Severočeši.cz

Chanov

Zpráva

Most skrze omezování doplatku na bydlení vytlačuje chudé do vyloučených lokalit

Most vymyslel podle odborníků nový způsob využití takzvaných bezdoplatkových zón, tedy míst, kde není možné vyplácet doplatek na bydlení. Většinu města kromě ubytoven prohlásí za ghetto, díky čemuž se chudí vystěhují do vyloučených lokalit.

3354436856_91abc5f0a0_o

Zpráva

Jako Čunek ve Vsetíně. Most sestěhuje chanovské Romy do kontejnerových domků

Mostecký magistrát plánuje zbourat chátrající domy na sídlišti Chanov a na jejich místě postavit kontejnerové bydlení. Odborníci záměr kritizují a upozorňují, že městské vedení pokračuje v politice sociální segregace.

Image

Zpráva

Ústavní soud začal řešit stížnost Severočechů.cz na Senát

Nově zvolení senátoři za hnutí Severočeši.cz Alena Dernerová a Jaroslav Doubrava podali stížnost proti postupu Senátu, který stále rozhoduje ve starém složení. Ústavní soud se stížností již začal zabývat.

195965_mediafax_bohumil_cervenka

Zpráva

Ujměte se mandátu, vyzývá ProAlt nové senátory

Dle známé kritické iniciativy nemohou ústavní právo vykonávat mandát omezovat technická opatření úředníků. Nově zvolení senátoři by se proto měli neprodleně chopit výkonu funkce, a zabránit obcházení výsledků říjnových voleb vládou Petra Nečase.

Image

Zpráva

Severočeši.cz si stěžují, že jim Senát brání ve výkonu mandátu

Dva nově zvolení senátoři za hnutí Severočeši.cz, Alena Dernerová a Jaroslav Doubrava, si u Ústavního soudu podle serveru Aktuálně.cz stěžují, že nemohli hlasovat proti vládním úsporným návrhům, ačkoliv už byli tou dobou platně zvolení.

Zobrazeno 5 / 5