Obchodní řetězce

Image

Zpráva

Obchody musí nadále poskytovat zboží potravinovým bankám, rozhodl Ústavní soud

Ústavní soud nevyhověl návrhu skupiny senátorů na zrušení povinnosti velkých řetězců bezplatně předávat neprodané zboží na charitativní účely. Soud uvedl, že povinnost není v rozporu s Ústavou, ani zásahem do vlastnických práv.

Tata_a_syn

Zpráva

Pokladní karlovarského Makra se domáhají lepších pracovních podmínek

Horšící se situace zaměstnanců obchodního řetězce Makro vyústila v jejich hromadnou stížnost. Nadřízení pokladním upírali mimo jiné práva vyplývající přímo ze zákoníku práce. Například jim neumožnili doprovod nezletilých dětí k vyšetření u lékaře.

Igor_demo20

Sloupek

Saša Uhlová: První opravdu účinný bojkot supermarketu

Za socialismu byly fronty a teď jsou zase. Před tím byly proto, že bylo málo zboží, teď jsou proto, že je málo zaměstnanců.

Image

Zpráva

Ombudsman: Inspektoři staveb mnohdy obcházejí zákon

Podle právníků kanceláře veřejného ochránce práv zneužívají autorizovaní inspektoři v některých případech nedostatků ve stavebním zákoně a povolují stavby bez nutných náležitostí. Zákonodárci by se podle nich měli zasadit o zvýšení kontroly jejich činnosti.

Image

Zpráva

Vláda může vyhrát hrozící arbitráž s firmou Bauhaus, tvrdí ekologové

Kabinet Petra Nečase může podle ekologických organizací vyhrát případnou dvoumiliardovou arbitráž se společností Bauhaus. Ekologové proto zaslali premiérovi Petru Nečasovi otevřený dopis, ve kterém jeho vládě nabízejí pomocnou ruku.

Ivo_bystrican_director_photo

Komentář

Ivo Bystřičan: Nastal čas pro fair hypermarkety

Řetězce zneužívající své zaměstnance drmolí stále dokola – musíme minimalizovat ceny, aby zákazníci nechodili ke konkurenci a my se udrželi na trhu. Za neo-otroctví je tedy vinen zákazník. Měl by mít šanci to změnit. Máme proto pro řetězce jednu expertní radu. Zdarma.

Ivo_bystrican_director_photo

Komentář

Ivo Bystřičan: Cikáni kradli, bílí se radovali

Hitem YouTube v České republice je tento týden video zobrazující romskou dvojici, která kradla v drogerii a byla zadržena prodavačkami. Video ale dokládá něco úplně jiného než takzvané vrozené zlodějství Romů.

95579_mediafax_richard_radim

Zpráva

Zaměstnanci Tesca obnovují jednání o platech a přetížení

Obě odborové organizace zaměstnanců řetězce Tesco se vrátily ke společnému vyjednávání, které v dubnu kvůli chování vedení firmy přerušily. Výsledek musí být dojednán do konce června, kdy končí platnost stávajících kolektivních smluv.

256515_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Z výsledku voleb se radují také obchodní řetězce

Zástupci obchodních řetězců se radují, že pravicová koalice zruší zákon o významné tržní síle, který prosadila ČSSD a který komplikoval řetězcům vykořisťování dodavatelů. Potravinářská komora doufá, že koalice nenechá domácí výrobce napospas.

Zobrazeno 9 / 9