Missing

Hanuš Karlach

Email: karlachova@chello.cz
Obec: Brno

Název příspěvku

V diskusi k článku

Aleš Chmelař: Jediné, čeho se musíme bát, je náš vlastní strach

Velkou část negativních efektů dluhové krize způsobil právě strach. Strach z řeckého osudu tlačil i vysoce solventní státy skrze politický diskurz do začarovaného kruhu šetření a stagnace. Ale jeden reálný důvod ke strachu by tu byl.

Vratislav Dostál: Obnovená vládní většina prohlasovala vše, co chtěla

Koaliční poslanci schválili v průběhu středy tři klíčové normy. Přehlasovali prezidentovo veto reformy penzí, schválili daňový baliček, se kterým vláda spojila hlasování o důvěře, a pozdě v noci přijali zákon o církevních restitucích.

Jan Miessler: Zametání s novým Blažkem

Nový ministr spravedlnosti se podle všeho, co jsme od něj během prvního dne slyšeli, ujímá úřadu s jasným zadáním: postarat se o to, že vyšetřovatelé dají zkorumpovaným politikům vládní koalice pokoj.

Adam Votruba: Nacismus jako extrémní levice?

Snaha ztotožnit nacismus a fašismus s extrémní levicí přichází ze strany těch, kteří jsou přesvědčeni, že ze strany pravice přichází vše dobré, zatímco ze strany levice vše špatné, a tudíž není možné, aby něco tak zvrhlého jako nacismus bylo pravicové.

David Rath: Dopis z vězení

David Rath prostřednictvím svého advokáta Adama Černého poskytl médiím vyjádření ke své kauze. Jeho dopis z vězení zveřejňujeme v plném znění.

Petr Minařík: Fotbal jedna báseň

Zájem o fotbal elitních redaktorů se stupňuje. Na stadionech účast naopak klesá, asi i proto, že téma fotbalu bylo lidem intelektuály ukradeno. A tak nakonec bude výsledkem fotbalového mistrovství Evropy propuštění Julie Tymošenkové z vězení.

Petr Minařík: Co bylo řečeno

Reakce na báseň Güntera Grasse vypovídá o špatném svědomí evropské společnosti. Dnešní žurnalistika není schopná rozkrýt dobrovolně tabuizovaná témata. Poezie dokáže připomenout, že je nutné otevírat i debaty, do nichž se nám moc nechce.

Petr Minařík: Jedna kandidátka by byla

Přemýšlíme-li o budoucím prezidentovi, měli bychom uvážit jednu navýsost vhodnou kandidátku: Elišku Wagnerovou. Teď už jde jen o to, zda by se chtěla stěhovat z Brna a náročnou cestu na Pražský hrad podstoupit.

Matěj Stropnický: Kmotr Hurda umožňuje Svobodu primátora

Máloco se ve sdělovacích prostředcích aktuálně víc nesmí, než zpochybňovat čistotu na sklonku roku vzniklé nové koalice ODS a TOP 09 na pražském magistrátu. A přece ji umožnil kmotr. Umí ODS vůbec porodit politické uspořádání bez podsvětního pařátu?

Ivan Štampach: Amatérská ekonomika

Čeští římskokatoličtí biskupové v čele s předsedou České biskupské konference a ve shodě s reprezentanty dalších církví podporují protagonisty neoliberální ekonomické a morální zkázy.

Jiří Pehe: Spor o Bátoru, aneb Úvaha o postkomunistickém fašismu

Ladislav Bátora není v českém veřejném prostoru jediným „hluboce konzervativním, autenticky pravicovým člověkem“. Proto nastal čas se fenoménem postkomunistického fašismu vážně zabývat.

Lukáš Kraus: Prý to byl komunismus

Bohuslav Sobotka vidí jako jednu z možných variant povolebního uspořádání menšinovou vládu ČSSD s podporou KSČM. Vzhledem k současné situaci je dobré, že si takovou situaci umí připustit.

Alena Zemančíková: Poslední dnové lidstva

V Divadle Komedie měla premiéru inscenace o válce a o tom, jak se v ní chovají sdělovací prostředky, jak se na ní vydělává, jak se zneužívá žalu nad padlými k rozdmychávání nové agrese, jak se klamou lidi mediálně šířenými obrazy údajného hrdinství.

Patrik Eichler: Když si pravice neví rady

Petr Zídek se v sobotních Lidovkách pokusil komunistickou stranu popsat coby sektu. Výsledný text je nepřesvědčivý a matoucí. Kromě jiného neuvádí žádné důvody, pro které by lidé měli do sekty vstupovat anebo ji volit.

Alena Zemančíková: Poslední dnové lidstva

V Divadle Komedie měla premiéru inscenace o válce a o tom, jak se v ní chovají sdělovací prostředky, jak se na ní vydělává, jak se zneužívá žalu nad padlými k rozdmychávání nové agrese, jak se klamou lidi mediálně šířenými obrazy údajného hrdinství.

František Kostlán: Opozice svou sprostotou nahání vládním stranám voliče

Prezentace opozičních politiků během pokusu o svržení vlády ve Sněmovně byla přehlídkou všeho možného, kromě politické kultury a zdravého rozumu, které bychom od opozičníků očekávali.

Jiří Pehe: Odcházení Václava Klause

Ačkoliv Václava Klause do funkcí ministra financí, předsedy strany, vicepremiéra, premiéra, předsedy Parlamentu a prezidenta vynesl nepochybně demokratický proces, přesto se jeho situace v lecčems podobá hlavám různých autoritářských států.

Vladimír Ješko: Místo, které neexistuje

Autor reaguje na text Michaela Hausera Komunismus jako alternativa. Komunismus je dle něj utopií, která nikdy nemůže být realizována.

Lukáš Jelínek: Vídeňské jaro

Pražští radní by měli podniknout výlet do Vídně. Viděli by, jak mají vypadat čisté chodníky a jak funguje moderní městská hromadná doprava včetně víkendového nočního metra. Inspiraci by zde získali též běžní Pražané.

Michael Hauser: Patří politické tradice na smetiště?

Žijeme v době, která nevyžaduje návrat k tradicím, nýbrž vytvoření tradic nových. Může se však stát, že postupně zjistíme, že vlastně děláme něco podobného, o co se kdysi snažil Marx nebo stará sociální hnutí.

Zobrazeno 20 / 26