Uruguay

Další témata

Ax1

Sloupek

Daniel Soukup: Smrádek bez teploučka

Český stát nedokáže ani sebevědomě vystupovat navenek, ani uspokojivě zajistit vlastní fungování. Příkladem je odmítnutí syrských uprchlíků či výbuchy ve vrbětickém areálu.

A1

Zpráva

V Uruguayi povládne opět levice, Mujicu střídá Vázquez

Po takzvaně nejchudším prezidentovi na světě bude třímilionové zemi vládnout jeho kolega z pokrokářské koalice. José Mujica i Tabaré Vázquez platí za reformátory, jimž se podařilo zásadně snížit chudobu, aniž by významněji zadlužili stát či omezili demokracii.

P1010065_1

Sloupek

František Kalenda: Uruguayská inspirace bude nejspíše pokračovat

Proslulý uruguayský prezident „Pepe“ Mujica odchází, jeho místo však zaujme zřejmě další pokrokář. O změnách v Uruguayi posledních let a tamních prezidentských volbách referuje František Kalenda.

A11

Zpráva

Uruguay zavádí komplexní legalizaci marihuany, prodej i spotřebu má kontrolovat stát

V úterý nabyla účinnosti nová pravidla, která převratně ošetřují domácí i komerční pěstování, konzumaci a prodej konopí. Vláda Josého Mujici si od nového režimu slibuje usnadnění boje se závislostmi i organizovaným zločinem.

P1010065_1

Sloupek

František Kalenda: Proč sledovat Uruguay

Nepříliš známá země Latinské Ameriky se v poslední době stává jednou z nejpokrokovějších v oblasti. Nedávno medializované zprávy o zrovnoprávnění sňatků homosexuálů či legalizaci marihuany přitom představují jen pomyslnou špičku ledovce.

Jirka

Sloupek

Jiří Silný: Poučení z toho, jak volí prezidenty a prezidentky tam, kde levice vyhrává

V Latinské Americe levice vyhrává prezidentské i parlamentní volby díky tomu, že dokáže být jednotná. A v naší dnešní situaci by bylo dobré si přiznat, že Zeman je, byť pro mnohé nevábným, kandidátem levice.

Image

Zpráva

V Uruguayi zvítězil bývalý partyzán Mujica

Prezidentem Uruguaye se stane levicový kandidát José Mujica, zemi povede od března příštího roku. Má navázat na sociální politiku nynější hlavy státu.

Zobrazeno 7 / 7