Mirek Topolánek

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Hra o Hrad

Proč by se měli někteří z nejlepších uchazečů o roli prezidenta vzdát své kandidatury ještě před prvním kolem? Jaký je pravý, dvojjediný účel kandidatury Mirka Topolánka? A proč je třeba fandit pánům Hannigovi, Hynkovi a Kulhánkovi?

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Rozpočtové blábolení pravicových diletantů

Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek hodnotí vládní rozpočet pro rok 2017 vesměs pozitivně. Podle Paroubka má sice vládní strategie některé nedostatky, je však v celku realistická, na rozdíl od kritiky z řad pravice.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Být na Topolánkově místě, tak někam zalezu a jsem zticha

Expremiér Jiří Paroubek vzpomíná na expremiéra a svého politického soka Mirka Topolánka, který nedávno vydal svoje paměti.

Guth

Komentář

Jiří Guth: Ano, zelená zleva. V deseti odstavcích

Jiří Guth odpovídá na deset (plus jedna) otázek Daniela Soukupa k tomu, zda by se měla politika Strany zelených posunout více doleva.

Ax1

Komentář

Daniel Soukup: Proč by vlastně Strana zelených měla být levicová?

Obrat Strany zelených doleva, jejž požadují někteří její členové, kritici i příznivci, by jí možná pomohl. Nejdřív by ale bylo potřeba odpovědět na některé stěžejní otázky. Autor předkládá jejich soupis.

Foto2

Recenze

Petr Bittner: Topolánkovy nerovnosti

Apolena Rychlíková ve svém dokumentu Topoltropa nabídla dekonstrukci premiérování, která je zároveň dekonstrukcí samotného premiéra. Mirek Topolánek dostává, co si zasluhuje.

Ax1

Komentář

Petr Dimun: Kubicemu metál, Langerovi kampaň ČSSD?

Na ministerstvo vnitra, v jehož čele je místopředseda sociální demokracie, nastoupil jako poradce Jaroslav Hruška, který se mimo jiné podílel i na přípravě tzv. Kubiceho zprávy a dalších akcích, které podle Petra Dimuna měly za cíl poškodit ČSSD.

Ax1

Sloupek

Petr Dimun: Euromiláček Jiří Pospíšil

Nejvíce preferenčních hlasů ve volbách do Evropského parlamentu v ČR obdržel Jiří Pospíšil, Petr Dimun se zamýšlí nad profilem tohoto politika a bývalého ministra spravedlnosti.

Jd_l_to_2009_3

Sloupek

Jiří Dolejš: Znovu o možnosti odvolatelnosti poslanců

Pokud porušení slibu poslance není ničím sankcionováno, tak přeběhlík, který oklamal své voliče, je do konce funkčního období neodvolatelný. Tolerování takové praktiky přispívá k poklesu důvěry občanů ve fungování naší parlamentní demokracie.

Hanys

Sloupek

Milan Hanyš: Entropie ODS

Formálně stále ještě premiér Nečas by své straně i této zemi prospěl, kdyby také jednou vzal svou zodpovědnost za vládu opravdu vážně. Co takhle odvolat Miroslava Kalouska?

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Odpad, město, smrt

Souvislost osobního charakteru a politického jednání se u některých předních samců české politiky poněkud opomíjí. Dramatická literatura nás přitom vybavuje spoustou příkladů provázanosti charakteru a jednání.

Majicek

Komentář

Jan Májíček: VV: když je dotažena logika kapitalismu do konce

Když zástupci ODS a TOP 09 argumentují tím, že Věci veřejné jsou podnikatelským projektem, zapomínají na svá vlastní ideová východiska, upadají do morálního kýče a vytvářejí dojem, že je pro ně novinkou to, co ve skutečnosti dobře věděli.

407825_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Topolánek se stal ředitelem firmy zabývající se nakládáním s ropnými produkty

Mirek Topolánek byl jmenován generálním ředitelem firmy VAE Controls. Firma, která doposud nezískala žádnou státní zakázku, poté, co se Topolánek stal před časem jejím konzultantem, dostala od státu kontrakt za 124 milionů korun.

