Missing

Petr Votoupal

Obec: Brusel
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Petr Jedlička: Otázky nad Ukrajinou

Vedoucí zahraniční rubriky DR začíná svoji sérii pravidelných nedělních textů zamyšlením nad českou reflexí nejbližší ze současných válek, kterou v končícím týdnu obohatily výstupy premiéra a prezidenta, ne zrovna obratné.

Jiří Pehe: Další krize žene českou demokracii nad propast

Konspirační teorie, které se objevily spolu s posledním skandálem, jsou samy o sobě smutným svědectvím o stavu české demokracie. Znamenají, že jen málokdo věří tomu, že politické procesy mají přirozené příčiny.

Lukáš Jelínek: Očištění

Politici nepodávají vysvětlení, nepřiznávají se a neomlouvají. Oni se očišťují. Jak ale takové očišťování vypadá, nikdo netuší. Je očištěný ten, koho přes práci policie žalobce nepohnal před soud? Nebo ten, kdo nebyl pravomocně odsouzen?

Dušan Radovanovič: Špidla: Vláda škrtá dávky, ale stovky miliard z EU jí utíkají

Vláda škrtá dávky po stovkách a úředníky propouští po desítkách - aby ušetřila. Kvůli české korupci při čerpání prostředků z fondů EU ale komise zastavila už pět operačních programů. „Ohroženo je 330 ze 760 miliard. Je to hazard," tvrdí exkomisař Špidla.

ČTK: Špidla: Působení ČR v EU je neefektivní, dost se neprosazuje

Vladimír Špidla dnes v Senátu uvedl, že působení České republiky v EU je neefektivní. Podle něj není naše země schopna využít dostatečně peníze z evropských fondů či prosadit se a ovlivňovat řešení globálních problémů.

Petr Jedlička: Klady a zápory libyjské rezoluce

Obhájci rozhodnutí OSN vyhlásit nad Libyí bezletovou zónu vznesli několik pádných argumentů. Své pravdy mají i jeho kritikové. Byl zásah vskutku nutný a co může způsobit?

Zobrazeno 6 / 6