Jiří Paroubek

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Nechtějte toho mazlíka!

Jiří Paroubek je skvělým analytikem politického dění a byl by dobrým publicistou. Má ale neustálou tendenci můry obletující lampu vysoké politiky, ve které byl kdysi hvězdou. Dokáže se v ní znovu najít místo a uplatnit své schopnosti?

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Buldozer Paroubek se vrací z vandru domů

Zatímco se v sociální demokracii probouzejí kritici Sobotkova vedení a shromažďují se pod nacionálním praporem, Jiří Paroubek nastoluje moderní levicově liberální agendu. Už proto si zaslouží uznání.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Smělý Paroubek a skromný Sobotka

Pokus bývalého předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka o návrat do strany nastolil otázku, jak do budoucna upravovat vztahy s bývalými premiéry a lídry.

Paroubek

Zpráva

Paroubek podal přihlášku do ČSSD. O jeho návratu rozhodne pražská buňka

Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Její čelní představitelé však o bývalého premiéra příliš nestojí. Podle stanov musí Paroubkův návrat schválit pražská krajská organizace.

A2

Komentář

Jiří Paroubek: ČSSD: návod na přežití

Jak se může ČSSD vrátit do čela české politické mapy? Bývalý úspěšný lídr sociálních demokratů Jiří Paroubek prý má recept. Seznam potřebných změn se zdá být nekonečný.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Být na Topolánkově místě, tak někam zalezu a jsem zticha

Expremiér Jiří Paroubek vzpomíná na expremiéra a svého politického soka Mirka Topolánka, který nedávno vydal svoje paměti.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: ČNB dál trvá na svých bludech

Česká národní banka pokračuje v politice devalvace koruny. Vzhledem k situaci na komoditním trhu však taková politika nedává valný smysl. Jak se k tomu postaví nástupce Miroslava Singera? A kdo jím bude?

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Policejní zásah v Olomouci uštědřuje další tvrdý úder ČSSD

Policejní akce v Olomouci a Praze, v jejíchž sítích uvízl kromě bývalého ministr vnitra Langera i olomoucký sociálně demokratický hejtman Rozbořil, bude znamenat velký politický škraloup pro celou ČSSD.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Má David Rath naději?

Kauza Davida Ratha spěje ke svému konci. Bývalý předseda ČSSD a Rathův někdejší spojenec Jiří Paroubek jí stále přikládá politické pozadí.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Jde opravdu jen o Růžičku?

Sportovní média se po hokejovém mistrovství světa sesypala na Vladimíra Růžičku. Korupce ve sportovním prostředí je však systémovým problémem, jehož příčinou je dlouhodobá podfinancovanost českého sportu. Sloupek Jiřího Paroubka.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Má Babiš zájem o vyrovnaný státní rozpočet?

Jiří Paroubek kritizuje rezort financí pod vedením Andreje Babiše. Danit by se měly velcí hráči, kteří vyvádí zisky do zahraničí. To by však znamenalo i danit Agrofert…

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Paní Krnáčová by měla sestoupit na zem a začít „makat“

Současná pražská primátorka Adriana Krnáčová není schopná držet dlouhodobý plán rozvoje hlavního města. Místo líbivých hesel by se měla soustředit na konkrétní velké investice.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Většina občanů o jádro nestojí

Z průzkumů vyplývá, že je většina české veřejnosti nakloněna obnovitelným zdrojům energie. Navzdory „betonové lobby“. Jiří Paroubek se vypořádává s „jadernými“ argumenty.

B_lohradsk_

Komentář

Václav Bělohradský: Podpora role není podporou programu

Václav Bělohradský odpovídá Patriku Eichlerovi: nepodporuji program ANO, podporuji jeho místo v politické soutěži.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné

Dokument má mít nějaký étos, má ctít lidskou důstojnost a ve veřejnoprávní televizi i společenskou soudržnost. Dnes ale nejsou výjimkou dokumenty, které se snaží zesměšnit a urazit.