Image

Zpráva

Topolánek stáhl kandidaturu do čela energetické agentury

Pátečnímu Právu potvrdil bývalý předseda vlády, že se o místo generálního ředitele Mezinárodní agentury pro energii ucházet nebude. Státy EU se na jednom kandidátovi nedohodly.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Obrana Petra Nečase

Možná skutečně platí, že Petr Nečas je skutečně pan Čistý, jak o něm psala v létě média. Ovšem tlaky části ODS navázané na obchodní bratrstva budou směřovat samozřejmě k tomu, aby vláda prováděla co nejmenší protikorupční politiku.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Úvahy o dnešku

Když Petr Nečas nahradil Mirka Topolánka, zdálo se, že přichází změna. Dnes ale premiér připomíná slona v porcelánu. Spor o policejního prezidenta však brzy vystřídá jiná kauza a média ji opět nedotáhnou do konce. Už abychom byli z postkomunismu venku.

Image

Zpráva

Vláda Topolánka do čela IEA navrhla, šance mu ale nedává

Ministr průmyslu Martin Kocourek (ODS) zdůvodnil svůj návrh vládě tím, že Topolánek se osvědčil během tzv. plynové krize. S tím nesouhlasí energetický expert Jan Beránek s poukazem na to, že se expremiér této oblasti vůbec nevěnuje.

Jberanek

Sloupek

Jan Beránek: Topolánek šéfem mezinárodní energetiky? Děkuji, nechci!

Mirek Topolánek má ambici stát se ředitelem Mezinárodní energetické agentury. OECD by na tom ale bylo opravdu špatně, kdyby si do čela své organizace zvolilo zlobovaného a neinformovaného křupana.

366965_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

MF DNES: Topolánkova vláda kryla zmanipulovanou armádní zakázku

Ministři Topolánkovy vlády věděli o zmanipulované miliardové zakázce na nákup armádních vozidel Tatra. Neudělali však nic, naopak ministryně Parkanová odvolala muže, který na problém upozornil.

Image

Zpráva

Topolánek označil Klause za symbol prorůstání byznysu do politiky

Prezident Václav Klaus ve středu označil za viníka prohraných voleb ODS jejího expředsedu Mirka Topolánka. Ten vzápětí reagoval: „Pokud byl kdy v Česku někdo symbolem prorůstání byznysu do politiky, byl to právě Václav Klaus."

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Výpis z tisku

Česká média se vyznačují nízkou profesionalitou a sociální necitlivostí. V minulém týdnu je toho dokladem sebeprezentační rozhovor Mirka Topolánka v Právu a článek, který propaguje automobilismus na úkor investic do městské hromadné dopravy, v Lidových novinách.

Image

Analýza

Vratislav Dostál: Politické dědictví Mirka Topolánka netřeba ODS závidět

Očekává se, že Mirek Topolánek dnes definitivně opustí vedení ODS. Zanechá po sobě dědictví, které občanským demokratům není proč závidět.

Image

Rozhovor

Topolánkův konec byl kontroverzní jako on sám

Mirek Topolánek měl příležitost učinit z ODS obecně přijatelnou partaj. Místo toho zde vidíme bující korupci, pokleslou politickou kulturu a ODS, o kterou si slušný konzervativec ani kolo neopře, říká politolog Lukáš Jelínek.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Srdce Petra Nečase

Změny ve vedení ODS nejsou nijak převratné, Petr Nečas, jeden z hlavních symbolů této strany, může pokračovat ve stávajícím směřování, anebo se vrátit ke starým Klausovým pořádkům.

294875_mediafax_david_polivka

Zpráva

O budoucnosti Topolánka se rozhodne na apríla

ODS stále nemá jasno, kdo ji povede do voleb v roli stranického předsedy. Pokud by se Topolánek odmítl postu vzdát, je možné, že jej spolustraníci budou při jednáních obcházet.

Klaus_vymazat_z_mobilu

Zpráva

ODS: návrat ztraceného nadstraníka?

Rýsující se zlepšování vztahů mezi ODS a jejím otcem zakladatelem by mohla narušit případná eskalace konfliktu uvnitř strany.

Image

Zpráva

Topolánek nepovede ODS do voleb. Střídá ho Nečas

Mirek Topolánek nezvládl tlak výkonné rady ODS a rezignoval na pozici předvolebního lídra. Jeho odchod z vedení ODS je už jen otázkou času.

Image

Zpráva

Brněnští straníci nechali rozhodnutí o Topolánkovi do Prahy

Jihomoravané v ODS se ani ve středu pozdě večer neshodli na společném postupu vůči Mirku Topolánkovi. Ústy svého předsedy Kadrnky si jedou na čtvrteční výkonnou radu strany do Prahy „něco odnést z debaty".

