Klausova veta

Image

Zpráva

Poslanci chtějí změnit zákon o hazardu

Politici mají tento týden projednat novelu zákona o hazardu, podle kterého by herny, kasina a loterie měly od příštího roku odvádět dvacet procent ze svých výnosů do státní kasy.

Image

Zpráva

Klaus odmítl jmenovat Mareše velvyslancem. Šaradín: Překračuje pravomoce

Podle dnešních Hospodářských novin Klaus odmítl jmenovat velvyslancem na Ukrajině Petra Mareše. Pavel Šaradín soudí, že Klaus opět překračuje své ústavní pravomoce.

Image

Zpráva

Kocáb: Klausovo veto regulaci hazardu vrací věci zpátky

Zmocněnec pro lidská práva končící vlády vyjádřil nad Klausovým vetem lítost, prohloubí sociální problémy.

Image

Zpráva

Klaus vetoval omezení hazardu, novela tím padá

Prezident Václav Klaus ve středu vetoval novelu loterijního zákona, která předávala pravomoci omezit výherní automaty a videoterminály z ministerstva financí obcím. Zdůvodnil to tím, že by občanské organizace přišly o příjmy.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Žlutá, nikoli modrá krajina

Pokud se tu na malou chvíli dva dny před volbami stal jediným skutečným bojovníkem za sociálně-ekologické zájmy světa Václav Klaus, měli jsme tušit, že možné už je úplně všechno.

Image

Zpráva

Sněmovna se ještě před volbami sejde, aby přehlasovala Klausova veta

Organizační výbor sněmovny dnes rozhodl o tom, že se 18. května uskuteční její poslední řádná schůze. Poslanci hodlají především přehlasovat Klausovo veto zvýšení mateřské, ale i veta některých dalších zákonů.

Image

Zpráva

Klaus vetoval „zelený“ zákon. Hnutí Duha: Souhlasíme, ale...

Václav Klaus vetoval novelu zákona o ochraně ovzduší, která navyšovala podíl biopaliv v benzinu a naftě. Hnutí Duha s jeho krokem souhlasí, i když zdůvodnění označili ekologové za „úplně mimo“.

218483_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Sněmovna se chystá přehlasovat Klausovo veto k mateřské

ODS a TOP 09 se zvýšení mateřské pokoušely zmařit obstrukcemi, pak Klaus vetem, ale nyní se zdá, že prohrají ještě před volbami. Jan Kasal říká: kdyby jim tak záleželo na kondici rozpočtu, hlasovali by přece s námi pro zdanění hazardu.

Image

Zpráva

Klaus vetoval navýšení mateřské. ČSSD: Stejně prosadíme svou

Václav Klaus dnes vetoval novelu zákona o nemocenském pojištění, která vracela výši mateřské na loňskou úroveň. Sociální demokraté podle svých slov zvýšení prosadí. Buď do voleb, anebo po nich.

Image

Zpráva

Václav Klaus vetoval zákon ve prospěch ČEZ

Prezident minulý týden vetoval novelu zákona o obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. ČEZ si tak díky jeho rozhodnutí přilepší o sedmdesát miliard.

Image

Zpráva

Klaus vetoval novelu o emisních povolenkách

Podle prezidenta jde o popření smyslu parlamentní demokracie a zásah do ekonomické svobody. Podle ekologů Klausovy argumenty nejsou zcela v pořádku.

Image

Zpráva

Klaus odborářům vetoval nižší zdanění benefitů

Podle prezidenta je princip nezdaněných benefitů nespravedlivý a byl projednán „pod tlakem zájmové skupiny" rychlostí, která „musí vzbuzovat podezření". Sám neplatí žádné daně.

Image

Zpráva

Klaus vetoval krajská referenda

Více moci občanům by podle Václava Klause závažně změnilo poměry ve státě. Sociální demokraté referendum chtějí prosadit po volbách.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Mezinárodní horor 2009: Jak to Češi osladili Evropě

Evropská unie si bude v souvislosti s rokem 2009 nejspíš připomínat dvě kalamity: globální hospodářskou krizi a české účinkování v rámci EU.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Dnešní Klaus je politická karikatura

Václav Klaus svým chováním, výroky a obstrukcemi sám sebe historicky odepsal. Je však potěšující, že i jeho přispěním, ač nechtěným, patříme k Evropské unii a Klaus coby prezident nás tolik trápit nemusí.

Rozhovor

Miroslav Patrik: "Ministerstvo životního prostředí tvrdí, že novela problémy odstranila. My tvrdíme, že ne."

Rozhovor s předsedou ekologické organizace Děti Země o přehlasování Klausova veta Poslaneckou sněmovnou: Poslanecká sněmovna byla ve svém rozhodnutí motivována spíše obavou o evropské dotace než zájmem posílit postavení veřejnosti.

162403_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Poslanci přehlasovali Klause

Díky úternímu hlasování Poslanecké sněmovny novela o vlivech na životní prostředí platí. Měla by učinit posuzování vlivů na životní prostředí otevřenějším a transparentnějším.

Ivan-stampach-profil-foto

Sloupek

Ivan Štampach: V těchto listopadových dnech jsem tak trochu euroskeptikem

Zatím největším pochybením Evropské unie byl její, a tedy i náš, ústupek Václavu Klausovi.

Zpráva

Klaus vetoval novelu kvůli strachu z ekologů

Prezident své veto novely zákona o posuzování vlivu na životní prostředí obhajuje s tím, že by úprava umožnila "nejrůznějším iniciativám", tedy nikoliv jen účastníkům řízení, stěžovat si třeba i na již uzavřené řízení u soudu.

Zobrazeno 19 / 19