Dělnická strana

Igor_demo20

Sloupek

Saša Uhlová: Od Sládka až po Zemana

V České republice se zřejmě našel xenofobní politik, který opravdu dokáže zaujmout voliče. Zvládne to navzdory tomu, že latentních rasistů je mezi politiky tolik.

Kostl_n

Komentář

František Kostlán: Příznivci DSSS: Atentát na Heydricha je zavrženíhodný a spáchali jej zbabělí nájemní vrazi

Postupné srůstání otevřených českých neonacistů (Národní odpor, Autonomní nacionalisté) s politickými strukturami krajní pravice, které momentálně představuje Dělnická strana sociální spravedlnosti, by nemělo ujít pozornosti veřejnosti.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Parlamentní listy asi vypustily kachnu. Autorem článku je volební lídr DSSS

V diskuzi o kvalitě české žurnalistiky bychom měli otevřít další zásadní téma. Jak je možné, aby média zveřejňovala naprosto smyšlené zprávy?

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Ministr Kubice, policejní prezident Lessy a demokratický právní stát

Případ zmlácení tří Romů po demonstraci krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově letos v březnu je z mnoha hledisek pozoruhodný. V čem pochybili státní zástupce a soudce?

Mira_profil

Komentář

Míra Brož: Jak si náckové vybrali špatný cíl

Útoky na Romy veřejnost nepobuřují a pro novináře nejsou tak zajímavé, aby o nich psali. Když je napadenou ženou zpěvačka a herečka Tonya Graves, reakce médií je jiná.

Image

Zpráva

Ve Vimperku se o víkendu sešlo na tři stovky pravicových extremistů

V sobotu se ve Vimperku konala demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti, jejíž předáci poukazovali na údajnou zhoršující se bezpečnost ve městě. Podle policie je přitom kriminalita ve Vimperku jedna z nejnižších v kraji.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Vozová hradba českých nacionalistů

Od novodobých nacionalistů se dozvídáme pouze to, co se jim na současném stavu nelíbí, ale nikdo z nich přesně nedokáže vysvětlit, jak by renacionalizovaná Česká republika v současném globálním kontextu fungovala.

Dsss_vlajka

Zpráva

Dělnická mládež spojená s DSSS láká školáky rasistickým komiksem

Členové Dělnické mládeže, organizace spojené s krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), míří před školy, kde chtějí rozdávat „stoprocentně nekorektní politický komiks”. Podle Františka Kostlána by se věcí měla zabývat policie.

Image

Zpráva

Soud potvrdil zákaz mítinku DSSS v Havířově. Vandas se tam přesto chystá

Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu Dělnické strany sociální spravedlnosti, která se domáhala zrušení zákazu svého pátečního shromáždění v Havířově. Předseda strany Tomáš Vandas v reakci na rozhodnutí soudu uvedl, že na nahlášené místo přesto přijede.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Slepí a hluší nebezpečí nevnímají, což je nebezpečné

Zajímá dnes vůbec ještě někoho prorůstání rasistických postojů společností? Mohou ti, kteří v rámci údajného boje proti politické korektnosti konečně dosáhli toho, že rasismus, xenofobie a anticiganismus se stávají běžně přijatelnou společenskou normou, dnes ještě vůbec někomu vadit?

Image

Zpráva

Z Varnsdorfu a Nového Boru se protesty přesunou do Ústí nad Labem

V sobotu 8. října se v Ústí nad Labem uskuteční demonstrace, na kterou se chystají i příznivcí Dělnické strany sociální spravedlnosti. Dle ČTK se účastníci akce sejdou na Mírovém náměstí ve 13:00 a budou pochodovat na Lidické náměstí před magistrát.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Z veřejnoprávní televize se stává médium veřejného populismu

Česká televize legitimizuje rasistické, xenofobní a nesnášenlivé politiky a jejich názory tím, že si je zve do publicistických pořadů.

Image

Zpráva

ČSSD: Nečasova vláda musí krizovým regionům věnovat komplexní pozornost

Sociální demokraté jsou znepokojeni posledními událostmi na severu Čech. Podle Sobotky nesmí být tamní situace – navzdory tomu, že je pro místní obyvatele složitá – v žádném případě záminkou pro legitimizaci a akceptaci aktivit krajní pravice.

