Missing

Olga Lomová

Povolání: vysokoškolská učitelka
Autor si nepřál zveřejnit žádné kontakty.

Název příspěvku

V diskusi k článku

Olga Lomová: Sedm a půl roku za řeči o demokracii

Sinoložka Olga Lomová upozorňuje, že právě v těchto dnech začínají být v Číně souzeni lidé zatčení loni během zátahu na nezávislé právníky a lidskoprávní aktivisté. První odsouzenou obětí se stal bývalý profesor literatury Chu Š´-ken.

Olga Lomová: Sedm a půl roku za řeči o demokracii

Sinoložka Olga Lomová upozorňuje, že právě v těchto dnech začínají být v Číně souzeni lidé zatčení loni během zátahu na nezávislé právníky a lidskoprávní aktivisté. První odsouzenou obětí se stal bývalý profesor literatury Chu Š´-ken.

Vojtěch Srnka: Diskutujme o lidských právech v zahraniční politice

Je třeba otevřít a kontinuálně vést skutečně širokou debatu o tom, v jakých zemích, jakým způsobem, a s jakými cíli chceme ochraňovat lidská práva. Taková debata musí být kritická nejen k naší současné, ale také minulé zahraniční politice.

Olga Lomová: 25. výročí Tchien-an-menu

Známá sinoložka přibližuje průběh, způsob reflexe i celkový kontext událostí, jež v červnu 1989 vyvrcholily masakrem u náměstí Nebeského klidu. Oč vlastně při tzv. Pekingském jaru šlo a co po něm zůstalo?

Vojtěch Srnka: Zahraniční politika ve jménu humanismu

Rozhovor pro páteční Lidové noviny s Petrem Drulákem, ve kterém se snaží ospravedlnit nedávné kroky našeho ministerstva zahraničních věcí v Číně, je třeba číst v kontextu textů Petra Druláka o lidských právech.

Jakub Vaníček: Čínské státní orgány zadržely známého architekta

Čínské úřady zadržely pro podezření z hospodářské kriminality čínského architekta Aje Wej-weje, jenž se podílel například na stavbě pekingského olympijského stadionu. Podle rodinných příslušníků byl však skutečný důvod zadržení jiný.

ČTK: Průměrná mzda je přes 23 300 Kč, nemají ji ale dvě třetiny lidí

Průměrná mzda v České republice v prvních třech čtvrtletích loňského roku vzrostla na 23 324 korun. Méně než průměrný plat ale berou zhruba dvě třetiny lidí, hlavně v malých firmách. O skutečné výši mezd více vypovídá medián, který může být až o tisíce korun nižší.

David Mužík: Guerillové háčkování - šance pro měkčí život

Přichází nové celosvětové hnutí - Guerilla knitting!

David Mužík: United Islands of Prague

Nepřinášíme Vám přehlídku zpěváků, muzikantů v extázi či fanoušků v transu. Tématem dnešní galerie je spíše subjektivní dokument Jiřího Havrdy z pozadí festivalu.

Jakub Patočka: Co zbývá? Občanská společnost a sociální demokracie

Debata o příčinách špatného volebního výsledku sociální demokracie by neměla zatemnit základní politický rozvrh současné situace: sociální demokracie zůstává hlavní brzdou nastupujícího režimu a je třeba ji podporovat, aby v tom dokázala být co nejúčinnější.

Dušan Radovanovič: Školné nemusí vést k lepším školám

O školném panují mnohé mýty: zvýší motivaci studentů k odpovědnému studiu, umožní studovat i sociálně slabším a finančně zabezpečí vysoké školství. Je tomu ale skutečně tak?

Lucie Paseková: Číňané Třem králům Havlovi, Malému a Landovskému neotevřeli

Na dnešní svátek Tří králů se vydali tři chartisté k čínskému velvyslanectví vyjádřit protest proti uvěznění čínského disidenta Liou Siao-poa.

Saša Uhlová: Liou Siao-po odsouzen

Čínský disident byl dnes odsouzen k jedenácti letům vězení za "podněcování k rozvracení státní moci".

Jakub Kocurek: Českým vysokým školám zdaleka nechybí jen peníze

Pokud se hovoří o tuzemském vysokém školství, hlavním argumentem vysvětlujícím jeho nedobrý stav jsou peníze. Je však mnoho dalších důvodů, proč ve světě naše školy nenacházejí uznání.

Zobrazeno 14 / 14