Pavel Bém

Praha

Zpráva

Praha podá žalobu na Béma kvůli Opencard, Piráti doporučují pospíšit si

Pražští radní schválili podání žaloby na bývalého primátora Pavla Béma a další tehdejší představitele města kvůli jejich podílu na kauze Opencard. Zatím není jasné, kdy přesně město žalobu podá. Piráti nabádají udělat to do 5. prosince.

Opencard_bem

Zpráva

Opencard končí, nová pražská tramvajenka se bude jmenovat Lítačka

Kontroverzní projekt opencard skončí. V pondělí to oznámila primátorka Adriana Krnáčová s tím, že bude nahrazen tzv. Lítačkou. Za Opencard město v průběhu několika let zaplatilo firmám s neznámými vlastníky přes 1,7 miliardy korun.

Semelova

Komentář

Marta Semelová: O mávání červenými kartami na pražském magistrátu

Marta Semelová píše o dlouhodobých poměrech na pražském magistrátu. Na prohřešky platí v Praze dvojí metr.

_dsc9088a

Glosa

Ropák 2008: Pavel Bém - ropák na věčné časy a nikdy jinak

V roce 2008 se Ropákem stal Pavel Bém. Jeho slavné činy, které souvisejí s udělením ceny, připomíná Vladimír Just, teatrolog a mediální kritik, člen Komise pro udělení Ropáka roku a Zelené perly roku.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Moc nezbytného zla

Roman Janoušek a Pavel Bém budí velký zájem komentátorů. Asi proto, že špinavý případ představuje cosi až krystalicky čistého. Je v něm vše: napětí mezi intelektem a stupiditou, mocí a bezmocí, pýchou a pádem, pravdou a lží, a v kontrapunktu agrese a lásky chybí pouze ta láska.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Prezident Klaus a kauza Janoušek-Bém

Václav Klaus má pravdu v tom, že zveřejňování odposlechů není nic pěkného, ba že jejich zneužívání může za určitých okolností ničit demokracii. Tu ale mohou ničit, ba dokonce zničit i jevy, na které uniklé odposlechy poukazují.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Bém, Janoušek, ježci a Ignát Herrmann

Způsoby, jakými se domlouvají ty největší kšefty politiky a podnikatelské sfér, vypadají jako by nešlo o veřejnou správu, ale o velkou vlakovou loupež. Je to smutné čtení, stejně jako příběh o ježcích, který má však aspoň dobrý konec.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Z kormidelníka kormidlem

Petr Nečas považuje sám sebe za historický přežitek. Návod na řízení státu by si rád nechal odhlasovat. Český premiér si totiž myslí, že slovenský ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti by mohl být českým politikům vzorem.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Šimpanz v Praze

Kauza pražského primátora Pavla Béma je pravděpodobně jen počátkem dalších nepříjemných zjištění. Působí jako vzkaz občanům, že nemá smysl volit. Vláda kvůli tomu nepadne, ale možná budeme mít horký volební podzim.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Bémova karta, březnový sjezd

Komunální politika stejně jako politika ekonomická nebo sociální není záležitostí expertů. I to by měli během hlasování zvažovat delegáti březnového sjezdu ČSSD.

345823_mediafax_david_polivka

Zpráva

Pražský magistrát zřejmě nedával za Opencard pokuty z prodlení

Občanské sdružení Oživení, zabývající se korupcí ve státní správě, ve čtvrtek zveřejnilo analýzu zakázky na Opencard. Vyplývá z ní, že radnice nevymáhala smluvní pokutu ve výši 224 milionů korun. Věc prošetří kontrolní výbor zastupitelstva.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Ten tunel jeden, Blanka, Hanka, Danka (Bubeneč, Holešovice, Dejvice)

Na automobilismus je brán naprosto unikátní ohled. Tato výsada motorismu spolu s pohodlím moderního vozu nyní diktuje většinový životní styl a tím podobu měst a krajiny.

Image

Zpráva

Bémův přítel vydělá na změně územního plánu

Roman Janoušek – blízký přítel Pavla Béma – vydělá milióny na chystané změně územního plánu hlavního města Prahy. Hodnota Janouškových pozemků se změnou jejich definice zhodnotí minimálně 250krát.

Image

Zpráva

ODS: Bém zůstane primátorem, Hašek by měl jednu z funkcí opustit

Navzdory debaklu pražské ODS zůstane Bém vedle poslancování i primátorem. Jihomoravská ODS ale kvůli podobné kumulaci funkcí hejtmana Haška (ČSSD) hrozí odchodem z krajské koalice.