Image

Zpráva

Sobotní pochod DSSS v Novém Boru vyhodnotila policie jako rizikový

Při ohlašeném pochodu krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti v Novém Boru budou na bezpečnost dohlížet pořádkové jednotky, policisté z antikonfliktního týmu, kriminalisté a psovodi. Policie očekává účast několika stovek lidí.

Image

Zpráva

V sobotu na severu Čech nezazní jen hlas rasistů, upozorňují aktivisté

Občanská iniciativa Nenávist není řešení svolala na tuto sobotu pokojná shromáždění v Novém Boru a v Rumburku. Akce, které podporuje i iniciativa ProAlt, chtějí být projevem nesouhlasu se šířením rasismu a solidarizací s místními Romy.

Image

Zpráva

Varnsdorfem pochodovaly stovky lidí včetně desítek neonacistů

Po sobotním pochodu Varnsdorfem policie předvedla 14 lidí. Čtyři jsou podezřelí ze spáchání trestného činu. Jedna žena je podezřelá z popírání genocidy. Na tento víkend pak v regionu chystá krajně pravicová DSSS další čtyři demonstrace.

Image

Zpráva

Policie vyslala na svolané demonstrace do severních Čech posily

Páteční demonstrace proti násilí místní radnice zakázaly. Přesto se tam podle policistů chystají příznivci krajně pravicové DSSS. Romové přitom nárust kriminality odsuzují a současně se obávají vzestupu extremistických projevů.

Image

Zpráva

Příznivci neonacismu budou protestovat proti pochodu homosexuálů

Extrémně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti bude v sobotu protestovat proti pochodu homosexuálů. Podle jejího předsedy Tomáše Vandase totiž neonacisté nehodlají nečinně přihlížet údajné devastaci české společnosti.

Image

Zpráva

Zasaďte se o odvolání Bátory z resortu školství, vyzývají vládní politiky aktivisté

Představitelé organizací na ochranu lidských práv a menšin vyzvali předsedy koaličních stran, aby se zasadili o odvolání Ladislava Bátory z resortu školství. Vadí jim jeho napojení na lidi z neonacistické scény, kteří popírají židovský holocaust.

Image

Zpráva

Neonacisté pochodovali o víkendu centrem Svitav

Neonacisté se sešli na podporu Vlastimila Pechance odsouzeného za vraždu svitavského Roma. Podle policie akce proběhla bez problémů, přesto prověřuje i podezření ze spáchání přečinu podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.

Image

Zpráva

Přestupek jsme nespáchali, míní účastníci bohoslužby v Krupce

Přestupková komise Krupky udělila pokuty účastníkům, organizátorovi a jednomu z kněží pouliční bohoslužby, kterou tam v dubnu organizovala iniciativa V Ústí neonacisty nechceme. Účastníci bohoslužby jsou ale přesvědčeni, že žádný přestupek nespáchali.

Image

Zpráva

Přerovem o víkendu pochodovali neonacisté

V sobotu se v Přerově konal pochod pravicových extremistů, který v ulicích střežilo na 700 policistů. Cestou příznivci extrémní pravice míjeli i místo, kde se shromáždilo několik stovek Romů. Policii se podařilo zabránit tomu, aby byli Romové napadeni.

Image

Zpráva

Čeští a němečtí neonacisté budou o víkendu utužovat vztahy

Na pozvání DSSS přijede v sobotu na návštěvu České republiky předseda neonacistické Národnědemokratické strany Německa Udo Voigt. Cílem návštěvy jím vedené delegace je údajně utužení spolupráce obou politických stran.

262185_mediafax_jiri_novacek

Zpráva

Brněnský soud potvrdil tresty pro vedení zrušené DS

Tresty uložené brněnským městským soudem představitelům rozpuštěné Dělnické strany loni v listopadu byly v úterý potvrzeny. Za extremistické projevy dostali národovci podmínky a peněžité pokuty. Předseda strany Vandas se ale míní znovu odvolat.

474807_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Obavy Čechů z etnických a sociálních odlišností přetrvávají

Ze studie o extremismu v České republice, vypracované pro vládní kabinet, vyplývá, že většina společnosti odmítá soužití s Romy. Naopak stoupá tolerance vůči Vietnamcům a Číňanům. Proti projevům nenávisti se čím dál více ohrazují občanské iniciativy i zástupci církví.