Jg2

Recenze

Jan Gruber: Dub, hroch a klidná řeka

Dokument o Jiřím Paroubkovi z cyklu České televize Expremiéři je pouhým sestřihem staršího filmu Jana Látala Paroubkové z roku 2011. O působení bývalého premiéra v čele vlády neříká vůbec nic.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Nošovický Hyundai: supermoderní výroba, žádná rukodílna

Někdejší premiér a předseda sociální demokracie hájí i s odstupem podporu sporné investice jihokorejského koncernu v Nošovicích. Výsledky podle něj ukazují, že jde nejen o úspěšný projekt, ale přimo o modelový příklad toho, jak snižovat nezaměstnanost.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Jak to opravdu bylo s modernizací ČSSD

Jiří Paroubek se vyjadřuje k projektu modernizace sociální demokracie, který ve straně zahájil. Z tohoto projektu se podle něho podařilo naplnit zejména to, co se mohlo udělat shora, technokraticky, horší to už bylo s nadšením členů pro tuto věc.

Paroubek2

Rozhovor

Jiří Paroubek: I vinou současné kampaně společnost ovládla beznaděj

Rozhovor s posledním sociálně-demokratickým premiérem Jiřím Paroubkem, současným předsedou strany LEV 21, o tom, jak dopadnou volby, proč sám nekandiduje, co říká na kampaň své strany, i za jakých podmínek by uvažoval o návratu do ČSSD.

Paroubek

Zpráva

Paroubek: Vláda v boji proti nelegálním lihovinám i nadále tápe

Kabinet Petra Nečase schválil zavedení koncese na prodej alkoholu. Vláda tak chce přispět ke zprůhlednění trhu s lihem a lihovinami, zvýšení ochrany spotřebitelů a zabránění daňovým únikům. Podle Jiřího Paroubka jde ale o polovičaté řešení.

Paroubek

Zpráva

Paroubek: Slučování ministerstev prospěje maximálně několika jedincům

Předseda národních socialistů Jiří Paroubek by považoval za logické, pokud by došlo k takové transformaci ministerstev, jejichž struktura by se co možná nejvíce blížila struktuře tzv. unijních Rad ministrů, kterých je v současné době devět.

Image

Zpráva

Národní socialisté se sloučí se stranou Jiřího Paroubka

Česká strana národně socialistická si o víkendovém sjezdu odsouhlasila spojení s expředsedou ČSSD a jeho novou politickou stranou Národní socialisté – Levice 21. století. Pro sloučení, jež je faktickým koncem této strany, hlasovala většina delegátů.

Image

Zpráva

Paroubek opět kritizuje ČSSD. Tentokrát se vymezil proti krajským referendům

Expředseda ČSSD pokračuje v kritice své bývalé strany. Poté, co média informovala o plánu ČSSD vyhlásit příští rok na podzim krajská referenda, Paroubek uvedl, že tato filosofie volební kampaně sociálních demokratů je současně jejich obžalobou.

Image

Zpráva

Paroubek: Sociální demokraté praktikují alibistickou politiku

Expředseda ČSSD – který před časem založil nový politický subjekt – kritizuje vedení své bývalé strany. Podle něj ČSSD namísto toho, aby plnila roli důsledné opozice v čase schvalování klíčových reforem, přenáší tíhu svého rozhodování na občany.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Paroubek není Fico

Na Slovensku má nyní nejlepší výchozí pozici Robert Fico. Pokud se nestane nic mimořádného, měl by být příštím slovenským premiérem. Po loňských volbách na tom byl jako Jiří Paroubek. Zvítězil, ale vládu sestavovali jiní. Robert Fico se dočkal, Jiří Paroubek nikoliv.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: O užitečnosti Jiřího Paroubka

Odchod Jiřího Paroubka z ČSSD je dobrou zprávou jak pro něj, tak pro sociální demokracii. Jeho nová strana může sice být nakonec propadák, ale rozhodně má potenciál.

