Missing

Jan Jaroš

Obec: Praha
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Vratislav Dostál: Bělobrádek: S extremisty ve vládě nebudeme. Ani s komunisty, ani s nacisty

Před víkendovým sjezdem KDU-ČSL, jehož delegáti zvolí nové vedení strany, jsme položili několik otázek Pavlu Bělobrádkovi, Marianu Jurečkovi a Zuzaně Roithové. Právě tito tři politici obdrželi nominace na post předsedy strany.

Květoslava Kořínková: Celoživotní optimista Valtr Komárek

Na ekonoma a čestného předsedu ČSSD Valtra Komárka, který zemřel 16. května, vzpomíná jeho spolupracovnice z první polistopadové federální vlády.

Saša Uhlová: Porodnice instituce separace

Ženy, které chtěly rodit doma, zažalovaly ČR, neboť jim odpírá odbornou péči. Vláda se ve Štrasburku hájí tím, že podmínky v porodnicích jsou k rodičkám příznivé. V souvislosti s touto obhajobou zveřejňujeme reportáž Saši Uhlové z porodnice.

Martin Vrba: Bakala reloaded

Na Bakalově převzetí holdingu Centrum (mj. server Aktuálně.cz) je nejhorší právě to, že na obsah médií v holdingu sdružených nebude mít možná žádný vliv. Jako bychom v oligopolních podmínkách už dávno žili.

Saša Uhlová: Trockisti a bolševici aneb Co se stalo s Petruškou Šustrovou?

V antilevicovém rauši, který nese diskuse kolem odvolání Daniela Hermana z postu ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů, jsme svědky hysterie a kádrování nikoliv nepodobným praktikám minulého režimu.

Saša Uhlová: Trockisti a bolševici aneb Co se stalo s Petruškou Šustrovou?

V antilevicovém rauši, který nese diskuse kolem odvolání Daniela Hermana z postu ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů, jsme svědky hysterie a kádrování nikoliv nepodobným praktikám minulého režimu.

Petr Jedlička: Dánsko zažívá nezvyklou učitelskou "stávku"

Dánské učitelské odbory odmítly podepsat novou kolektivní smlouvu, jež by v důsledku zvýšila pracovní zátěž padegogů. 69 tisíc učitelů tak formálně ztratilo přístup do zaměstnání. Většina škol nižších stupňů je od pondělka zavřená.

Petr Jedlička: Dánsko zažívá nezvyklou učitelskou "stávku"

Dánské učitelské odbory odmítly podepsat novou kolektivní smlouvu, jež by v důsledku zvýšila pracovní zátěž padegogů. 69 tisíc učitelů tak formálně ztratilo přístup do zaměstnání. Většina škol nižších stupňů je od pondělka zavřená.

Saša Uhlová: Gumový medvídek za každou spapanou lžičku jogurtu

Nedostatkem jídla naše děti naštěstí netrpí, problémem je spíše jejich nadváha. V každém případě platí, že jíst by měly moci tolik a jen tolik, kolik chtějí – množství spotřebovaného jídla nemá morální rozměr.

Saša Uhlová: Gumový medvídek za každou spapanou lžičku jogurtu

Nedostatkem jídla naše děti naštěstí netrpí, problémem je spíše jejich nadváha. V každém případě platí, že jíst by měly moci tolik a jen tolik, kolik chtějí – množství spotřebovaného jídla nemá morální rozměr.

Saša Uhlová: Vondráčkova rozhořčená dáma? Spíš poslušná holčička

Dokument Davida Vondráčka Rozhořčené 2012 má sice sympatický záměr, ale žádnou z protagonistek nepojednává komplexně. Na konkrétním příkladě jedné z nich lze ukázat, jak režisér jejich filmový portrét formoval.

Vratislav Dostál: ProAlt: Amnestie vystihuje podstatu současné české pravice

Podle iniciativy ProAlt představuje Klausova amnestie výmluvnou tečku za jeho prezidentskou érou a ztělesňuje její podstatu.

Zobrazeno 12 / 12