Missing

Milena Bartlová

Povolání: historička umění
Obec: Praha
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Adam Votruba: Neoliberalismus jako korupční ideologie?

Ideologie nemusí být zdaleka tím, čím se zdá být. Její obecné teze jsou formulovány tak, aby budily dojem nestrannosti a objektivních pravd. Nejenže ovšem samy o sobě nestranné nejsou, ale nejsou ani nestranně interpretovány. Zneužít lze samozřejmě jakoukoliv ideologii.

Ondřej Vaculík: Vzpomínka na Karla Stádníka

Zemřel Karel Stádník, akademický sochař, restaurátor a v dobách nouze i kostelník a zedník. Jeho pozoruhodný život i dílo si zaslouží mnohem více pozornosti, nežli se mu v médiích dostalo.

Michael Hauser: Výstava perverze jako škola mravnosti

Výstava Decadence Now! Za hranicí krajnosti ukazuje jednak, že perverze a dekadence nemusejí být vzrušující, ale naopak nudné a jednak, že se současné umění dostalo na své hranice, a my bychom se měli ptát, co je za nimi.

Jan Černý: Pražská inteligence a pražská koalice

Jaký občanský postoj pražské inteligence ukazuje dění kolem „Listopadové výzvy pražským zastupitelům“ a co toto dění vypovídá o aktuálním stavu boje proti neoliberalismu?

Dušan Radovanovič: Nejsme automaty na zisk, volali studenti

V den výročí 17. listopadu protestovaly stovky studentů proti zavedení školného, omezování akademických svobod a komercionalizaci vysokého školství.

Roman Sikora: Sjezd české reakce aneb O strašlivém svatém Václavu

Film pojednávající o svatém Václavu byl propadák a propadákem zůstal i po včerejší slavnostní projekci. Nejde o nic jiného než o odvar poznamenaný dobovými propagandistickými tendencemi pozdních národoveckých snaživců.

ČTK: Začal boj o holou existenci MŽP. Moldan stojí proti VV a ODS

Věci veřejné a ODS využívají povolební situace k pokusu splnit odvěký sen českého průmyslu: zrušit ministerstvo životního prostředí. Argumenty pro sloučení nedávají vůbec žádný smysl, říká Vojtěch Kotecký z Hnutí Duha.

Zobrazeno 7 / 7