Prunéřov

Image

Zpráva

Už žádné uhelné elektrárny, vyzývá Greenpeace

Sedm aktivistů Greenpeace ve středu rozvinulo z jeřábu před ústeckým krajským úřadem transparent s nápisem Už žádné nové uhelné elektrárny. Chtějí tak upozornit na dostavbu elektrárny Prunéřov, o které má krajský úřad v nejbližších dnech rozhodnout.

36971_mediafax_edvard_benes

Zpráva

Severočeši se opět dusí kvůli uhlí

Limity prachu v severních Čechách jsou místy překračovány každý pátý den. Příčinou je především těžba a spalování uhlí. Emise prachu přitom úřady neregulují, což stojí místní obyvatele průměrně dva až tři roky života.

293497_mediafax_karel_rouc

Zpráva

Stavba tří nových bloků Prunéřova je nezákonná, soudí ekologické organizace

ČEZ usiluje o stavební povolení pro stavbu dalších tří bloků elektrárny Prunéřov. Nesplnil však zákonný požadavek nejlepší možné technologie, a proces EIA, o nějž se žádost opírá, je neplatný.

293497_mediafax_karel_rouc

Zpráva

Drobil povolil prodloužit ČEZu životnost Prunéřova I

Namísto kompenzací za kontroverzní povolení Prunéřova II navrhl ČEZ další prodloužení životnosti Prunéřova I. Ministr Drobil na jeho návrh kývl. Ekologické organizace hovoří o absurditě hodné Kafkových románů.

293497_mediafax_karel_rouc

Zpráva

EPS vyzývá vládu k odvolání managementu společnosti ČEZ

Ekologický právní servis zadal vypracování studie, z níž plyne, že ČEZ předložil projekt Prunéřova, který nesplňuje zákonné parametry tzv. nejlepší dostupné technologie. Proto se otevřeným dopisem obrátil na premiéra Nečase, kterého vyzývá k přezkoumání postupu managementu ČEZ.

Image

Zpráva

Opevňování sídla vlády místo diskuze o ČEZ

Namísto komunikace s ekology se chce vláda ještě více opevnit a jako bonus chce policie před sídlem vlády uzavřít chodník. Autům komplikace nehrozí.

Image

Zpráva

Bízková schválila Prunéřov. Greenpeace: Je to jen první krok

Ministerstvo životního prostředí dnes v rámci hodnocení EIA vydalo souhlas s modernizací elektrárny Prunéřov podle návrhu ČEZ. Ekologické organizace rozhodnutí pokládají za politicky motivované a v dalších správních řízeních neobhajitelné.

2963624538_018b688934_b

Zpráva

Přelomová energetická studie: nepotřebujeme Prunéřov ani dostavbu Temelína

Podle komplexní zprávy by bylo možné výrazně snížit exhalace a energetickou náročnost ekonomiky bez snížení kvality života.

Image

Zpráva

Ministryně Bízková zrušila klimatickou sekci, kritickou k ČEZu

Čerstvě jmenovaná ministryně životního prostředí rozpustila sekci, jež byla odpovědná za klimatickou politiku. Podle ekologů je to další důkaz, že jedná v zájmu společnosti ČEZ.

293381_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

ODS chce obsadit ministerstvo životního prostředí

ODS na Jakubu Šebestovi vadí především posílení vlivu sociálních demokratů, ekologům zase ministrův střet zájmů.

Image

Zpráva

Kocáb definitivně rezignoval, zelení ve vládě skončili

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb nakonec opravdu podal demisi. ODS chtěla zelené ve vládě víc, než tam chtěli být oni sami.

Image

Zpráva

Greenpeace z komína: Šebesta schválí Prunéřov podle plánu ČEZ

Aktivisté z hnutí Greenpeace slézají z prunéřovského komína a mají v plánu se sejít s ministrem životního prostředí Jakubem Šebestou. Chtějí ho vyzvat, aby vydal negativní stanovisko k záměrům ČEZ. Ten je nechce přijmout.

Cervena_tkanicka

Zpráva

Greenpeace na komíně Prunéřova, Fischer tlačí na MŽP Šebestu

Zatímco ministr Fischer prosazuje na MŽP současného ministra zemědělství Šebestu, Greenpeace se pokouší zachránit kampaň za důkladnější modernizaci Prunéřova přímo na jeho komínech. Ale nebyla kampaň ztracena už dříve chybnou taktikou?

Jberanek

Sloupek

Jan Beránek: Kauza Prunéřov očima ze zahraničí

Případ rekonstrukce tepelné elektrárny Prunéřov dokáže člověku zamotat hlavu. Kdo je hrdina a kdo padouch? Co chce ČEZ a jaké je správné řešení? A hlavně - proč o něm nikdo nemluví?