213457_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

ODS prohospodařila v Praze více než čtyři miliardy korun

Občanští demokraté prý vědí, jak řídit Prahu bez dluhů. Jen za poslední rok však vytvořili v Praze ztrátu přes čtyři miliardy. Vyčerpali rezervy a rozjeli projekty, na něž nejsou peníze, upozorňuje Jiří Witzany.

Image

Zpráva

Topolánek odešel, nikoho s sebou nestrhnul

Proměna ODS tak po výměně Topolánka za Nečase skončila. Ivan Langer i Pavel Bém si dokázali zajistit podporu svých domácích organizací.

Image

Zpráva

Arnika: Pavel Bém si právní analýzy k propadu Stromovky nejspíš vymyslel

Pražský primátor si podle ekologického sdružení Arnika pravděpodobně vymyslel právní analýzy, jimiž ospravedlňoval rezignaci hlavního města na vypátrání nehody nad stavbou tunelu Blanka.

008697

Zpráva

ODS z magistrátu utekla před opozicí na výkonnou radu

Jednání pražského zastupitelstva bylo odpoledne přerušeno. Někteří členové ODS museli po obědě odejít na výkonnou radu této strany jednat o Mirku Topolánkovi, čímž ODS ztratila většinu. Pokračování zítra.

Image

Zpráva

Na část pražské magistrály se vrátí vyšší rychlost

Magistrát se rozhodl na vybrané úseky magistrály vrátit zpět povolenou sedmdesátikilometrovou rychlost. Vyjde tak vstříc řidičům na úkor rezidentů.

285239_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Pražská ODS bude mít sněm. Blíží se konec Béma?

Na 15. dubna si pražská organizace ODS svolala sněm. Oficiálním tématem je příprava voleb, v zákulisí se však chystá odvolání Pavla Béma a jeho stoupenců z čela strany.

Image

Zpráva

Bém: zvýšení rychlosti na magistrále sníží počet nehod

Pražský primátor Pavel Bém přijal požadavky motoristů na vrácení sedmdesátky za vlastní. Ti se zlobí, že to s nimi nekonzultoval. Chválí naopak náměstka Klegu, který by se mohl zúčastnit jejich třetí protestní jízdy.

283385_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Pražská ODS zvažuje odstranění Béma z kandidátky

Do měsíce se bude konat mimořádný kongres pražské ODS. Část straníků má obavy o výsledek voleb a společně požádali o jeho svolání, jemuž Pavel Bém musí vyhovět.

Ivo_bystrican_director_photo

Sloupek

Ivo Bystřičan: Jak Pavel Bém uprchl z FAMU

Minulé úterý se odehrálo malé drama na půdě FAMU. Hostem semináře po projekci filmu Katka byl pražský primátor Pavel Bém. Břitkou debatu neunesl a prchl. Politici by měli do škol chodit více. Nikoli jen na přednášky, ale především na diskuse.

Image

Zpráva

Pražská ODS se bojí opozice, zrušila schůze zastupitelů

Radní za ODS chtějí mít klid na práci, kritika opozičních politiků je zdržuje. Ti to považují za popření principu zastupitelské demokracie.

Milansmr_

Komentář

Milan Smrž: Marné čekání na defenestraci

Milá, ale bezzubá akce na magistrátním náměstí necílila na podstatu současného českého marasmu. Nesla se v duchu  lehkého tónu se zpěvy a cvičením a prověřila schopnost několika stovek občanů přestát tu hodinu v chladném a sychravém pražském podnebí.

V_ez

Glosa

Defenestrace? Snadno snesitelná lehkost protestů na Facebooku

Občas se Facebook tváří, že má i schopnost organizovat protestní hnutí. Výsledky v reálném prostoru jsou ovšem spíš tristní. Především jejich účast. Nejspíš jde jen o další bezděčný nástroj dokonalejší kontroly a zpasivňování občanské společnosti.

Image

Zpráva

Čtvrtá pražská defenestrace se obula do politiků

Bém se vlastní defenestrace nezúčastnil, kritika se snesla na pražské vedení i další vrcholné politiky.

Image

Zpráva

Haguess odstřihnout nelze, má na Opencard copyright

Bémovy trable nekončí. Haguessu se jen tak nezbaví, po majitelích ostatních tajných firem pátrat nehodlá. Jako by nestačilo, že ho čeká defenestrace.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Blanka, tunel tunelů

Multimegatunel Blanka pohltil již mnoho milionů. Nebude dostavěn v termínu a ještě se prodražuje. Momentálně mají náklady vzrůst o 700 milionů. Údajně kvůli zvýšení DPH a dokonce i inflaci.

