Missing

Stanislav Hošek

Email: s.a.hosek@tiscali.cz
Obec: Český těšín

Název příspěvku

V diskusi k článku

Saša Uhlová: Dejte mi peníze, zachráním kapitalismus

Nejenomže kapitalismus selhává ve svých nejvyšších patrech tím, že uzurpuje moc, ale zdá se, jako by nefungoval ani ve svých patrech nejnižších: nabídka neví, po čem je poptávka.

Patrik Eichler: Ronaldova houska

Reklamní slogan DR svého času říkal: "O všem kromě sportu, protože o něm se vše podstatné dovíte jinde." Jak se zdá, už ani o něm.

Ilona Švihlíková: Národohospodáři odborů trhají Nečasovu vládu na cucky

Dnešní vystoupení Martina Fassmanna a dalších ekonomických expertů Českomoravské komory odborových svazů aspiruje na ekonomickou událost roku.

Petr Jedlička: Lichtenštejnská knížata zůstanou nejmocnějšími monarchy v Evropě

Obyvatelé malého, ale bohatého knížectví se v nedělním referendu rozhodli ponechat vládnoucímu monarchovi absolutní právo veta. Lichtenštejnský kníže tak může i nadále rušit veškeré zákony, zneplatňovat výsledky referend, odvolávat vládu i rozpouštět parlament.

Petr Jedlička: Důchodci v Berlíně osquatovali společenské centrum, brání se jeho zrušení

Desítky seniorů squatují od pátku v budově svého společenského centra v Pankowě. Chtějí tak přimět městskou část k přehodnocení jejího prodeje. Nejmladšímu ze squatterů je 65 let, nejstarší squatterce 89. Podle německých novinářů jim odhodlání přesto nechybí.

Jakub Patočka: Dvacet let československého návrhu na reformu OSN

Na Konferenci o životním prostředí a rozvoji, pořádané v roce 1992 OSN v Riu de Janieru, předložil první a poslední československý ministr životního prostředí Josef Vavroušek své životní dílo: návrh na principiální reformu OSN.

Václav Walach: Neoliberalismus mezi ideologií a skutečností

Autor představuje koncept reálného neoliberalismu sociologa Loïce Wacquanta. Pokouší se zprostředkovat jiný, ideologickými předsudky nezatížený pohled na termín nezbytný pro porozumění současným politickým diskusím.

Petr Jedlička: Hnutí na podporu Pussy Riot sílí, nově i mezi ruskými umělci

Přes sto básníků, herců či hudebníků sepsalo dopis na podporu dívek, jimž za pobouření v Chrámu Krista Spasitele hrozí až sedm let vězení. Jde o poslední z mnoha solidárních aktů, podle pozorovatelů však o řád významnější.

František Kostlán: Proč Vladimír Dlouhý nepatří na Pražský hrad

Při posuzování Vladimíra Dlouhého jako kandidáta na prezidentský úřad je třeba nepominout jeho úlohu v procesu privatizace, respektive jeden z příkladů, které nám celý proces beztrestného tunelování, rozkrádání a korupce osvětlují.

Lubomír Zaorálek: Ne Pospíšil, Kalousek měl být odvolán!

Kdyby měl dnes premiér Nečas šťastnější ráno, odvolal by ministra Miroslava Kalouska. Místo toho jsme svědky odvolání ministra spravedlnosti v době, kdy nám před očima běží jedna z nejvážnějších korupčních kauz.

Roman Smetana: Vyjádření k podané stížnosti pro porušení zákona

Nejvyšší soud dal Romanu Smetanovi možnost písemně se vyjádřit k ministrem spravedlnosti podané stížnosti pro porušení zákona. Vyjádření zveřejňujeme v plném znění.

Jan Mládek: Cesta vede skrz církevní fond a daňové asignace

Autor reaguje na článek olomouckého arcibiskupa „Sociální demokraté mají krátkou paměť“, který vyšel v Lidových novinách. Řešení církevních restitucí spočívá v založení církevního fondu a daňových asignacích.

Jiří Pehe: Evropské nečekání na váhající a premiér Nečas

Angela Merkelová prohlásila, že pokud má Německo přistoupit na myšlenku společných evropských dluhopisů, tak země, které se pro větší integraci rozhodnou, nebudou čekat na „váhající“. Její poznámce se věnuje málo pozornosti, přitom svědčí o novém trendu.

Ondřej Vaculík: Juchavé děti

Úzkost, která mnohé z nás provází v letech dospívání, má v různých dobách podobné příčiny. Je to pochybnost o našem místě v tomto světě. Lék na tyto sžírající otázky však univerzální není.

Vratislav Dostál: Mezi prezidentskými kandidáty na pravici začíná být přelidněno

Vstup Vladimíra Dlouhého do prezidentské kampaně stupňuje konkurenční tlak mezi pravicovými kandidáty. Z kandidátů Roithová, Fischer, Švejnar, P. Sobotka, Schwarzenberg, Dlouhý, by se nakonec mohl smát někdo se stranickým zázemím.

Patrik Eichler: Zemanova kampaň

Nebudu lepit billboardy, říkal Miloš Zeman před časem v novinových rozhovorech. A billboardy lepit začal. Nikdo mi nebude předepisovat, jak se budu oblékat, říkal. A obleky začal nosit značkové.

Alena Zemančíková: Měnit veřejné mínění

Na církevních restitucích je nepříjemné, že k veřejné diskusi začíná docházet až tehdy, kdy se ukázalo, že není dobře připravená a že se o ní neříká celá pravda. Ani katolická církev nevysvětluje, jak míní se svým vráceným majetkem naložit.

Ivan Štampach: Myslel jsem to vážně s astrologií?

Vědecký přístup, který se stává dogmatem, je druhem sebevraždy lidského myšlení. Věda se stává skromnější, použije-li svou metodu na prozkoumání sebe sama. Zjišťuje, že není samozřejmostí. Nespadla v hotové podobě z materialistického nebe.

Filip Outrata: Křesťansky o restitucích

Vyrovnání s církvemi už mohlo být dávno provedeno, politicky i sociálně únosnějším způsobem. Stejně tak mohl být nalezen vhodný způsob financování církví, a ty mohly být o krok dál na cestě smíření se společností.

Vratislav Dostál: Kalousek ke kauze CASA: Jde o útok na demokratické mechanismy státu

Ministr financí označil kroky policie, která požádala poslance v souvislosti s nákupem letounů CASA o vydání Vlasty Parkanové, za náběh na policejní stát, bezprecedentní útok na demokratický systém a demokratické rozhodovací mechanismy státu.

Zobrazeno 20 / 1317