České Budějovice

Ano-mak_

Zpráva

ANO v Budějovicích udrželo primátora. Povládne s ČSSD, ODS a lidovci

Jiří Svoboda byl znovuzvolen primátorem Českých Budějovic. Do funkce se vrací po bezmála třech měsících. Nová koalice složená z ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL má nejtěsnější většinu třiadvaceti hlasů z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva.

272

Zpráva

České Budějovice jsou bez primátora, ke vzniku nové většiny je zatím daleko

V Českých Budějovicích ztratila dosavadní koalice většinu. Podle odvolaného náměstka primátora Ivo Moravce z hnutí Občané pro Budějovice je situace zablokovaná a je otázka, zda se zastupitelé shodnou na jméně nového primátora do konce srpna.

Budejice

Zpráva

Vznikla studie o sociální situaci na sídlišti Máj

Agentura pro sociální začleňování představila výsledky podrobné studie, která přibližuje sociální situaci a podobu soužití na českobudějovickém sídlišti Máj, kde se na jaře opakovaně konaly protiromské demonstrace.

Wales-mwnt_cb

Komentář

Pavel Holubec: Struktura nenávisti

Společnost, v níž dominují konkurenční vztahy a kde platí „účel světí prostředky“, si vytváří hromosvod pro jevy, se kterými si neumí či nechce poradit. Tím jsou bezdomovci a zvláště Romové. Pokud si do nich kopnete, lze si to snadno morálně odůvodnit.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Po protiromských taženích se začíná probouzet stát i občanská společnost

Nový ministr vnitra Pecina slibuje pokračovat v tažení proti extremistům. Vedle toho na protiromské protesty začíná reagovat i občanská společnost, dokladem je vyjádření Sokolu Brno I či prohlášení několika respektovaných osobností.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Otevřený dopis neextremistickým protiromským demonstrantům v ČR

Protože protiromské protesty pokračují a politici ničemu nepomáhají, napsal František Kostlán ve spolupráci s dalšími lidmi z občanského sdružení ROMEA otevřený dopis protiromským demonstrantům v ČR, kteří sami nejsou extremisté.

Zobrazeno 6 / 6