Foto-patrik-hlava-cb

Miroslav Patrik

Email: dz.brno@ecn.cz
Obec: Brno

Název příspěvku

V diskusi k článku

Jakub Patočka: Účel ministerstva životního prostředí

V diskusi o postavě příštího ministra životního prostředí je důležité vrátit se zpět k otázce, jaký má mít takové ministerstvo účel. Dovede nás to k zajímavému zjištění, že největšího kverulanta nalezneme tam, kde bychom ho nehledali.

Jakub Patočka: Drobilův konec, mrzuté otázky

Konec Pavla Drobila je sám o sobě vynikající zprávou, ale takřka vše kolem něj už zase jenom zkrušuje.

Petr Minařík: Ostrava se musí zocelit!

Evropským městem kultury měla být Ostrava, v jejíchž možnostech je v roce 2015 Plzeň překonat i bez evropské podpory.

Hana Holcnerová: Aktivista Patrik se nečekaně stal zaměstnancem ministra Bárty

Nečekané prolomení letité bariéry mezi ekology a ministerstvem dopravy nastává jmenováním ředitele Dětí Země Miroslava Patrika poradcem ministra Víta Bárty (VV).

Matěj Stropnický: ProAlt: vláda staví člověka uměle proti přírodě

Iniciativa ProAlt zpracovala analýzu vládního prohlášení v oblasti ochrany životního prostředí a poukazuje na šest hlavních nebezpečí. Mimo jiné na fakt, že se vláda ani formálně nehlásí k ideji trvale udržitelného života.

Jakub Patočka: ČTK se zúčastnila kampaně ČEZ proti ekologickým sdružením

ČTK vydala včera zprávu Odpůrci atomu z ČR dostali loni z Rakouska přes pět milionů Kč, ve které opomenula stanoviska ekologických organizací. Pozdější aktualizace obsahující výroky ekologických organizací je opět spíše poškozovala.

Hana Holcnerová: Drobil má koncepci o čtyřech okruzích, pomůže hlavně byznysu

Nový ministr životního prostředí má v plánu ministerstvo odideologizovat a profesionalizovat. Chce také zjednodušit podnikání živnostníků a malých firem a zvýšit odbouráním byrokracie konkurenceschopnost českého průmyslu.

Jakub Patočka: Otevřený dopis Karlu Schwarzenbergovi

„Obracím se na vás možná s překvapivou, ale jak záhy vysvětlím, logickou žádostí. Žádám Vás, abyste v rámci koaličních jednání vynutil výměnu ministra Pavla Drobila."

Jakub Patočka: Žlutá, nikoli modrá krajina

Pokud se tu na malou chvíli dva dny před volbami stal jediným skutečným bojovníkem za sociálně-ekologické zájmy světa Václav Klaus, měli jsme tušit, že možné už je úplně všechno.

Jan Miessler: Ekologové kritizují tripartitu za překračování mandátu

Podklady pro čtvrteční jednání tripartity počítají například s rozšířením Temelína, rekonstrukcí Prunéřova nebo výstavbou jezů na Labi. Podle ekologů o tom tripartita nemá co jednat.

ČTK: Začal boj o holou existenci MŽP. Moldan stojí proti VV a ODS

Věci veřejné a ODS využívají povolební situace k pokusu splnit odvěký sen českého průmyslu: zrušit ministerstvo životního prostředí. Argumenty pro sloučení nedávají vůbec žádný smysl, říká Vojtěch Kotecký z Hnutí Duha.

Zobrazeno 11 / 11