Chci přispět X

Dotace a granty

Schillerov_

Zpráva

Masivní škrty v rozpočtech neziskovek? Nic takového neplánujeme, otočil Babiš

Žádné škrty v neziskovém sektoru neplánujeme, otočili po kritice premiér Babiš i ministryně financí Schillerová. Případné možnosti úspor ve státním rozpočtu pro příští rok mají odhalit interní audity v jednotlivých rezortech.

A1

Zpráva

Podle Transparency International Babiš dál ovládá Agrofert. Porušuje tím zákon

Transparency International odhalila, že Andrej Babiš zřejmě nadále ovládá Agrofert. Podala proto podnět kvůli porušení zákona o střetu zájmů. Chystá se podat také podnět k Evropské komisi. Agrofert kvůli tomu může přijít o dotace.

162403_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Sněmovna v prvním čtení schválila zákon o veřejné prospěšnosti

Občanský zákoník již tři roky předpokládá vznik zákona o veřejné prospěšnosti. Sněmovna udělala v úterý první krok k jeho přijetí. Bude-li nakonec schválen, umožní také vznik vzdělávacích politických institutů.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Velká severozápadní rozkrádačka za bílého dne

Možná by bylo nakonec nejlepší, kdybychom se dotací z evropských fondů vzdali ve prospěch Řeků nebo Španělů. Přestože i oni je nějak cinknou, pomohou jim více než nám.

Zuzka_7g_cb

Analýza

Zuzana Vlasatá: Čapí hnízdo: Andrej Babiš sám sebe udal z podvodu v časopise Včelařství

Větu „Chci například dovézt pandu z Číny, abychom ji měli na farmě Čapí hnízdo,“ pronesl v časopise Včelařství ve stejnou dobu, kdy vlastnictví farmy napsané na anonymní akcionáře, pro Respekt popřel. Od včelářů si tam objednal i včelstva.

Zuzka_7g_cb

Sloupek

Zuzana Vlasatá: Čapí hnízdo: za co Babiš nemůže. A za co může

Málokdo pomáhá Babišovi svým psaním tak jako Sabina Slonková. Sama totiž nedokáže rozeznat jeho skutečné přešlapy od smyšlených. Někdo by jí měl vysvětlit, kdo je Tomáš Novotný, kterého opakovaně napadá z přihrávání dotací Agrofertu.

Komentář

Jana Krausse: Promarněná šance

Pokud ČR selháním exekutivy přijde o evropské dotace, zahodí jedinečnou šanci stát se druhým Holandskem. Bohužel už se hraje pouze o to, do jaké míry se nám podaří omezit enormní škody.

Zpráva

Ministerstvo střadatelům dotace za stavební spoření poukáže

V návaznosti na rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil zdanění státních dotací u stavebního spoření, oznámilo ministerstvo financí, že peníze střadatelům poukáže v plné výši. Miroslav Kalousek dodal, že vláda peníze musí ušetřit jinde.

466099_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Špidla: Vláda škrtá dávky, ale stovky miliard z EU jí utíkají

Vláda škrtá dávky po stovkách a úředníky propouští po desítkách - aby ušetřila. Kvůli české korupci při čerpání prostředků z fondů EU ale komise zastavila už pět operačních programů. „Ohroženo je 330 ze 760 miliard. Je to hazard," tvrdí exkomisař Špidla.

367879_mediafax_jaromir_chalabala

Zpráva

Pět moravských vinařských vsí se zvelebí za prostředky EU

Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice tvořící mikroregion Modré hory začnou používat elektronický infromační systém pro turisty. Pro oblast je vinařská turistika klíčovým zdrojem příjmů.

12465_mediafax_jindrich_hovadik

Zpráva

Další prodej emisí zajistil peníze programu Zelená úsporám

Program MŽP Zelená úsporám získal prodejem emisních povolenek japonské firmě další prostředky, které budou využity skrze SFŽP na zateplování rodinných a bytových domů. Tajné ovšem jako v minulosti zůstává, za kolik stát povolenky prodává.

Zpráva

Vláda chystá podporu ekologickým zemědělcům

Každý rok má setina zemědělské půdy v ČR přejít do režimu certifikovaného ekozemědělství. I současná vláda toto směřování zatím podporuje.

358543_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Kalousek trvá na změnách ve stavebním spoření. Navzdory všem

Plán ministerstva financí snížit státní příspěvek u stavebního spoření kritizují Česká národní banka, Česká bankovní asociace, odboráři i sociální demokraté. Ministerstvo však trvá na svém, a riskuje soudní žaloby.

380897520_f4da546680_o

Zpráva

Lesy ČR dávají statisíce na podivné dotace

Lesy ČR věnovaly statisíce na soukromou sbírku trofejí a soukromý koncert. Vědci a občanská sdružení se ptají proč.

Zobrazeno 14 / 14