Letní seriál 2018

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Mýlil jsem se v Pirátech

V posledním dílu letošního letního seriálu si Jakub Patočka připomíná svůj mylný politický odhad. I podceňovaná strana překvapí a neobvyklý přístup může být potřebný.

A1

Sloupek

Vladimír Hanáček: Život jako chůze po tenkém ledě

V dnešním dílu letního seriálu vzpomíná politolog Vladimír Hanáček, jak začal přemýšlet nad otázkou, co je ještě odvaha, a co už nedostatek rozmyslu a ochoty myslet dál než na přítomný okamžik.

V1

Komentář

Petr Jedlička: Ovčí mozek

V dalším díle letního seriálu o zajímavých omylech a ponaučeních vzpomíná někdejší vedoucí rubriky Svět DR na dávnou cestu do Íránu, na své dobové předsudky a střet s realitou.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Nezpochybnitelný obraz reality

Ondřej Vaculík přispívá do letního seriálu DR zamyšlením, jak může totéž dění vést k naprosto odlišným způsobům, jak o něm různí lidé přemýšlejí. Vždyť realita je jen jedna. Nebo ne?

Gaby_khazalova_3_

Komentář

Gaby Khazalová: Pozdně kapitalistická verze fronty na banány

Gaby Khazalová si dlouho myslela, že se nyní ve svých šestadvaceti bude rozhodovat mezi vlastním domkem za městem a bytem ve městě. Mýlila se.

151903360137568525

Komentář

Šárka Homfray: Život mi nic nedluží

Dnešní díl letního seriálu přináší zamyšlení, zda to dobré v životě přichází jen šťastnou náhodou, nebo je dílem dobrých vztahů, solidarity a sounáležitosti. Co z toho je omyl?

Jan_sladek

Komentář

Jan Sládek: Jak přežít svoje mýlení

Jan Sládek se v dnešním dílu letního seriálu o životních omylech svěřuje s pěti osobními životními zákrutami, které mu sice zpočátku zkomplikovaly život, ale nakonec přinesly důležité poznatky.

Img_20160724_142129

Komentář

Eva Hájková: Od ateismu k víře

Zájem o témata studijního předmětu „vědecký ateismus může být vlastně zájmem o náboženství, ba dokonce může ztělesňovat skrytou touhou po transcendenci. O tomto svém překvapivém poznání píše Eva Hájková v dnešním díle letního seriálu.

Radek2

Komentář

Radek Kubala: Kostnice není Kopřivnice, Vltava není Rýn!

Některé životní omyly se s člověkem táhnou celý život. Radek Kubala vzpomíná na osudovou záměnu dvou sice vzdálených, leč lingvisticky podobných měst v písemce na základní škole.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Špatně schůdnými cestami

Alena Zemančíková popisuje v dalším dílu letního seriálu snahu předefinovat sama sebe jako svůj největší omyl, ne však nutně jako chybu.

153448972120821836

Komentář

Klára Vlasáková: Stačí snažit se víc

Dramaturgyně, publicistka a scenáristka Klára Vlasáková se zamýšlí nad svým někdejším mylným vnímáním zajištěné budoucnosti, která ovšem ve skutečnosti nemusí přijít ani přesto, že děláte vše „správně“.

Sicha

Komentář

Jan Šícha: Mýlení skrz ten vlastní funus

Dělat chyby je normální. Mýlit se je jiná kategorie. Perspektiva vlastního funusu napoví, jaká kategorie to je.

Photo_filipoutrata

Komentář

Filip Outrata: Omyly na cestě růstu a dozrávání

Je člověk, který chce sloužit společnosti a měnit ji k lepšímu, předurčen k tomu, aby zažíval neustálá zklamání? Musí každý, kdo chce dospět a někam dospět, prožít řádku životních omylů? Autor v letním seriálu přemítá nad svým idealismem.

Jberanek

Komentář

Jan Beránek: V čem jsem se mýlil

Autor v letním seriálu DR bilancuje: od dětský omylů, přes přílišnou laskavost v čele Strany zelených, až po turecké prozření.

Fati_1_

Sloupek

Fatima Rahimi: Hospodáři, pomiluj mě

Redaktorka Deníku Referendum v letním seriálu o životních omylech přibližuje dobrodružství objevování rozmanitých zákoutí češtiny pro zvídavé děvče, jehož mateřštinou je perština.

Pato_kaj

Komentář

Josef Patočka: Děti musí poznat, co je rap

Životní omyl? Jako dítě z dobrovolně ekologicky skromné domácnosti jsem dlouho nevěřil nikomu nad třicet a neposlouchal hudbu nikoho, komu nebylo aspoň šedesát. Ale nakonec jsme se s rapem našli.

Me

Sloupek

Petra Dvořáková: Polibek červenému koberci

Redaktorka DR popisuje jako svůj životní omyl ten poslední veliký: kdy se stala obětí vlastního předsudku, z nějž ji vyvedlo poznání, že lidskou solidaritu lze někdy nalézt i tam, kde ji člověk nečeká: na konci červeného koberce.

Knapova

Komentář

Kateřina Kňapová: V čem jsem se v životě nejvíc mýlila: člověk nikdy není sám

Kdybych mohla napsat dopis svému mladšímu já, napsala bych mu, že člověk není nikdy sám a že z divnosti se jednou stane přednost.

Mojmir_vlasin11

Komentář

Mojmír Vlašín: V čem jsem se nejvíc mýlil: Semletá příroda na Nových Mlýnech

Legenda mezi moravskými ochránci přírody Mojmír Vlašín za svůj životní omyl pokládá přílišnou vstřícnost vůči technokratům mezi vodaři po roce 1989 při jednání o budoucnosti Novomlýnských nádrží.

Milena_bartlova

Komentář

Milena Bartlová: V čem jsem se v životě nejvíc mýlila

Letní seriál Deníku Referendum pokračuje sebereflexí Mileny Bartlové, která vzpomíná na svůj životní omyl způsobený polistopadovou euforií.

Radovan_bartosek_cb_ctverec

Komentář

Radovan Bartošek: Mladým politickým autistou

V dnešním dílu letního seriálu Deníku Referendum popisuje Radovan Bartošek, jak se kdysi nechal ošálit iluzí deklarované spravedlnosti, která však v důsledcích odměňuje podle veskrze nespravedlivých principů.

Hal_k

Komentář

Tomáš Halík: Člověk nesmí nikdy ztratit naději

V druhém dílu letního seriálu Deníku Referendum se svěřuje Tomáš Halík se svými dvěma dřívějšími omyly v pohledu na společnost a katolickou církev.

Zuzanavlasat_1_

Komentář

Zuzana Vlasatá: Bajka o bergamotu

Je tu srpen a s ním přichází tradičně letní seriál Deníku Referendum, tentokrát na téma reflexe nejrůznějších omylů, které autorům a autorkám v životě snad dočasně zamotaly hlavu, nakonec se však ukázaly jako podnětné.

Zobrazeno 23 / 23