze o Straně zelených a havlovská inteligence

K polemice kolem bursíkovské a liškovské Strany zelených, která probíhá na stránkách Deníku Referendum, bych rád připojil jednu historizující a jednu aktuální poznámku.

Michael Hauser: Záhada kapitalismu

V diskusích, které následovaly po českém sociálním fóru, se ukázalo, že slovo kapitalismus může působit jako záhada. Jak se na ně dívat?

Jakub Patočka: Poznámky k šedesátiletí největší z demokracií

Gándhíovská tradice demokracie oplývá intelektuální silou, díky níž může dát odpovědi na současné civilizační otázky. Pro nás je zajímavá i fascinujícími paralelami s tradicí masarykovskou.

Táňa Fischerová: O sportu z pohledu kavárenského povaleče

Do sportu se v naší republice investovala značná část prostředků. Toto odvětví zároveň trpí stejnými neduhy jako všechna ostatní. Ne-li většími.

Táňa Fischerová: Kdo je muž na Hradě?

Polemiku o Václavu Klausovi stále provází zbytečné emoce. Přitom by stačilo se na celý problém podívat věcně. Co je vlastně dobrého na Václavu Klausovi...

Zdeněk Bárta: Havel, Čecháčci a dva citáty do příštího roku

Vítězství pravdy a lásky není právě na dosah ruky. Brání jim malost velké části Čechů. Věčný zápas mezi dvěma přístupy k životu můžeme ale ovlivnit. Pojďme se nad ním nejprve zamyslet.

Olga Lomová: Všechno to do sebe zapadá

Číňané se chovají, jako by byli pány světa, protože jim to mezinárodní společenství umožňuje.

Dušan Radovanovič: Náměstkyně primátora Reedová rezignovala

Náměstkyně za SNK ED rezignovala na svoji funkci. Nepodařilo se jí prosadit protikorupční strategii.

Petr Salamon: Afghánistán: první Obamův omyl?

Barack Obama je kvůli rozhodnutí posílit vojenskou přítomnost své země v Afghánistánu kritizován nejen protiválečnými aktivisty, ale i vlivnými členy své vlastní strany a mnoha úředníky.

Zobrazeno 11 / 11