Školství

Další témata

Fotka_j

Komentář

Jiří Karen: O (ne)smyslu testování

Jak lze měřit něco tak komplexního, jako je kvalita vzdělávání? Standardizované testy nejsou tou správnou cestou, upozorňuje Jiří Karen.

20217161_10155601099753619_371612736_n

Komentář

Ivana Procházková: Dvouleté děti do školky patřit mohou. Ne však do jakékoli

V médiích se živě debatuje o tom, zda je vhodné, aby měly na místo ve školce nárok i dvouleté děti. Pedagožka Ivana Procházková upozorňuje, že problém není v dětech, ale ve školkách a jejich připravenosti.

Imageedit_2_5843232892

Komentář

Pavel Žďárský: Být na straně lidství

Středoškolský pedagog Pavel Žďárský popisuje současnou situaci v českém školství. Kritizuje především přehnanou byrokracii, překotné reformy bez hlubších změn systému a neochotu ministerstva naslouchat studentům a učitelům.

_0560b403033f6abe0c173531c8357eaefa5b3374e1fdb72a58_pimgpsh_fullsize_distr

Komentář

Hana Vacková: Nový den žádá nové fráze

Hana Vacková, středoškolská pedagožka, popisuje problémy s centrálním hodnocením letošních státních maturit z českého jazyka.

Image

Zpráva

Stanislav Štech byl jmenován ministrem školství, mládeže a tělovýchovy

Třetím ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ve vládě Bohuslava Sobotka byl jmenován Stanislav Štech. Před koncem volebního období jej čeká debata o rozpočtu rezortu školství a prosazení kariérního řádu učitelů.

Vojtech_kotecky

Komentář

Vojtěch Kotecký: Demokracie má také obsah

Nestojíme před volbou mezi přírodními vědami a přípravou na občanský život. Přírodní vědy demokracie potřebuje.

Smejkalova

Sloupek

Kateřina Smejkalová: Přírodními vědci se stane jen málo žáků, voliči a voličkami však všichni

Politika je pro občany nesrozumitelná. Je to ale vina politiků, nebo by se měli sami občané politicky vzdělávat? A neměla by to vlastně být stěžejní součást základního vzdělání?

Image

Zpráva

Novým ministrem školství bude Štech, nahradí odcházející Valachovou

Třetí hlavou ministerstva školství ve vládě Bohuslava Sobotky bude Stanislav Štech. Nahradí odcházející Kateřinu Valachovou. Ta před dvěma lety vystřídala skandály obtěžkaného Marcela Chládka.

Profant

Komentář

Martin Profant: Flákači a stipendia

Martin Profant polemizuje s článkem Jiřího Karena, který se zabývá rozhodnutím zvýšit finanční zajištění doktorských studentů a poukazuje na širší problém vztahu české společnosti ke vzdělání.

Zobrazeno 9 / 9