Letní seriál 2018

153448972120821836

Komentář

Klára Vlasáková: Stačí snažit se víc

Dramaturgyně, publicistka a scenáristka Klára Vlasáková se zamýšlí nad svým někdejším mylným vnímáním zajištěné budoucnosti, která ovšem ve skutečnosti nemusí přijít ani přesto, že děláte vše „správně“.

Sicha

Komentář

Jan Šícha: Mýlení skrz ten vlastní funus

Dělat chyby je normální. Mýlit se je jiná kategorie. Perspektiva vlastního funusu napoví, jaká kategorie to je.

Photo_filipoutrata

Komentář

Filip Outrata: Omyly na cestě růstu a dozrávání

Je člověk, který chce sloužit společnosti a měnit ji k lepšímu, předurčen k tomu, aby zažíval neustálá zklamání? Musí každý, kdo chce dospět a někam dospět, prožít řádku životních omylů? Autor v letním seriálu přemítá nad svým idealismem.

Jberanek

Komentář

Jan Beránek: V čem jsem se mýlil

Autor v letním seriálu DR bilancuje: od dětský omylů, přes přílišnou laskavost v čele Strany zelených, až po turecké prozření.

Fatimacropwb

Sloupek

Fatima Rahimi: Hospodáři, pomiluj mě

Redaktorka Deníku Referendum v letním seriálu o životních omylech přibližuje dobrodružství objevování rozmanitých zákoutí češtiny pro zvídavé děvče, jehož mateřštinou je perština.

Pato_kaj

Komentář

Josef Patočka: Děti musí poznat, co je rap

Životní omyl? Jako dítě z dobrovolně ekologicky skromné domácnosti jsem dlouho nevěřil nikomu nad třicet a neposlouchal hudbu nikoho, komu nebylo aspoň šedesát. Ale nakonec jsme se s rapem našli.

_estn_ctka

Sloupek

Petra Dvořáková: Polibek červenému koberci

Redaktorka DR popisuje jako svůj životní omyl ten poslední veliký: kdy se stala obětí vlastního předsudku, z nějž ji vyvedlo poznání, že lidskou solidaritu lze někdy nalézt i tam, kde ji člověk nečeká: na konci červeného koberce.

Knapova

Komentář

Kateřina Kňapová: V čem jsem se v životě nejvíc mýlila: člověk nikdy není sám

Kdybych mohla napsat dopis svému mladšímu já, napsala bych mu, že člověk není nikdy sám a že z divnosti se jednou stane přednost.

Mojmir_vlasin11

Komentář

Mojmír Vlašín: V čem jsem se nejvíc mýlil: Semletá příroda na Nových Mlýnech

Legenda mezi moravskými ochránci přírody Mojmír Vlašín za svůj životní omyl pokládá přílišnou vstřícnost vůči technokratům mezi vodaři po roce 1989 při jednání o budoucnosti Novomlýnských nádrží.

Milena_bartlova

Komentář

Milena Bartlová: V čem jsem se v životě nejvíc mýlila

Letní seriál Deníku Referendum pokračuje sebereflexí Mileny Bartlové, která vzpomíná na svůj životní omyl způsobený polistopadovou euforií.

Radovan_bartosek_cb_ctverec

Komentář

Radovan Bartošek: Mladým politickým autistou

V dnešním dílu letního seriálu Deníku Referendum popisuje Radovan Bartošek, jak se kdysi nechal ošálit iluzí deklarované spravedlnosti, která však v důsledcích odměňuje podle veskrze nespravedlivých principů.

Hal_k

Komentář

Tomáš Halík: Člověk nesmí nikdy ztratit naději

V druhém dílu letního seriálu Deníku Referendum se svěřuje Tomáš Halík se svými dvěma dřívějšími omyly v pohledu na společnost a katolickou církev.

Zuzka_7g_cb

Komentář

Zuzana Vlasatá: Bajka o bergamotu

Je tu srpen a s ním přichází tradičně letní seriál Deníku Referendum, tentokrát na téma reflexe nejrůznějších omylů, které autorům a autorkám v životě snad dočasně zamotaly hlavu, nakonec se však ukázaly jako podnětné.

Zobrazeno 13 / 13