Biopaliva

Babi_

Zpráva

Hnutí ANO nehlasovalo pro návrh na ukončení podpory biopaliv

Poslanci a poslankyně ANO 2011 nepodpořili návrh na ukončení daňového zvýhodnění biopaliv, přestože v minulosti tvrdili opak. Návrh nepodpořily ani ostatní strany koalice. Podle poslanců TOP 09 jde o zdokumentovanou lež ANO.

Vojtech_kotecky

Komentář

Vojtěch Kotecký: Kdyby si Babiš vzal dovolenou

V debatě o agropalivech mají všechny strany docela rozumné argumenty. Stát jejich výrobce podporuje bez ohledu na zájmy Agrofertu.

274831_mediafax_marek_kupec

Zpráva

DUHA: výroba kotlů na biomasu zaměstná víc lidí než Litvínovská uhelná

Podle nové studie Hnutí DUHA zaměstnává už dnes výroba kotlů na biomasu 1 500 lidí. Vláda by měla novým zákonem podpořit rozvoj moderních zelených řešení, která přispějí i ke zvýšení zaměstnanosti, soudí ekologická organizace.

Image

Zpráva

Produkce a vývoz agropaliv rychle rostou

V ČR meziročně vzrostla produkce metylesteru z řepkového oleje skoro o 30 % a jeho export ještě víc. Podle ekologů se tím problematizuje jeho přínos pro ochranu prostředí. Povinné přimíchávání tzv. biosložek motorových paliv se neosvědčuje.

Jberanek

Sloupek

Jan Beránek: České energetické obludárium

Česká energetika se již delší dobu ubírá obskurními směry, jejichž výslednice však neomylně vede směrem vzad. Také minulý týden přinesl několik příkladů: vedle již rozebíraného Prunéřova také v oblasti biopaliv, fotovoltaiky i jádra.

Image

Zpráva

Studie pro britskou vládu: biopaliva škodí víc než ropa

Další studie ukazuje, že biopaliva páchají více škod nežli užitku. Pomáhají průmyslu a lobbistům, nikoli přírodě.

Image

Zpráva

Evropská biopaliva zvyšují ceny potravin a přispívají k hladu

Závazek namíchat deset procent biopaliv do palivového mixu v každé členské zemi Evropské unie má za následek hladovění milionů lidí, zvýšení cen potravin a nedostatek půdy, uvádí nová studie.

Zobrazeno 7 / 7