Missing

Petr Henych

Obec: Liberec
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Jakub Patočka: Přemluv bábu 2017: Jdi a popros babičku, ať volí ČSSD

Makabrózní klip Petra Zelenky byl krystalem zpupnosti české pravice před sedmi lety. Důsledky sklízíme dnes. Tak jako tehdy ani dnes babičky nemohou pro své zájmy udělat nic lepšího než volit ČSSD. Zvedněte telefon a poproste je o to.

Patrik Eichler: Dálnice, dálnice, dálnice... Ale nezapomněli jste náhodou na vlaky?

Předvolební debaty o dopravě hodně zdůrazňují stavbu dálnic, mýto a občanská sdružení, která mají stavbám bránit. Železo a beton zatlačují do pozadí cestujícího i pracovní podmínky zaměstnanců, které doprava živí.

Jiří Paroubek: Nejen auta. I alternativní energie jsou naší příležitostí

Je škoda, že vláda i český průmysl ignorují velkou příležitost pro Českou republiku, jakou je rozvoj alternativních technologií na výrobu elektrické energie a tepla v sousedním Německu.

Jan Gruber: Jeden příběh

Během posledních měsíců roku 1989 si takřka nikdo nedokázal představit nic jiného než socialismus. Dnes, pětadvacet let od revoluce, jsme na to skoro zapomněli.

Vratislav Dostál: Hnutí Změna jde do komunálních voleb ve více než třiceti městech

Po úspěchu v minulých komunálních volbách v Liberci se letos hnutí Změna voleb zúčastní v jedenatřiceti městech. Většinou vytvořila volební sdružení s nezávislými kandidáty, spojila se také Stranou zelených nebo Českou pirátskou stranou.

Daniel Soukup: Zelení a jejich přísní voliči

Někteří voliči vyžadují od stran naprostou ideovou čistotu. Proto věčně putují od jedné strany k druhé.

Petr Jedlička: Norská pravice nakonec povládne menšinově

Konzervativci z Høyre se rozhodli vládnout pouze s populistickou Stranou pokroku. Zbylé pravicové strany je mají podpořit z opozice. Nová koalice také již vyjasnila, co chce běhěm své vlády prosadit.

Vratislav Dostál: Zelení zahájili první část kampaně. Věnuje se dostupnosti kvalitních potravin

Taktéž Strana zelených zahájila předvolební kampaň. Jejím prvním tématem jsou kvalitní a dostupné potraviny, v nejbližších dnech se zaměří na další témata související s opatřeními pro zlepšení kvality života a demokracie.

Jana Lutonská: Čas něco změnit

Osobní poznámka novinářky Jany Lutonské postihuje mnohé z motivů, které přinesla velká voda do Čech, z nichž mnohé by s ní neměly odejít.

Richard F. Vlasák: Proč volím Táňu Fischerovou, a ne Jiřího Dienstbiera

Volby prezidenta republiky jsou mimo jiné testem české levice. Je schopna odolat lobystickým tlakům, frázím nebo partajničení?

Richard F. Vlasák: Proč volím Táňu Fischerovou, a ne Jiřího Dienstbiera

Volby prezidenta republiky jsou mimo jiné testem české levice. Je schopna odolat lobystickým tlakům, frázím nebo partajničení?

Vratislav Dostál: Kandidáty na prezidenta jsou i Okamura a Fischerová

Úterý byl poslední den, kdy se mohli kandidáti na prezidenta registrovat. Nejdříve tak učinil senátor Tomio Okamura, chvíli po něm Táňa Fischerová. Historicky první přímé volby prezidenta se tak na začátku příštího roku zúčastní jedenáct kandidátů.

Vratislav Dostál: Jiří Dienstbier: Jsem jediný levicový kandidát. Zeman je militarista

Prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier ve středu zahájil předvolební kampaň. Na tiskové konferenci konané v Brně představil kromě svých spolupracovníků i základní programové teze. Ostře se vymezil proti Miloši Zemanovi.

Vratislav Dostál: Pomsta Dienstbierovi: Pražská ČSSD nepodpořila kandidaturu Anny Šabatové

Krajský výbor pražské ČSSD odmítl podpořit kandidaturu Anny Šabatové do Senátu. Podle informací DR za odmítavým stanoviskem stojí lidé okolo Petra Hulinského. Nominaci Šabatové totiž prosazoval jeho oponent ve straně Jiří Dienstbier.

Alena Zemančíková: Tři otázky nad Šumavou

Proč se ke všemu vyjadřuje neustále starosta Modravy Antonín Schubert? Proč se nepíše, že NP Šumava je v oblasti jedním z největších zaměstnavatelů, a to mnohem stabilnější než na počasí závislý turistický provoz? Co je to za člověka, ten Jan Stráský?

Antonín Peltrám: Nehodovost se nesníží jen policejní represí

Česká republika si stále udržuje čelné místo nejen v korupci, ale i v počtu nehod na silnicích, zejména nehod smrtelných. Jedním z kulminačních období silničních nehod jsou Velikonoce. Policie zajistila nebývale rozšířený rozsah kontrol, to ale samo nestačilo.

Jana Ridvanova: Korytář nepodepíše Syneru zakázku v libereckých lázních

Na základě zprávy Transparency International liberecký primátor Jan Korytář (SZ) pozastavil výkon zadání zakázek schválený radou města. Stamilionové projekty měly realizovat firma Syner a pardubická společnost Chládek a Tintěra.

Redakce DR: Sjezd ČSSD živě: předsedou ČSSD byl zvolen Sobotka

Nejsilnější česká strana si dnes v Brně na svém 36. sjezdu zvolila předsedou Bohuslava Sobotku. Zbývá rozhodnout o zbytku vedení, očekává se i diskuse o programovém směřování strany. Tým Deníku Referendum přináší z místa živý přenos.

ČTK: Klaus se shodl s Drobilem, že aktivistická ČR nebude

Prezident Václav Klaus navštívil ministerstvo životního prostředí a setkání s Pavlem Drobilem (ODS) využil k tomu, že zopakoval své postoje ke změnám klimatu či k ekologickému aktivismu. Drobilovu práci na omezování ochrany přírody výslovně ocenil.

DPH

Hana Holcnerová: Volit? Nevolit? A když volit, koho volit?

Zamyšlení nad tím, jak bylo a jak je. Nad obavami, nad stádností, nad veřejným prostorem. A nad příčinami současného stavu.

Zobrazeno 20 / 21