Justiční mafie

462263_mediafax_jiri_novacek

Zpráva

Výroky o justiční mafii přijdou Benešovou na čtyři sta tisíc

Čerstvá místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová, která označila v roce 2007 mj. Pavla Němce a Renatu Veseckou za justiční mafii, se musí za své výroky omluvit a uhradit náklady řízení. Částku považuje Benešová za dvojnásob nadhodnocenou.

438641_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Benešová se má omluvit za výrok o justiční mafii

Pražský vrchní soud v úterý rozhodl, že Marie Benešová svým výrokem o justiční mafii v roce 2007 poškodila osobnostní práva žalobců a ovlivnila veřejné mínění. Benešová se chce dovolat k Nejvyššímu soudu.

Image

Zpráva

Pražská státní zástupkyně viní Veseckou z ovlivňování kauzy Drobil

Renata Vesecká nabádá vyšetřovatele případu Drobil, aby se zabývali také neoznámením trestného činu či zneužitím pravomoci veřejného činitele. Philipp Janýr mezitím podal proti postupu vyšetřování stížnost, ale z jiných důvodů.

Zpráva

Transparency vyzývá vládu k reformě justice i výměně osob

Organizace Transparency International vyzvala ve středu vládu, aby provedla ucelenou reformu českého soudnictví včetně výměny nejvýše postavených státních zástupců. Jejich roli navíc vidí TIC spíš v obhajobě veřejného než státního zájmu.

Zpráva

Policie prošetří možné sledování ministra Pospíšila

Policie prověřuje možnost úniku informací v případu sledování ministra spravedlnosti Popíšila, od bývalého zaměstnance ochranky exministra Němce.

352343_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Ministr Pospíšil měl být sledován na zakázku exministra Němce

Koncipient advokátní kanceláře někdejšího ministra Pavla Němce si prý objednával informace o soukromí ministra spravedlnosti Pospíšila. Němcova právní kancelář přitom přišla v posledních měsících o některé zakázky na ministerstvu.

366913_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Vrchní soud: Pavel Kučera zasahoval do případu Čunek, musí odejít

Místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera musí opustit funkci soudce. Dle rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ovlivňoval vyšetřování v korupční kauze Čunek.

Image

Zpráva

Vrchní soud: Cepl nebyl podjatý, justiční mafiány soudit může

Údajní justiční mafiáni mají smůlu, o jejich žalobě proti Benešové bude zřejmě zase rozhodovat soudce Cepl mladší.

Image

Zpráva

Salichov má v rukou znovuotevření Čunkovy kauzy

V roce 2007 Salichov zametl Čunkovu kauzu pod koberec. Nyní by měl zvážit její znovuotevření, jinak bude v květnu promlčena.

Image

Zpráva

Bude se případem justiční mafie nadále zabývat soudce Cepl?

Ve sporu bývalé nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové s některými představiteli justice včetně nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké odmítl Vojtěch Cepl mladší podjatost. Rozhodnutí je na vrchním soudu, uvedla včera televize Prima.

Image

Zpráva

Cepl čelí námitce podjatosti v kauze justiční mafie

Kauza justiční mafie pokračuje a soudcem bude opět Vojtěch Cepl. Právník jednoho z žalujících chce však na Cepla podat námitku z podjatosti.

Zpráva

Katarský princ chce od ČR odškodnění

Čtvrt milonu korun za rok ve vazbě žádá Hámid bin Abdal Sání od českého státu, který jej nejprve odsoudil za zneužití 16 dívek a hned potom poslal do Kataru, kde byl jeho proces zastaven.

Zobrazeno 12 / 12