Image

Zpráva

Paroubek sice k národním socialistům nevstoupil, mnohé ale láká do své strany

Expředseda sociálních demokratů Jiří Paroubek sice nevstoupil do České strany národně socialistické, přesto plánuje z mnohými z nich dlouhodobou spolupráci. Nabízí jim totiž vstup do své strany s tím, že nepůjde o formální sloučení obou stran.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Prezident, přímá volba, Paroubek

Když odejde ze strany někdo, kdo se ostatními neshodne vypadá to jako dobré řešení, ale názorová pluralita se politickým stranám vyplácí. Tak jako se politikům s vysokým egem vyplácí, když mají kolem sebe někoho, kdo je dokáže korigovat.

Image

Zpráva

Předsednictvo národních socialistů se distancovalo od výroků Karla Janka

Předsednictvo ČSNS 2005 se ve čtvrtek distancovalo od výroků předsedy strany Karla Janka na adresu Jiřího Paroubka. Janko pro ČT24 totiž uvedl, že nesouhlasí s expremiérovým programem a označil jej za „plevel", který straně nic nepřinese.

Image

Zpráva

O Paroubkově politické budoucnosti je jasno, založí novou partaj

Expředseda ČSSD Jiří Paroubek definitivně opouští stranu, kterou pomáhal po roce 1989 obnovovat. A navzdory mediálním spekulacím nepřestoupí k národním socialistům, nýbrž založí novou stranu, kterou se pokusí etablovat v české stranické soustavě.

Image

Analýza

Vratislav Dostál: Paroubek novou stranu nezaloží, zkusí transformovat národní socialisty

Expremiér Jiří Paroubek plánuje přestoupit k České straně národně socialistické, kterou chce situovat nalevo od ČSSD. Programově chce důraz klást na vlastenectví, ekologii či podporu živnostníků. Politologové hodnotí Paroubkův plán rozporuplně.

Image

Analýza

Vratislav Dostál: Prostor pro levicovou alternativu existuje, Paroubek ji ale neztělesňuje

Jiří Paroubek tento týden přiživil spekulace o založení nové strany levého středu. Co by takový krok znamenal pro ČSSD? A co pro českou levici obecně? A měl by vůbec nový subjekt šanci trvale zahnízdit v české politice? Analyzuje Vratislav Dostál.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Kam s ním? Do frakce!

Případný přestup Jiřího Paroubka do ČSNS 2005 by byl jen smutnou politickou dohrou. Ač nepatří bývalý předseda ČSSD k nejoblíbenějším politikům, jeho místo je v sociální demokracii, kde by měl působit v rámci frakce. A ne spoluvytvářet truc projekty.

Image

Zpráva

Paroubek: Vidím výzvu dostat do Sněmovny stranu spjatou s Benešem

Expředseda ČSSD Jiří Paroubek uvažuje o vstupu do České strany národně socialistické. Někdejší kritik politického přeběhlictví by se tak vrátil do strany, ve které již působil. Jeho odchod prý závisí na tom, zda bude sociální demokracie stát o jeho služby.

477223_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Paroubek píše Johnovi. Chce vysvětlit Babákovy veletoče

Poslanec Jiří Paroubek dnes publikoval otevřený dopis, v němž vyvrací poslední pokus poslance Babáka vysvětlit původ peněz, které daroval straně.

440639_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Paroubek: Vláda hraje reality show

Jiří Paroubek je rozhodnut podpořit komunisty a vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Vláda se podle něj odcizuje občanům a nemůže dále předstírat, že je vládou rozpočtové odpovědnosti, práva a boje proti korupci.

