Missing

Vladimír Dupkanič

Povolání: bicycle repairman
Obec: České Budějovice
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Tomáš Schejbal: Proč nejsem pullmannovcem?

Tomáš Schejbal reaguje na text Zuzany Kaiserové v Mladé frontě DNES, ve kterém ho označila za tzv. pullmannovce. Schejbal se brání, že se jím být necítí.

Ivan Štampach: Padla facka na sále

Radikální levice se nebojí mluvit o násilí. Na obavy svých politických partnerů odpovídají, že míru násilí určuje pravice. Ta vrhá do bídy velké skupiny obyvatel a má na svědomí tisíce životních tragédií.

Vratislav Dostál: Kdo se stane hlavní opoziční silou?

Aby občanské iniciativy volající po pádu Nečasovy vlády měly šanci na úspěch, je nezbytná jejich jednota. Dohoda odborářů se zástupci Holešovské výzvy proto míří do černého. Klíčovou otázkou zůstává, kdo se ujme role dominantní opoziční síly.

Jiří Silný: Co takhle Zelená levice

Otázka rovnosti není jen otázkou přerozdělování v rámci systému. Sociální stát nebo rozvojová spolupráce, které tento úkol mají plnit, v současném období zostřeného třídního boje shora na Západě rychle vyklízejí pozice. Nemůžeme proto pominout témata veřejných statků, ekonomické demokracie a otázku vlastnictví.

Petr Jedlička: Maďarská vláda chce zavést povinné veřejné práce pro nezaměstnané

Maďarský ministr vnitra představil parlamentu dílčí reformu, jež krátí sociální dávky a nutí dlouhodobě nezaměstnané pracovat za nízkou mzdu pro stát. Část z nich má přitom být svážena do zvláštních táborů a pracovat pod dohledem bývalých policistů.

Jiří Pehe: Další krize žene českou demokracii nad propast

Konspirační teorie, které se objevily spolu s posledním skandálem, jsou samy o sobě smutným svědectvím o stavu české demokracie. Znamenají, že jen málokdo věří tomu, že politické procesy mají přirozené příčiny.

Jakub Patočka: Třicátý den fukušimské havárie: konec stále v nedohlednu

Ačkoli havarovaná jaderná elektrárna zmizela z každodenního zpravodajství, situace v ní se prakticky nemění a zůstává kritická. Největší obavy nyní vzbuzuje stav prvního reaktoru, opakovaně v něm propuká neřízená štěpná reakce.

Erik Tabery: Rána, která míří mimo

Autor reaguje na esej Jakuba Patočky „Po svém sjezdu se ČSSD může stát velkou nadějí české politiky“ a odmítá myšlenku, že by týdeník Respekt a priori chtěl levicové politiky diskreditovat. Na konkrétních příkladech ukazuje, že se naopak snaží referovat o nich co nejvíce objektivně.

Jan Miessler: Muž bez vlastností a oranžový status quo

Sobotkova bezvýraznost může úspěšně odrážet ne progresivní, ale konzervativní duši českých voličů bez toho, aby sociální demokracie kohokoliv odrazovala. Posílená ČSSD tak posílí i společenský status quo.

Tomáš Tožička: Prozření pravicového ekonoma

Ekonom Kohout je další českou celebritou, která náhle prozřela. Rozhodl se opustit vládní NERV, protože korupce a tunelování ve veřejných zakázkách jsou nejen běžné, ale navíc to umožňuje i stávající zákon. Je dobře, že se to k němu konečně doneslo.

Zobrazeno 10 / 10