Opencard

Semelova

Komentář

Marta Semelová: O mávání červenými kartami na pražském magistrátu

Marta Semelová píše o dlouhodobých poměrech na pražském magistrátu. Na prohřešky platí v Praze dvojí metr.

Semelova

Komentář

Marta Semelová: Obrácení Ferdyše Pištory alias Tomáše Hudečka

Problémy kolem karty Opencard nadále pokračují. Tomáš Hudeček prohlásil, že firma provozující kartu požaduje za licenci částku 300 až 400 milionů Kč. Město proto začne připravovat otevřenou soutěž na novou kartu.

Opencard_bem

Zpráva

Policie obvinila radní kvůli Opencard. Vedení TOP 09 své politiky brání

V úterý obvinila policie deset z jedenácti radních hlavního města. A to včetně primátora Bohuslava Svobody. Obvinění souvisí se smlouvou na prodloužení kartového centra. Magistrát vybral firmu Haguess v jednacím řízení bez uveřejnění.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Můžeme si za to sami, tady v Praze

Nechali jsme si vnutit volební podvod. Posloucháme městskou vládou, kterou jsme ve volbách odmítli. Pořídili jsme si Bémovu kartu. A od soboty i tramvajemi pojedeme tam, kam nechceme. Jako už kolikrát předtím.

Image

Zpráva

V souvislosti s kauzou opencard byli obviněni další čtyři lidé

Protikorupční policie obvinila čtyři lidi z pražského magistrátu v souvislosti s kauzou opencard. Jde o členy hodnotící komise. Ta údajně v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách vybrala na projekt servisního kartového centra společnost Haguess.

Image

Zpráva

V kauze Opencard padlo první obvinění

Protikorupční policie začala v kauze Opencard stíhat jednoho člověka pro trestný čin porušování závazných pravidel hospodářského styku. Policisté se kauzou začali zabývat na základě trestního oznámení bývalé zastupitelky Jany Ryšlinkové.

429473_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Pražští radní schválili návrh rozpočtu a převzali do správy Opencard

Na úterním zasedání rada pražského magistrátu odsouhlasila návrh rozpočtu Prahy na letošní rok ve výši 52,183 miliardy. Město v úterý rovněž převzalo správu projektu Opencard.

289323_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Praha převezme správu projektu Opencard

Pražští radní na úterním zasedání pravděpodobně schválí převedení projektu Opencard do správy pražského magistrátu. Za licence na karty ale bude firmě Haguess platit dál.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Bémova karta, březnový sjezd

Komunální politika stejně jako politika ekonomická nebo sociální není záležitostí expertů. I to by měli během hlasování zvažovat delegáti březnového sjezdu ČSSD.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Krev, žáby, štěnice

Při vánočním listování biblí mohlo leckoho napadnout, že žijeme spíše ve Starém zákoně a že radostná zvěst o narození Krista do této doby jaksi nezapadá. Katolík v čele vlády by možná řekl, že z deseti ran egyptských jsou dnes problémem zejména štěnice a žabák na prameni.

Image

Zpráva

Praha zrušila výběrové řízení na provozovatele kartového centra

Vedení hlavního města zrušilo výběrové řízení, ze kterého měl vzejít provozovatel kartového centra, které zajišťuje vydávání a správu karet Opencard. Během ledna tak kartové centrum převezmou zaměstnanci magistrátu.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Jezdit načerno?

Nikdo nemůže být nucen využívat služby vzniklé jako vedlejší produkt rozkrádání veřejných prostředků. Kvůli Opencard přišlo hlavní město Praha podle dostupných zpráv o více než miliardu korun.

345813_mediafax_david_polivka

Zpráva

Praha téměř čtvrtmiliardové zpozdné po dodavateli Opencard vymáhat nehodlá

Praha odpustila firmě Haguess zpozdné ve výši čtvrt miliardy korun. Podle mluvčího projektu Opencard se mohly podmínky smlouvy měnit i ústně. Hnutí Oživení to však označuje za nesmysl.