293833_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

ODS se dál hádá o Topolánka. A ČSSD se jí směje

ODS se dnes opět pokusí zbavit Mirka Topolánka. Opět se jí to zřejmě nepodaří. Volby se blíží a sociální demokracie jen těžko skrývá pobavení nad hrubkami vnitřně rozpolceného protivníka.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: O kořenech krize české pravice

Doposud nejsilnější pravicová strana se ocitá v krizovém období svého vývoje. Základ současných problémů tkví již v samotných počátcích strany. Povolební strategie ukáže, zda si ODS stojí alespoň za některými proklamovanými principy.

Adam_borzi_1

Sloupek

Adam Borzič: V zajetí diskurzu gulí

Chlapáctví a silná ramena jsou zabydlené v českém politickém prostoru tak, že je považujeme za přirozené. Falocentrický mačismus však není manifestací mužství, nýbrž jen jeho plytkou neurotickou karikaturou.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Topolánek zachraňuje lidovce, bude jim to stačit?

Poslední eskapáda Mirka Topolánka má těžko předvídatelné důsledky kromě dvou: poškodí ODS a pomůže lidovcům.

Topol_nek_a_paroubek_mikulas_krepelka

Zpráva

Hlasy z jižní Moravy: Topolánek je pro ODS přítěží

Političtí analytici zasvěcení do poměrů na jižní Moravě mají o Topolánkově kandidatuře po jeho nynější aféře jasno: ODS uškodí. Šabata: Případná výměna Topolánka ODS ale může poškodit ještě víc.

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Je Topolánek rezignovaný muž?

Mirek Topolánek poslední dobou působí jako rezignovaný nebo do budoucna dobře zaopatřený muž, kterému už je v politice všechno jedno a chystá se učinit sám sebe politickou mrtvolou. A vzít s sebou do hrobu také ODS.

291361_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Bývalý předseda pražské židovské obce: Je čas, aby Topolánek skončil

Mirek Topolánek od svého vstupu do vrcholné politiky mnohokrát vyslovil názory, jež stojí na samém okraji evropské politické tradice. Zcela mimo akceptovatelná měřítka se ocitl nyní svými výroky o křesťanech, homosexuálech a Židech.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Dárek Jiřího Paroubka

ODS je v krizi, nemá program, nemá vize. Naštěstí však má sociální demokracii a Jiřího Paroubka. Jedině to ji může spasit.

Jberanek

Sloupek

Jan Beránek: Hazardem a plýtváním proti krizi?

Co může vzejít z tajné schůzky Topolánka, Paroubka, Fischera a šéfa ČEZ, kde se mluví o reaktorech a obnovitelných zdrojích? Energetika vzhůru nohama.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Veřejné soukromí politikovo

Špinavé prádlo by se mělo prát doma. To platí zejména pro soukromý život politiků. Ostatně co je nám do toho. Nebo by nás to mělo zajímat?

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Démonizování Paroubka je trapné

Způsob, kterým česká média informují o předsedovi ČSSD, úzce souvisí s chápáním levice jako nebezpečí demokracie. Dvacet let po převratu bychom mohli střídání levicových a pravicových vlád vnímat méně emotivně.

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Daně jen pro chudé

Nový návrh ODS opět předvádí, jak špičky této partaje uvažují: Daně budou platit jen chudí a hloupí poctivci.

259857_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Klausův termín voleb se ostatním politikům nelíbí, chtěli by vládnout dřív

Toplánek by raději volby v polovině května. Na odporu proti levicovým návrhům se však s Klausem shodl.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Paroublánek versus Toporoubek

Výměna názorů předsedů dvou nejsilnějších politických stran se omezuje na vzájemné napadání a obviňování. Tím ovšem z diskuze uniká podstata problémů, které pak nikdo neřeší.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Mezinárodní horor 2009: Jak to Češi osladili Evropě

Evropská unie si bude v souvislosti s rokem 2009 nejspíš připomínat dvě kalamity: globální hospodářskou krizi a české účinkování v rámci EU.

Sazka1

Zpráva

EURO: Sazka má desetimiliardový dluh

Podle článku serveru Euro.cz dluží státní společnost Sazka kolem deseti miliard korun. Více než polovinu kvůli Sazka Aréně, svéráznému pomníku svého ředitele Aleše Hušáka.

Zobrazeno 44 / 44