Missing

Václav Jamek

Obec: Praha 6
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Jan Sapák: Nejvyšší soud na hanbě

Ivo Ištvan a Robert Šlachta zasluhují podporu veřejnosti. Verdikt Nejvyššího soudu se čím dál tím více jeví jako neudržitelný.

Tomáš Kvasnička: Selhání institucí

Současná situace je dokladem toho, že v sobě nemáme zažité základní demokratické hodnoty. Nechápeme význam pojmů, institucí a pravidel. Velké selhání je na straně médií.

Vratislav Dostál: Zlatuška a Stropnický vysvětlují, proč jdou s Babišem. Mathé svou účast popřel

Jiří Zlatuška a Martin Stropnický exkluzivně pro Deník Referendum vysvětlují, proč se rozhodli zapojit do politického projektu Andreje Babiše. S Babišem půjde i Jana Lorencová, naopak Ivo Mathé zprávy o své účasti popřel.

Jan Sapák: Korupce normálního člověka?

Případ tří politiků ODS a verdiktu Nejvyššího soudu nedává příliš nadějí, že se podaří korupci nějak brzy vymýtit. Velká část společnosti je zjevně ochotna obratně provedené případy bagatelizovat či přímo krýt.

Milan Znoj: Rusnokova prezidentská vláda. Kam s ní?

Prezident ústavu zatím nijak neporušil. Co by bylo legitimního na případné vládě M. Němcové, která by stála jen na strachu z předčasných voleb? Rusnokova vláda ovšem malou zkouškou případného prezidentského systému a jeho úspěchu u lidí bude.

Roman Kanda: Vůdce i obětní beránek

Ambivalentní vztah české společnosti k Miloši Zemanovi – pro jedny charismatický vůdce, pro druhé strůjce všeho zla – ukazuje na iracionální vztah k politické reprezentaci, ba co více, na krizový, sebedestruktivní stav společnosti.

Jan Sapák: Teatrální policejní akce?

Autor se podrobně zamýšlí nad důvody, které mohly komentátory vést k tomu, aby policejní akci označili za teatrální. Důkladně se také věnuje tomu, proč je Nečasův případ korupcí postižitelnou trestním právem.

Jan Sapák: Teatrální policejní akce?

Autor se podrobně zamýšlí nad důvody, které mohly komentátory vést k tomu, aby policejní akci označili za teatrální. Důkladně se také věnuje tomu, proč je Nečasův případ korupcí postižitelnou trestním právem.

Jaroslav Bican: Vláda ČSSD a TOP 09?

Někteří novináři, naposledy Lenka Zlámalová v Lidových novinách, už připravují půdu pro budoucí vládní koalici ČSSD a TOP 09. Situace po příštích sněmovních volbách přitom není ještě vůbec jasná a možných podob vládní sestavy může být více.

František Kalenda: Boží soud pro Videlu

V pátek zemřel ve vězení bývalý argentinský diktátor Jorge Videla. Jeho osud je dokladem toho, jak se latinskoamerický kontinent učí vypořádávat s tíživým dědictvím vojenských diktatur.

Redakce DR: Výzva nepřijímat profesorské tituly z rukou prezidenta Zemana

Redakce DR zveřejňuje výzvu iniciativy Za svobodné vysoké školy v otázce sporu o profesuru Martina C. Putny.

Redakce DR: Výzva nepřijímat profesorské tituly z rukou prezidenta Zemana

Redakce DR zveřejňuje výzvu iniciativy Za svobodné vysoké školy v otázce sporu o profesuru Martina C. Putny.

Miroslav Hudec: Musí odmítači vlajky EU urážet oběti nacismu?

Přirovnávání integračního projektu Evropské unie k nacistickému režimu je vrcholem nevkusu a urážkou obětí nacistické zvůle.

Marek Steiner: K diskusi o amnestii

V diskusi o možném zrušení Klausovy prezidentské amnestie se většinou pomíjí fakt, že Ústavní soud i jiné soudy mají povinnost přezkoumávat souhlas právních norem s ústavním pořádkem a zákonem.

Robin Ujfaluši: Lekce z demokracie

Navzdory vzedmutým emocím byla první přímá volba prezidenta užitečnou lekcí z demokratické diskuse. V ní bychom se ovšem neměli uchylovat k šovinistickým argumentům.

František Kostlán: Předvolební boj: Zeman, Klausovci a jejich český šovinismus

Předvolební kampaň se zvrhla v debatu o Benešových dekretech. Nacionalizace, kterou do ní vnesl Zeman a potvrdil Klaus, doluje voličskou podporu z těch nejnižších vrstev české maloměšťácké xenofobie a šovinismu.

Lukáš Likavčan: Neblbnime

Povýšené morální odsudky nacionalistické kampaně Miloše Zemana ve skutečnosti upadají do stejně primitivního manichejského schématu politiky jako boje Dobra se Zlem, které vytýkají druhé straně.

František Kostlán: Deník Právo klesá na úroveň ultrakonzervativních štvavých plátků

Právo a Novinky.cz se ze solidního média proměnily v anticiganistické agitátory.

Jiří Pehe: Sen o většinovém systému

Občas se objeví názor, že většinový volební systém by pomohl uzdravit českou demokracii. Výsledky senátních voleb ale takové hypotéze příliš nenahrávají.

Zobrazeno 19 / 19