247083_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Prunéřov: Dusíkova rezignace zakrývá podstatu. Mohl říci Ne

Podle předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky je za Dusíkovou rezignací nátlak premiéra a ČEZ. Ministru Dusíkovi ale nic nebránilo v tom vydat záporné stanovisko EIA. Podle Jana Beránka stojí za Dusíkovou rezignací nedostatek odvahy.

Image

Zpráva

Dusík za potlesku odstoupil kvůli Prunéřovu podle plánu ČEZ

Ministr životního prostředí Jan Dusík u premiéra Jana Fischera ekologičtější rekonstrukci neprosadil ani za pomoci zahraniční expertízy, která jeho argumentaci potvrdila, a proto ve čtvrtek odstoupil.

Image

Zpráva

Greenpeace ČEZu na asfalt: šetříte na úkor zdraví obyvatel

Modernizace elektrárny v Prunéřově by podle Greenpeace byla pouze o 0,4 % čistého zisku ČEZ dražší než navrhovaná rekonstrukce podle plánu vedení energetické společnosti. Martinu Romanovi to aktivisté napsali u domu do cesty.

Image

Zpráva

ČEZ nechce diskutovat, raději vede propagandistické kampaně

Na diskuzi o kontroverzním Prunéřovu zástupci ČEZ nepřišli, v severních Čechách si ale platí inzeráty, protože prý nemají dostatečný prostor objasnit své názory.

Image

Zpráva

Vláda zuhelnatěla, Zelení přemýšlejí o odchodu

Podle Lišky je vláda ve vleku průmyslové lobby, podle Fischera je vláda bezmocná.

1110446302prun1

Zpráva

ČEZ nebude vozit uhlí Prunéřovu zdaleka, tím prý sníží emise

Energetický gigant ČEZ nabídl údajné ústupky ohledně modernizace uhelné elektrárny Prunéřov. Podle ekologů jde však jen o hru, protože například dovážet uhlí odjinud stejně neměla společnost v plánu. Ministerstvo vyčkává.

Image

Zpráva

ČEZ vydírá ministra Dusíka, rukojmím je zdraví občanů

Dusík je pod tlakem lobby ČEZ, Bursík obvinil vládu, že podlehla korupci těžařů.

Petr_pakosta_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Proti Prunéřovu se bouří i místní obce

Škála odpůrců uhelné elektrárny Prunéřov sahá od přilehlých vesnic až do Mikronésie. Starostům se nelíbí, že nejbohatší firma v zemi chce šetřit na zdraví jejich obyvatel.

Vanhova_mediafax_edvard_benes

Zpráva

Ústecký kraj neodmítne Prunéřov. Otočil kvůli dotaci?

Hejtmanka Jana Vaňhová zvrátila textovou zprávou již přijaté usnesení Rady Ústeckého kraje týž den, kdy bylo přijato. Rada se sešla znovu a najednou proti nebyla. O změnu v názoru na dostavbu Prunéřova se možná zasloužila i dotace od ČEZ.

Image

Zpráva

Greenpeace: Stále věříme, že ministerstvo Prunéřov neschválí

Ministerstvo životního prostředí se podle dnešního Práva chystá vydat kladné stanovisko k modernizaci elektrárny Prunéřov II., jak ji navrhl ČEZ. Pokud se ministr Dusík vyjádří kladně, Strana zelených prý navrhne jeho odvolání z funkce.

Image

Zpráva

Ministr Dusík se zřejmě chystá schválit pro ČEZ Prunéřov II.

Ministr Dusík odložil očekávané rozhodnutí. Exministr Miko vysvětluje, proč je návrh ČEZ rozumný. Klimatolog Pretel se vysmívá Mikronésii. Jen ekologové stále trvají na účinnosti o tři procenta vyšší, než navrhuje ČEZ. Co z toho vychází?

Image

Zpráva

Dusíkovo ministerstvo zdrželo posouzení Prunéřova II.

ČEZ navrhuje modernizaci elektrárny Prunéřov II. zastralými technologiemi, proti tomu vystupuje vláda Mikronésie i české ekologické skupiny. Podle některých by se měl Prunéřov zastavit bez náhrady hned.

Prunerov_by_petr_tefek

Zpráva

Greenpeace varovali před prunéřovskou elektrárnou

Podle Greenpeace ČEZ odmítá použít v elektrárně Prunéřov moderní technologii. Elektrárna je největším producentem skleníkových plynů v republice.

Zobrazeno 27 / 27