Missing

Eva Stehlíková

Obec: brno
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Redakce DR: Sdělení vydavatele

Stručný přehled změn v Deníku Referendum, které vstupují v platnost dnešním dnem.

Alena Zemančíková: Rozhovor s ministryní

Divný postoj ke kultuře je v České republice tak zažitý, že snad se i její ministři vybírají podle toho, jestli dokážou jít ještě o krok dál v nehoráznosti svých postojů než předchůdce.

Míra Brož: Jak si náckové vybrali špatný cíl

Útoky na Romy veřejnost nepobuřují a pro novináře nejsou tak zajímavé, aby o nich psali. Když je napadenou ženou zpěvačka a herečka Tonya Graves, reakce médií je jiná.

Alena Zemančíková: Elegance na Národní

Inscenace Požár divadelního souboru Boca Loca Lab se hraje v prostorách funkcionalistického domu na Národní třídě. To značným způsobem ovlivňuje zážitek z představení. Místo je to totiž ponuré.

Jakub Patočka: Jak se dělají noviny

Pro Deník Referendum dnes přišel nejdůležitější den od jeho vzniku. Zakládáme Nadační fond Nezávislosti DR.

Alena Zemančíková: O potřebnosti trasy D

Stanice Kačerov je jedním z nejhůře vyprojektovaných a nejméně civilizovaných míst v Praze vůbec a nikdy neprošla stavební reformou. Tento fakt se zdá být tolerovatelný jenom proto, že se tu bude stavět metro D a reforma se s tím spojí. Ale stavba je stále v nedohlednu.

Vratislav Dostál: Halík: Jako fašizující maloměšťák. Pehe: Skandál. Nečas: OK

Václav Klaus se svými výroky ke kauze Ladislava Bátory přibližuje podle teologa Tomáše Halíka myšlenkám fašizujících maloměšťáků. Jiří Pehe je považuje za skandální. Podle Nečase jde o osobní názor prezidenta, na který má právo.

Jaromír Dufek: Doma není prorokem

Tak jako mnozí další stateční a obdivuhodní lidé je Zdeněk Rotrekl, brněnský rodák a básník, který získal řadu významných cen, neprávem opomíjen.

Josef Šlerka: Pár jmen, pár čísel, jedno datum

U příležitosti jednoho významného data a zveřejnění velmi alarmujícího výzkumu vyhledal autor pár jmen. Abychom nezapomínali.

Alena Zemančíková: Státní kulturní politika aneb Svatby v domě

Ministr Besser srovnává řízení ministerstva kultury s vedením středočeského maloměsta. Na pojmu kultura ho zajímá jen, kolik to stojí, a definování národní kulturní identity považuje v současných poměrech za luxus. Vyjadřuje se k tomu, čemu rozumí – ke svatbám.

Petr Minařík: Ostrava se musí zocelit!

Evropským městem kultury měla být Ostrava, v jejíchž možnostech je v roce 2015 Plzeň překonat i bez evropské podpory.

Alena Zemančíková: Příběh jedné trati

Oznámení ministra dopravy Víta Bárty, že zastavuje všechny stavby na železnici, je jen přirozeným vyústěním přístupu českého státu k železniční dopravě. Nesmírná hodnota, která se tím ztrácí, nelze vyčíslit. Snad jen popsat příběhem.

Alena Zemančíková: Ženy v konzervativním světě mužů

Od ženy se dnes požaduje totéž, co od muže, ale stále není v politickém světě brána jako rovná muži. Diskuze o dostatečné způsobilosti žen pro politiku předjímají, že politici-muži jsou elitou a výkvětem národa.

Alena Zemančíková: 80. Jiráskův Hronov skončil

Jiráskův Hronov stejně jako amatérské divadlo je významným českým kulturním statkem. Je jednou z myšlenek a aktivit, kterou se udržuje zdraví společnosti a je samozřejmým zdrojem budoucích generací divadelních profesionálů. Nemá ve světě obdoby.

ČTK: ÚSTR na webu omylem zveřejnil jména agentů tajných služeb

ÚSTR nedopatřením zveřejnil na internetu jména doposud aktivních agentů. Dokumenty, jež Ústavu pro studium totalitních režimů poskytlo vojenské zpravodajství, byly zveřejněny v dubnu. Volně přístupné byly až do června. Mezi prozrazenými jsou i současní diplomaté.

ČTK: V regionálním školství stouply platy bezmála o deset korun

Průměrná hrubá měsíční mzda učitelů v regionálním školství byla na začátku letošního roku 23 977 Kč. Průměrný plat akademických pracovníků veřejných vysokých škol pak činil ve stejném období 31 334 Kč.

ČTK: Krumlováci zatím triumfují, epopej se stěhovat nebude

V Moravském Krumlově včera proběhla další demonstrace proti stěhování Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Protestu se zúčastnilo tisíc lidí. Přesun epopeje do Prahy měl začít dnes, ale radnice ho dočasně znemožnila.

Ondřej Vaculík: Proto oni prohráli!

Pro Stranu zelených a pro lidovce jsou letošní volby velkou ztrátou. Témata a ideje, které tato hnutí zastávají, budou v politice chybět všem.

Alena Zemančíková: Zkáza a nahota

Cesta na přehlídku experimentálního divadla zacpanou Prahou, doplněná o rozhlasové vysílání s komentářem voleb, se zdála být zlým snem. Až poslední představení dokázalo ten dojem smazat.

Lukáš Jelínek: Léčba volbou

Na české politické scéně jsou tři strany, které potřebují přes své četné neduhy podporu voličů více než jiné, neboť jejich oslabení, respektive zánik, by nebyly prospěšné jim, ani politické kultuře.

Zobrazeno 20 / 22