Image

Zpráva

Opencard bude ještě výhodnější: magistrát podepsal dodatek

Sleva 50 až 120 milionů firmu Haguess příliš nevzrušuje, péče o Opencard je pro ni stále lukrativní.

Image

Zpráva

Škodův palác mohl patřit Praze, Bém upřednostnil drahý nájem

Cyril Svoboda tvrdí, že Praha mohla v roce 2006 koupit Škodův palác za 1,2 miliardy korun. Místo toho si jej z rozhodnutí Pavla Béma najímá za dvě stě milionů ročně a není jasné od koho.

Bem_trhac

Zpráva

Budou volby, Bém radši optimalizaci veřejné dopravy roztrhal

Primátor demonstrativně roztrhal plán na rušení spojů, na nichž se mělo šetřit. Naopak stovky kamer Dopravní podnik nainstaluje i do autobusů, na těch se šetřit nemělo.

Image

Zpráva

Sazka nabízí provozovat Opencard k sázení, Praha s ní jedná

Hušákova Sazka nabídla Praze spolupráci. Na Opencard by se mohl nově provozovat hazard. Nápad kritizují sociální demokraté.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Jede primátor na koks?

Hledět na Pavla Béma, jak se snaží v televizi vyvrátit všemožné spekulace kolem Opencard, ale také okolo dalších projektů pražské radnice, je smutným divadlem. Jak se to ovšem vezme. Může to být i svým způsobem zábavné.

266891_mediafax_ales_behounek

Analýza

Dušan Radovanovič: Všechny podivné případy Pavla Béma

Za vlády Pavla Béma se Praha stala synonymem pro korupci a zadávání pochybných zakázek. Politologové i exprezident Václav Havel vidí hlavní příčinu v neomezené vládě jedné strany na pražské radnici.

Jkasl

Komentář

Jan Kasl: Příliš drahá tramvajenka

Vedení pražské radnice se v minulosti pouštělo do mnoha pochybných projektů. Vrcholným číslem je však projekt Opencard, tramvajenka za nehoráznou cenu.

Image

Zpráva

Bém: transparentnost firem zavání komunismem

Podle Béma by nikdo neměl hodnotit firmy na základě jejich vlastnické struktury. V souvislosti s Opencard by transparentnost firmy Haguess přivítal, ale netrvá na tom.

Pavel_bem_mediafax_mikulas_krepelka_opencard

Zpráva

Opencard - dříve radnice utrácela za kartu, nyní za audity

Magistrát si zadal k Opencard již tři audity, za něž platí miliony. Žádné závěry však dosud nevyvodil. Odborníci postup radnice nechápou.

Image

Zpráva

Topolánek spojuje Opencard s Paroubkem, opozice chce důkazy

Všechna česká média dnes informují o výroku Mirka Topolánka, který spojil kauzu Opencard s ČSSD a svými protivníky v ODS. Pražská opozice po něm požaduje důkazy.

Image

Zpráva

Radní Richter chce audit tunelu Blanka

Pražský radní Milan Richter se dnes v on line chatu na iDNES.cz vyjádřil ve prospěch auditu stavby tunelu Blanka.

224109_mediafax_vit_drbal

Zpráva

Opencard: Bém chce "v obecné rovině" poznat majitele tajuplných firem

Firmy, které na kartě vydělávaly, mají neznámé vlastníky. Zakázky měly často získat protiprávně.

Image

Zpráva

Ve vedení Prahy zůstala ODS sama

Rada hlavního města Prahy je nyní sytě modrá, po Markétě Reedové (SNK-ED) rezignoval i Petr Štěpánek (SZ).

Opencard_by_michal_sindelar

Zpráva

Opencard: Bém má druhý audit, chystá se třetí

Pražský primátor chce s dokumentem nejprve seznámit členy rady. Také by byl rád, kdyby firma Haguess odtajnila vlastnickou strukturu.

Opencard_by_michal_sindelar

Zpráva

Bém chce svůj vlastní audit k Opencard

Pavel Bém chce zadat další audit k Opencard. Pražany to bude stát další milion a půl.

Image

Zpráva

Pražská Opencard vyvolává stále více pochybností

Podle auditu šla téměř třetina nákladů firmám kolem primátora Béma a pražské ODS. Bém zatím odmítá výsledky auditu zveřejnit.

Zobrazeno 45 / 45