345823_mediafax_david_polivka

Zpráva

Pražský magistrát zřejmě nedával za Opencard pokuty z prodlení

Občanské sdružení Oživení, zabývající se korupcí ve státní správě, ve čtvrtek zveřejnilo analýzu zakázky na Opencard. Vyplývá z ní, že radnice nevymáhala smluvní pokutu ve výši 224 milionů korun. Věc prošetří kontrolní výbor zastupitelstva.

Image

Zpráva

Aka Masker a jiné novinky z Dvorak Sec

V letní sezóně přinese galerie Dvorak Sec Contemporary podívanou i pozitivní podněty. Připravuje třeba instalaci čtyř soch v parku od renomovaných českých tvůrců jako protiváhu plánované sochy Michaela Jacksona na Letné.

Zpráva

Pražští radní: prodloužíme smlouvu firmě Haguess

Rada zastupitelstva hlavního města Prahy dnes rozhodla o prodloužení smlouvy s firmou Haguess, která provozuje kartové centrum opencard. Projekt bude zároveň spojen s Českými drahami.

Image

Zpráva

Opencard ohrožuje osobní data držitelů

Přes třicet tisíc uživatelů opencard je ohroženo odcizením osobních údajů. Na jejich špatné zabezpečení upozornila organizace Iuridicum Remedium.

289323_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Policie vyšetřuje firmu Haguess kvůli pochybné dotaci

Firma, jež pro město zařizuje kontroverzní Opencard, dostala podle auditu neoprávněnou dotaci 25 milionů korun. Podnět policii podalo Ministerstvo vnitra.

Image

Zpráva

Opencard: policejní razie na pražském magistrátu

Policie si z magistrátu odnesla počítače a dokumentaci k Opencard, zapečetila i kanceláře odboru informatiky.

Image

Zpráva

Čtvrtá pražská defenestrace se obula do politiků

Bém se vlastní defenestrace nezúčastnil, kritika se snesla na pražské vedení i další vrcholné politiky.

Image

Zpráva

Haguess odstřihnout nelze, má na Opencard copyright

Bémovy trable nekončí. Haguessu se jen tak nezbaví, po majitelích ostatních tajných firem pátrat nehodlá. Jako by nestačilo, že ho čeká defenestrace.

Image

Zpráva

Opencard: Stránský z Haguess pracoval s pražským magistrátem

Odbor informatiky pražského magistrátu spolupracoval na zavedení čipové karty Opencard s Petrem Stránským z firmy Haguess, konstatuje dnešní Právo v dalším důkazu korupčního propojení mezi dodavatelem a zadavatelem zakázky.

Image

Zpráva

Opencard bude ještě výhodnější: magistrát podepsal dodatek

Sleva 50 až 120 milionů firmu Haguess příliš nevzrušuje, péče o Opencard je pro ni stále lukrativní.

Image

Zpráva

Opencard sám sobě?

Kontroverzní pražskou kartu zřejmě vymyslel a realizoval jeden člověk. Vyplývá to z vlastností počítačového souboru s podmínkami výběrového řízení.

238281_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Magistrát dál zadává neveřejné zakázky okolo Opencard

I po auditech pokračuje pražský magistrát ve své činnosti v případu Opencard jako by nic. Předem domluvené zakázky zřejmě nelze odmítnout z politických důvodů. Čtyři nové zakázky vyšly město na třináct milionů korun.

Image

Zpráva

Sazka nabízí provozovat Opencard k sázení, Praha s ní jedná

Hušákova Sazka nabídla Praze spolupráci. Na Opencard by se mohl nově provozovat hazard. Nápad kritizují sociální demokraté.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Jede primátor na koks?

Hledět na Pavla Béma, jak se snaží v televizi vyvrátit všemožné spekulace kolem Opencard, ale také okolo dalších projektů pražské radnice, je smutným divadlem. Jak se to ovšem vezme. Může to být i svým způsobem zábavné.

