Zbarta

Zdeněk Bárta

Obec: Brno
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.
Zdeněk Bárta je autorem článků, které naleznete zde.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Zdeněk Bárta: Adventní pravdoláskaření

Poté, co Adam B. Bartoš zveřejnil seznam lidí ve službách Pravdy a Lásky, vznikla na Facebooku skupina, která se k těmto nešvarům hrdě hlásí. Autor k ní patří a vysvětluje, co ho na pravdoláskaření tak přitahuje.

Zdeněk Bárta: Utéct z odpovědnosti nelze

Advent je připomenutí toho, že pod zorným úhlem věčnosti víra ve spravedlnost, pravdu, lásku má smysl, i když se to leckomu může zdát jako bláhová naděje.

Zdeněk Bárta: Utéct z odpovědnosti nelze

Advent je připomenutí toho, že pod zorným úhlem věčnosti víra ve spravedlnost, pravdu, lásku má smysl, i když se to leckomu může zdát jako bláhová naděje.

Zdeněk Bárta: Běda vám, pokrytci!

Víra není totéž, co náboženství. Náboženství je jen dobově proměnlivou kulisou úžasného dramatu o smyslu lidského života zvaného víra.

Zdeněk Bárta: Regulace prostituce před pěti lety

Před pěti lety v Senátu dva teologové: katolický, tehdejší ministr vnitra Bublan, a evangelický, senátor Bárta, marně přesvědčovali Senát o potřebě umožnit vznik zákona, který by reguloval prostituci.

Pavel Šaradín: Nebezpečný útok ústavního činitele

Vládní škrty se jeví jako aktuální nebezpečí a jako takové jsou rovněž tématem na titulních stránkách. Pozornosti pak unikají některé jiné závažné události. Naposledy Klausův nebezpečný výrok, kterým zaútočil na Ústavní soud.

Zdeněk Bárta: Freude, Freude, Freude!

Iniciativy, které se snaží představovat křesťanství jako náboženství, jež se k sexu staví odmítavě a vyznává „Boha nesoulože", lze označit spíše za konzervativní, nikoliv křesťanské.

Ivan Štampach: Pro alternativu nejen v politice

V české společnosti je silně zastoupen mechanický materialismus. Vše, včetně vzdělání a zdravotnictví, se stává pouhým produktem. V kritice tohoto způsobu myšlení je třeba připustit transcendenci ve svobodném tvůrčím činu.

Ivan Štampach: Pro alternativu nejen v politice

V české společnosti je silně zastoupen mechanický materialismus. Vše, včetně vzdělání a zdravotnictví, se stává pouhým produktem. V kritice tohoto způsobu myšlení je třeba připustit transcendenci ve svobodném tvůrčím činu.

Zdeněk Bárta: Stalo se v Antiochii roku 45

Pavel a Barnabáš vyhráli v Antiochii svůj boj v církvi a ta se díky tomu stala novou univerzální nadějí a novou inspirací pro celý tehdejší unavený antický svět. V historii se stejný proces mnohokrát opakoval a měl by zas.

Zdeněk Bárta: Svazačka Jana

Jana Bobošíková na svém blogu nevybíravě útočí na katolickou církev. Populismus a omšelé fráze jsou typickou ukázkou práce českých mediálních manipulátorů, kteří devastují veřejné mínění poslední dvě dekády.

Lukáš Jelínek: Léčba volbou

Na české politické scéně jsou tři strany, které potřebují přes své četné neduhy podporu voličů více než jiné, neboť jejich oslabení, respektive zánik, by nebyly prospěšné jim, ani politické kultuře.

Táňa Fischerová: Před volbami raději o Komenském

V předvolebním shonu a pod palbou všudypřítomné volební kampaně je příjemné se zastavit a zapřemýšlet o podstatných věcech. Mezi ně patří i odkaz a dílo Jana Amose Komenského.

Zdeněk Bárta: Český mírový sen

Film Český mír zachycuje sice celospolečenskou bitvu o americký radar v Brdech, ale také naši zmatenost a dezorientovanost. Je to výborná sonda do české společnosti.

Anna Voňavková: Volím levici, říkají filosof, básnířka, ředitel univerzity i režisér

Opakovaně je nám předkládáno jako samozřejmé, že levici volí blíže nespecifikovaná společenská spodina, póvl, lůzři a povaleči. Osobnosti a lidé úspěšní, že prý volí vpravo. Proč volí levici ti, jichž jsme se zeptali?

Saša Uhlová: Vždycky jsem chtěla být feministkou

Od dětství se socializujeme do systému, ve kterém je důležité nevybočovat příliš z nastavených mantinelů. Platí to pro muže i pro ženy, jen ta pravidla jsou pro každého jiná.

Zdeněk Bárta: Virvál kolem virálu, Fragmenty a smysl pro humor

Přemrštěná reakce společnosti na klip Petra Zelenky, jakož i postoj Revue Fragmenty, ukazují na všeobecný nedostatek smyslu pro humor a nadhledu.

František Kostlán: Svazáctví

Fenomén svazáctví není levicový nebo pravicový. Není ani výsadou mladých, jedná se o způsob myšlení, který zasahuje jedince bez ohledu na politické přesvědčení a může být i nebezpečný.

Roman Sikora: Nejlepší smrt pro politika, zahynout v letadle

Poláci jsou v těchto dnech překvapeni reakcemi plnými soucitu a vstřícnosti ze strany Ruska. Tragická smrt polského prezidenta by se tak mohla stát přelomem v polsko-ruských vztazích. Co však dělat s politiky, kteří hazardují s životy druhých?

Jakub Patočka: Benešovu sochu v Brně přivítejme

Ze soch Masaryka, Beneše či Havla v Brně se radujme. S protesty počkejme, až nám tu budou chtít stavět Háchu, Husáka či Klause. Anebo přesouvat nádraží.

Zobrazeno 20 / 43