Podmínit vyplácení podpor v nezaměstnanosti?

Jste pro, aby výplaty podpor v nezaměstnanosti a dávek hmotné nouze byly podmíněny účastí nezaměstnaných na veřejně prospěšných pracích, veřejné službě, rekvalifikacích nebo vzdělávacích kurzech?

Redakce

22.03.2010

  • Velikost textu + -

Ano, jsem pro, aby bylo vyplácení dávek v nezaměstnanosti vázáno na v otázce jmenované činnosti. Jednak proto, aby nedocházelo k jejich zneužívání a jednak proto, aby ti, kteří nemají práci, neztratili sociální a pracovní návyky.

Jsem proti tomu, aby byla podpora v nezaměstnanosti striktně vázána na účast nezaměstnaných na vzdělávacích kurzech nebo veřejně prospěšných pracích. Něco jiného by bylo, pokud by výše podopry byla diferenciována dle toho, zda se ten který člověk účastní rekvalifikačních kurzů, veřejné služby či veřejně prospěšných prací. Umím si zkrátka představit, že ti, kteří se například účastní rekvalifikačních kurzů, dostanou vyšší podporu, než ti, kteří nedělají nic.

Otázka: Jste pro, aby výplaty podpor v nezaměstnanosti a dávek hmotné nouze byly podmíněny účastí nezaměstnaných na veřejně prospěšných pracích, veřejné službě, rekvalifikacích nebo vzdělávacích kurzech?

Ano
Ne

Celkem 40 hlasů. Ano: 14 hlasů/35.0%, Ne: 26 hlasů/65.0%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265