Image

Zpráva

Krupka: V zastupitelstvu neonacisté, poražení chtějí stěhovat ghetto

Ve volbách v Krupce opět zvítězilo uskupení dosavadního místostarosty, který byl v minulých i v těchto volbách podezřelý z nakupování hlasů. Poražení politici už chtějí vystěhovat romské ghetto, které jako obvykle vzniklo spekulacemi realitních kanceláří.

Igor_demo20

Komentář

Saša Uhlová: Zablokovaná blokáda

Blokáda pochodu příznivců DSSS byla úspěšná. Ovšem nikoli proto, že by se blokujícím podařilo nahlášenou demonstraci skutečně zastavit, ale tím, že ukázala, co je důležité a co by se příště dalo dělat jinak. Bez blokády.

Image

Zpráva

Slovák byl za propagaci fašismu vyhoštěn z ČR

Na čtyři roky je vyhoštěn z České republiky šestadvacetiletý Slovák, který v neděli na prvomájové demonstraci extremistické Dělnické mládeže propagoval fašismus. Ve středu o tom rozhodl brněnský městský soud.

Image

Zpráva

Deseti osobám zadrženým v neděli v Brně hrozí soud

Deseti osobám zadrženým při prvomájových akcích v Brně hrozí soud. Obviněni byli zatím dva lidé. Z 15 zadržených je 13 příznivců extrémní pravice. Šest z nich čelí podezření z přečinu podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.

Zpráva

Proti pochodu krajní pravice protestovalo v Brně čtyři sta Romů

Asi čtyři sta Romů a jejich přátel protestovalo v Brně proti chystanému pochodu neonacistů, který má projít lokalitou, v níž žijí. Lidé se shromažďují k blokádě.

Dsc_0115

Zpráva

ČTK: Centrum Brna čekají manévry

Na Prvního máje v Brně se má konat další provokace neonacistů. V průchodu čtvrtí obývanou Romy se jim pokusí zabránit občanská iniciativa Brno blokuje.

Image

Zpráva

Kladno zakázalo pochod pravicových radikálů

Kladenská radnice zabránila zářijovému shromáždění a pochodu neonacistů ulicemi města. Ti se v tomto městě shromažďují téměř každoročně, údajně aby uctili památku svatého Václava.

Image

Zpráva

Iniciativa Brno blokuje žádá rozpuštění pochodů extremistů městem

Iniciativa Brno blokuje předala vedení magistrátu a policii žádost, aby se plánované prvomájové akce extremistů nekonaly nebo byly hned po zahájení rozpuštěny. Dle mluvčího iniciativy Jiřího Koželouha není pochyb, že akci pořádají příznivci neonacismu.

Image

Zpráva

V neděli budou v Brně dvě akce pravicových extremistů, čekají je kontroly

V Brně se v neděli uskuteční hned dvě prvomájové demonstrace pravicových extremistů. Jednu uspořádá uskupení Dělnická mládež, druhou ohlásil jeden z jejich příznivců. Policie na nich očekává asi 400 účastníků z celé republiky.

Fabiano_golgo

Sloupek

Fabiano Golgo: Česká zkouška

Obhájci práva demonstrovat za cokoliv a kdekoliv zapomínají, že svoboda slova neznamená svobodu využívat slov ve smyslu agrese a násilí.

Image

Zpráva

Ústavní soud obdržel stížnost kvůli prvomájovému pochodu extremistů

Ústavní soud obdržel stížnost městské části Brno-střed, jež souvisí s plánovaným pochodem pravicových extremistů. Není pravděpodobné, že soudci o stížnosti rozhodnou před nedělním pochodem. Délka rozhodování se totiž obvykle pohybuje v řádu měsíců.

Image

Zpráva

Magistrát chce s pravicovými extremisty dohodnout změny pochodu Brnem

Brněnský magistrát se pokusí dohodnout s pořadateli prvomájového pochodu Brnem na změně místa, odkud shromáždění vyrazí. Podle tajemníka magistrátu Pavla Loutockého bude shromáždění rozpuštěno v případě, že se mezi účastníky objeví protizákonné symboly.

Image

Zpráva

Brno-střed podá ústavní stížnost kvůli pochodu pravicových extremistů

Radnice městské části Brno-střed podá kvůli chystanému prvomájovému pochodu pravicových extremistů v Brně ústavní stížnost. Schválili to zastupitelé. ÚS by měl podle zastupitelů posoudit, zda u nás není porušováno právo obcí na samosprávu.