266891_mediafax_ales_behounek

Analýza

Dušan Radovanovič: Všechny podivné případy Pavla Béma

Za vlády Pavla Béma se Praha stala synonymem pro korupci a zadávání pochybných zakázek. Politologové i exprezident Václav Havel vidí hlavní příčinu v neomezené vládě jedné strany na pražské radnici.

Jkasl

Komentář

Jan Kasl: Příliš drahá tramvajenka

Vedení pražské radnice se v minulosti pouštělo do mnoha pochybných projektů. Vrcholným číslem je však projekt Opencard, tramvajenka za nehoráznou cenu.

Image

Zpráva

Bém: transparentnost firem zavání komunismem

Podle Béma by nikdo neměl hodnotit firmy na základě jejich vlastnické struktury. V souvislosti s Opencard by transparentnost firmy Haguess přivítal, ale netrvá na tom.

Milan_richter_mediafax_vit_drbal_222

Zpráva

Opencard: záchranu mají přinést američtí poradci

Žádný z pražských politiků zatím kvůli Opencard odpovědnost nevyvodil, za projekt se dál utrácejí miliony.

262265_mediafax_ales_behounek_crop

Zpráva

Vznikl druhý audit k opencard, magistrát ho zatím nezveřejní

Pražský magistrát získal výsledky druhého auditu k opencard. Podle opozice i odborníků jsou nové audity zbytečné a dokládají špatné zadávání předchozích kontrol.

Pavel_bem_mediafax_mikulas_krepelka_opencard

Zpráva

Opencard - dříve radnice utrácela za kartu, nyní za audity

Magistrát si zadal k Opencard již tři audity, za něž platí miliony. Žádné závěry však dosud nevyvodil. Odborníci postup radnice nechápou.

Image

Zpráva

Topolánek spojuje Opencard s Paroubkem, opozice chce důkazy

Všechna česká média dnes informují o výroku Mirka Topolánka, který spojil kauzu Opencard s ČSSD a svými protivníky v ODS. Pražská opozice po něm požaduje důkazy.

231307_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Cyril Svoboda: Za vlády Béma se korupce stala normou

Cyril Svoboda vyzval kvůli Opencard vedení Prahy (ODS) k rezignaci. Kvůli kauze již začaly padat hlavy. Skončil vedoucí odboru informatiky. Zastupitelka Ryšlinková podala trestní oznámení.

Image

Zpráva

Opencard jako příklad netransparentních veřejných zakázek

Ministr vnitra Martin Pecina uvedl v souvislosti s projektem Opencard, že je nutná legislativní změna, která by firmám a politikům zabránila v nekalých machinacích a praní špinavých peněz.

224109_mediafax_vit_drbal

Zpráva

Opencard: Bém chce "v obecné rovině" poznat majitele tajuplných firem

Firmy, které na kartě vydělávaly, mají neznámé vlastníky. Zakázky měly často získat protiprávně.

Image

Zpráva

Ve vedení Prahy zůstala ODS sama

Rada hlavního města Prahy je nyní sytě modrá, po Markétě Reedové (SNK-ED) rezignoval i Petr Štěpánek (SZ).

Opencard_by_michal_sindelar

Zpráva

Opencard: Bém má druhý audit, chystá se třetí

Pražský primátor chce s dokumentem nejprve seznámit členy rady. Také by byl rád, kdyby firma Haguess odtajnila vlastnickou strukturu.

Opencard_by_michal_sindelar

Zpráva

Bém chce svůj vlastní audit k Opencard

Pavel Bém chce zadat další audit k Opencard. Pražany to bude stát další milion a půl.

Image

Zpráva

Pražská Opencard vyvolává stále více pochybností

Podle auditu šla téměř třetina nákladů firmám kolem primátora Béma a pražské ODS. Bém zatím odmítá výsledky auditu zveřejnit.

Zobrazeno 41 / 41