Image

Zpráva

Petra Paroubková opustila sociální demokracii. Její muž jí rozumí

Petra Paroubková nemůže být členkou strany s tak špatným předsedou, jakého bude mít ČSSD po sjezdu. Její muž serveru Týden.cz sdělil, že se brněnského sjezdu zřejmě nezúčastní. Z jeho výroků plyne, že odchod z ČSSD zvažuje i on sám.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Cestou necestou

Vztah mezi Masarykovou demokratickou akademií a ČSSD je utvářen jednak skrytým i zjevným pohrdáním vlastním intelektuálním zázemím ze strany ČSSD a jednak neochotou dávat podíl na stranické činnosti organizacím a uskupením, které strana přímo neřídí.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: WikiLeaks Lidového domu

Kniha Petry Paroubkové V botičkách od Diora je kromě své nevalné literární hodnoty pozoruhodná tím, že zveřejňuje různé zákulisní informace týkající se politických událostí. Což nevytváří právě příznivé klima pro případný návrat Jiřího Paroubka do politiky.

18379_103023766394033_100000592313598_86492_7986452_n

Zpráva

Horničtí odboráři plánují stávku za zrušení limitů těžby

Horničtí odboráři plánují stávku proti vládě a v zájmu svých zaměstnavatelů. Podporu mají u Jiřího Paroubka, ale ne u mluvčí ProAlt Terezy Stöckelové či u ekologických organizací. Ti odborům navrhují jiné řešení.

248445_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Paroubek si myslí, že předsedou ČSSD by měl být někdo třetí

Expředseda sociálních demokratů Jiří Paroubek publikoval ve středu na svém serveru vaševec.cz svůj komentář k programovým vizím kandidátů na předsedu ČSSD, Bohuslava Sobotky a Michala Haška.

1

Zpráva

ČSSD otřesena kampaní své organizace na Praze 5. Dienstbier: Je mi to líto

ČSSD na Praze 5 zahájila kampaň před komunálními volbami v krajně nesnášenlivém duchu, který si nezadá s nahnědlým populismem české pravice. Jiří Paroubek se své kolegy pokouší hájit. Podle Lukáše Jelínka ale výrazně ohrozili věrohodnost celé ČSSD.

Image

Zpráva

Paroubek v OMV

Podle Jiřího Paroubka by se ČSSD měla zaměřit na voliče ze svého „pevného jádra", protože o ně bude střet v podzimních komunálních a senátních volbách.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Nečasův NERV, Paroubkova politologie

Všechny reformy společnosti budou formulovat ekonomové a Jiří Paroubek se bude věnovat přednášení politologie. Je dobré, když se lidé věnují věcem, kterým rozumějí.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Špidlova hozená rukavice

Vladimír Špidla formuloval základní teze v diskuzi o programu. V sociální demokracii se zatím mezi stranickými špičkami nenašel nikdo, kdo by s ním byl schopen vést dialog.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Co zbývá? Občanská společnost a sociální demokracie

Debata o příčinách špatného volebního výsledku sociální demokracie by neměla zatemnit základní politický rozvrh současné situace: sociální demokracie zůstává hlavní brzdou nastupujícího režimu a je třeba ji podporovat, aby v tom dokázala být co nejúčinnější.

Image

Zpráva

Sněmovna by ve středu měla volit ombudsmana

Během druhého setkání nových poslanců se budou také ustavovat výbory a volit jejich členy. Pravice stále trpí animozitou k Paroubkovi, nechce ho pustit do vedení výborů.

Posp-bw

Komentář

Petr Pospíchal: Monstrum Paroubek aneb Cesta k lajtdobru

Mediální smog by neměl zakrýt, že Jiří Paroubek byl v jádru idealistický politik, který dokázal obdivuhodně čelit obrovským tlakům. A jeho výkon v politice v úhrnu zasluhuje úctu.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Česká levice je v hluboké krizi

Jiří Paroubek namísto reflexe volebního neúspěchu hledá chyby a viníky, na které by přenesl svou část zodpovědnosti. Naděje pro českou levici spočívá v mladých sociálních demokratech, kteří se nebojí říkat, co si myslí.

A2

Komentář

Jiří Paroubek: Povolební bilance

Redakci DR se podařilo získat dopis, v němž se Jiří Paroubek obrací na své spolustraníky s hodnocením voleb. Za hlavního viníka označuje pravicová média, varuje před vnitřními spory a ohrazuje se proti kritice J. Tvrdíka.

Zobrazeno 50 / 87