Jeden svět

Photo_filipoutrata

Sloupek

Filip Outrata: Co nabízí Jeden svět 2016?

V Praze dnes začíná další ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Filip Outrata nabízí osobní výběr z festivalového programu.

Petr_uhl01

Komentář

Petr Uhl: Je geopolitický antikomunismus na odchodu?

Geopoliticky polarizované vidění světa je na ústupu. Česká mládež začíná bránit univerzální hodnoty, o něž lze nejen usilovat, ale za něž stojí i trpět.

Jd_l_to_2009_3

Sloupek

Jiří Dolejš: Diagnóza přelidnění

Světová populace je na svém historickém maximu. Vysoký přírůstek a hlavně jeho nerovnoměrná distribuce jsou jistě jednou ze současných globálních výzev. Nesmíme však připustit návrat k rigidnímu maltusiánství.

11052500_822414334473845_8358016332219219881_n_2_

Sloupek

Lukáš Senft: Právo vyvalit se na cizí pláži

Ve své bezstarostnosti nahlížíme svět pouze perspektivou cestovní kanceláře. Která pláž je zavřená kvůli terorismu? A na kterou se ještě můžeme vyvalit?

Vojtech_srnka

Komentář

Vojtěch Srnka: Rohingya: nechtění, neviditelní, mrtví

Muslimský kmen Rohingyů je jedním z nejutlačovanějších etnik současnosti. Na Barmě čelí genocidě. Role Západu je trestuhodná. Komentář Vojtěcha Srnky.

Photo_filipoutrata

Komentář

Filip Outrata: Švédská banánová pohádka

Diváckou cenu na letošním ročníku festivalu Jeden svět získal švédský film Banány na pokračování, který zachycuje pracovní podmínky na banánových plantážích firmy Dole. Dokument mimo jiné ukazuje, že svoboda slova není pravicová ani levicová.

Zz

Zpráva

Začal největší evropský lidskoprávní festival Jeden svět

Včera večer, v den výročí čínské okupace Tibetu, začal 12. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Při zahájení byla předána cena Homo Homini, kterou získali věznění íránští studentští vůdci.

Zobrazeno 7 / 7