Missing

Ladislav Šafránek

Povolání: ekonom
Obec: Praha 4
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Oto Novotný: Volba Zemana povede k oslabení levice

Proces štěpení na levici a konkurence mezi SPOZ a ČSSD nemá racionální programové důvody. Případné Fischerovo vítězství nebude výhrou levice, ale nebude mít tak fatálně negativní dopady jako případné vítězství Zemana.

Oto Novotný: Volba Zemana povede k oslabení levice

Proces štěpení na levici a konkurence mezi SPOZ a ČSSD nemá racionální programové důvody. Případné Fischerovo vítězství nebude výhrou levice, ale nebude mít tak fatálně negativní dopady jako případné vítězství Zemana.

Lukáš Jelínek: Mazej do kouta, levice jedna!

Projekty sociálního státu či evropské integrace nepochází z čistě sociálně demokratické kuchyně. Jsou společným dílem křesťanských, sociálních a liberálních demokratů a představují reakci na nejbytostnější zájmy obyvatel starého kontinentu.

Jan Miessler: Vláda přežila hlasování o nedůvěře

Opozici se ani napočtvrté nepodařilo dát dohromady 101 poslanců pořebných pro svržení vlády. Nečasova vláda tak bude pokračovat. Kalousek podle premiéra Petra Nečase není „ani mozek, ani srdce“ současné vládní koalice.

Ivan Štampach: Myslel jsem to vážně s astrologií?

Vědecký přístup, který se stává dogmatem, je druhem sebevraždy lidského myšlení. Věda se stává skromnější, použije-li svou metodu na prozkoumání sebe sama. Zjišťuje, že není samozřejmostí. Nespadla v hotové podobě z materialistického nebe.

Václav Walach: Neoliberalismus mezi ideologií a skutečností

Autor představuje koncept reálného neoliberalismu sociologa Loïce Wacquanta. Pokouší se zprostředkovat jiný, ideologickými předsudky nezatížený pohled na termín nezbytný pro porozumění současným politickým diskusím.

Vratislav Dostál: Podporuje Klaus Zemana proto, aby pomohl Fischerovi? A co udělá KSČM?

Václav Klaus rozšířil počet podporovatelů kandidatury Miloše Zemana na Hrad. Proč nepočkal s podporou na kandidáta ODS? Zeman má jen minimální šance zvítězit, ale může ohrozit kandidaturu Jiřího Dienstbiera. Jak se nyní zachovají komunisté?

Jiří Pehe: Případ Rath a spravedlnost

Pokud se podezření proti Davidu Rathovi potvrdí, lze chycení „velké ryby“ obecně uvítat. Zároveň je bohužel zřejmé, že se v české justici i politice měří různými metry. Rathovu kauzu tak komentují i lidé, kteří by měli být za mřížemi.

Vratislav Dostál: Komunisté po sjezdu: nic se nenaučili, nic nezapomněli

VIII. sjezd KSČM proběhl bez překvapení. Předsedou strany byl znovuzvolen Vojtěch Filip, který zdůraznil, že strana pod jeho vedením bude pokračovat v pragmatické politice. Žádné změny v blízké budoucnosti očekávat nelze.

Vratislav Dostál: Protikorupční výzvu politikům směly podepsat jen některé občanské iniciativy

Několik občanských iniciativ ve středu zveřejnilo prohlášení, ve kterém vyzývají politiky ke zřízení občanské parlamentní komise pro vyšetření napojení organizovaného zločinu na politiku, veřejnou správu a justici. O podpis ProAltu nestály.

Vratislav Dostál: Osobnosti od Kellera po Zieleniece vyzývají vládu k podpoře fiskální unie

Přes tři stovky osobností veřejného života, kultury či akademické obce se připojilo k výzvě Nevylučujme se z Evropy adresované vládě Petra Nečase. Signatáři po vládě požadují změnu stanoviska k evropské smlouvě o fiskální disciplíně.

Lukáš Jelínek: Přímá volba je bičem na partaje

Jak politické strany odpoví na výzvy, které přináší přímá volba prezidenta? Zevrubným dialogem, nebo skandalizováním protikandidátů zvenčí? Pohlédnou do zrcadla a uzří svůj zanedbaný zevnějšek?

Zobrazeno 12 / 12