Mhauser

Sloupek

Michael Hauser: Rasistická liberální demokracie?

Zákaz DSSS by žádný problém nevyřešil, jen by jej svým způsobem posílil. Program této strany je navíc v mnohých ohledech legitimní. Je tedy na levicových stranách, aby se postavily na stranu neprivilegovaných, a to bez rozdílu etnika.

Image

Zpráva

Lidé v Brně budou nenásilně blokovat neonacistický pochod

V jihomoravské metropoli vznikla iniciativa Brno blokuje, jejímž úmyslem je nenásilně zamezit pochodu pravicových extremistů městem. Ten ohlásila na první máj Dělnická strana sociální spravedlnosti. Průvod se má konat ve dvou trasách.

Image

Zpráva

Policejní zákrok v Krupce byl dle ministerstva v pořádku

Sobotní zákrok policie proti náboženskému shromáždění v Krupce na Teplicku byl podle ministerstva vnitra maximálně korektní a v souladu se zákonem. S názorem ministerstva zásadně nesouhlasí předsedkyně Českého helsinského výboru Anna Šabatová.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Státní úředníci a policie porušují zákony, aby mohli pomáhat neonacistům

Po událostech v Novém Bydžově a Krupce to působí, jako by si ministerstvo vnitra, státní správa na městských úřadech a policie daly podivný cíl: ochraňovat neonacisty a další rasisty i za cenu úmyslného porušování zákonů.

Igor_demo20

Komentář

Saša Uhlová: Tomáš Vandas a deset milionů mlčících

Lidem v Krupce stát i prostřednictvím policejního antikonfliktního týmu upřel právo na lidskou důstojnost. Změny musí vynutit ministr vnitra a policejní prezident. A je také třeba, aby se probrala česká občanská společnost.

Image

Zpráva

Pravicový extremista dostal za projev v Krupce půlroční podmínku

Teplický soud v úterý potrestal trestním příkazem šestadvacetiletého muže ze Slovenska za jeho sobotní projev v Krupce na Teplicku během akce DSSS. Muž od soudu odešel s podmíněným půlročním trestem s dvouletým odkladem.

Image

Zpráva

Policie obvinila cizince, který řečnil na akci DSSS v Krupce

Policie obvinila cizince, který se v sobotu v Krupce účastnil pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti. Policisté muže podezírají z pronášení rasistických výroků během projevu.

Image

Zpráva

Iniciativa V Ústí neonacisty nechceme zvažuje žalobu na policii

Občanská iniciativa V Ústí neonacisty nechceme zvažuje žalobu na policii kvůli sobotnímu zásahu proti ekumenické bohoslužbě v Krupce u Teplic. Shromáždění bylo reakcí na demonstraci příznivců krajně pravicové DSSS.

Dsc_0115

Živě

V Krupce se opět za asistence policie naparovali neonacisté

Do Krupky na Teplicku svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti pochod, který prošel místy, kde bydlí Romové. Policie opět rozehnala protestující občany, podle serveru Romea.cz zbila dokonce i faráře, zatímco neonacisté šířili strach.

Image

Zpráva

Soud zrušil zákaz sobotních pochodů DSSS Krupkou

Ústecký krajský soud zrušil rozhodnutí radnice v Krupce na Teplicku, která zakázala pochody DSSS městem. Podle mluvčí krajského soudu radnice svoje rozhodnutí neodůvodnila dostatečně. Pochod po silnici prý nemůže být důvodem k jeho zakázání.

Image

Zpráva

Lessy: Opatření při setkání extremistů v Brně budou masivní

Dělnická mládež se na 1. května chystá ovládnout centrum Brna. V tom se jim budou snažit zabránit policisté, kteří chystají mohutnou akci. Organizují se rovněž brněnské občanské iniciativy.

458541_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Helsinský výbor kritizuje postup úřadu i policie v Bydžově

Zásah proti antifašistům v Novém Bydžově byl podle Českého helsinského výboru nepřiměřený a tvrdý. Městský úřad měl rozpustit shromáždění DSSS, která jen pod novou hlavičkou realizuje neonacistické cíle Dělnické strany.

Zobrazeno 50 / 76