Missing

Monika Šatavová

Obec: Praha 6
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Tomáš Tožička: Kdo chytá partaj

Současný stav ČSSD nepředstavuje naději do budoucna. Je třeba, aby se na levici objevil nový subjekt, který by spojoval existující sociálně-liberální politická i občanská hnutí postavená na levicovém a středovém konceptu.

Michal Komárek: Greenpeace a radikalismus

Programový ředitel Greenpeace odpovídá na páteční sloupek Jakuba Patočky Kterak ekologické hnutí opět chrabře zvítězilo. Samo nad sebou.

František Kostlán: Parlamentní listy jsou platformou krajní pravice. Působí zde další extremisté

Člen neonacistické Dělnické strany a kandidát DSSS ve volbách Václav Prokůpek, autor kachny o romském pokladníkovi, není zdaleka jediným exponentem krajní pravice, který působil či působí v Parlamentních listech.

Filip Outrata: Za církev sociálnější: O co nám jde?

Za organizátory akce Za církev sociálnější, demonstrace spojené s modlitbou, která se bude konat v sobotu 18. února 2012, shrnuje autor komentáře motivace pořadatelů.

Jakub Patočka: Fukušimský Buddha aneb Za co by se měl hejtman Hašek omluvit

Je samozřejmě možné být stoupencem jaderné energetiky. Ale není možné vykládat, že příklad Fukušimy ukazuje, o jak bezpečný zdroj energie se jedná. To není ani omyl, to je zpupný tlach.

Vratislav Dostál: Odbory chystají blokády i stávky

Sobotní demonstrace odborářů proti vládním reformám, které se zúčastnilo přes 40 000 lidí, nebude poslední. Zatímco občanská iniciativa ProAlt vyzvala v průběhu protestní akce ke generální stávce, Asociace samostatných odborů již chystá blokády.

Vratislav Dostál: Odbory chystají blokády i stávky

Sobotní demonstrace odborářů proti vládním reformám, které se zúčastnilo přes 40 000 lidí, nebude poslední. Zatímco občanská iniciativa ProAlt vyzvala v průběhu protestní akce ke generální stávce, Asociace samostatných odborů již chystá blokády.

Milan Smrž: Už žádné sushi…

Japonští pracovníci se pohybovali během záchranných prací v radiačním zatížení 400 milisievert za hodinu. Z obdobné situace známé z Černobylu lze odvodit, že se jedná o takovou dávku, jež u nich z poloviny zapříčiní smrt a druhá polovina bude silně oslabena a vystavena masivnímu riziku rakoviny.

Erik Tabery: Rána, která míří mimo

Autor reaguje na esej Jakuba Patočky „Po svém sjezdu se ČSSD může stát velkou nadějí české politiky“ a odmítá myšlenku, že by týdeník Respekt a priori chtěl levicové politiky diskreditovat. Na konkrétních příkladech ukazuje, že se naopak snaží referovat o nich co nejvíce objektivně.

Lukáš Jelínek: Trojí selhání Alexandra Vondry

Přestože má pražská kavárna pro Alexandra Vondru pochopení, nemůže zastřít fakt, že Vondra selhal jako manažer, jako čelný ústavní činitel a také jako politik a místopředseda ODS. To by mělo stačit k tomu, aby rezignoval.

Adam Votruba: Marťani na straně levice

Nezpochybnitelná hodnota vlastnictví, kterou stavíme nade vše ostatní, je pouze společenským konstruktem a konsenzem. Stačí pouze změnit perspektivu a vše se jeví jinak.

Jiří Pehe: Trapné hrátky okolo voleb středoškoláků „nanečisto“

Ministerstvo školství letos nezaštítí projekt Studentské volby, který je naplánován na konec dubna. Vyslyšelo tak kritiky z řad ČSSD, kteří se bojí, že by volby dopadly v jejich neprospěch.

Zobrazeno 12 / 12