Povinné očkování proti chřipce?

Bezpečnostní rada státu schválila návrh, podle kterého by na pokyn hlavního hygienika Michaela Víta bylo povinně očkováno proti chřipce více než 200 tisíc lidí nutných pro chod státu (policisté, hasiči, vojáci a zdravotníci, členové Bezpečnostní rady státu včetně prezidenta). Hlasovali byste pro tento návrh?

Redakce

04.02.2010

  • Velikost textu + -

Hlasoval bych pro a to nejen kvůli milé představě, jak násilím očkují našeho pana prezidenta a on se přitom zuřivě zmítá… Za krizové epidemiologické situace by bylo nutné udělat vše pro zajištění alespoň základního fungování státu a osoby, které se tomuto veřejnému zájmu odmítají podřídit nemají na příslušných klíčových místech co dělat. Při nástupu na takovou pozici by však měl být každý s touto povinností obeznámen, a měl by i předem podepsat informovaný souhlas. Udivuje mne, že se tak neděje.

Je zcela v kompetenci dospělého svéprávného člověka rozhodnout, zda se nechá nebo nenechá očkovat. Základní pravidlo lékařské etiky stanoví, že dospělý kompetentní pacient má právo na vysazení stávající nebo na nenasazení nové léčby, a to dokonce i v případě, když důsledkem bude jeho trvalé poškození nebo smrt. Nucené očkování zdravých lidí je proti tomuto principu autonomie a bylo by narušením jejich svobody. Dalším velikým argumentem je fakt, že k dnešnímu dni zemřelo v ČR na prasečí chřipku pouhých 95 (!) lidí, z nichž drtivá většina měla ještě jinou a závažnou diagnózu a zemřela by pravděpodobně stejně. O pandemii se tedy v žádném případě nejedná a nucené očkování je naprosto beze smyslu.

Otázka: Bezpečnostní rada státu schválila návrh, podle kterého by na pokyn hlavního hygienika Michaela Víta bylo povinně očkováno proti chřipce více než 200 tisíc lidí nutných pro chod státu (policisté, hasiči, vojáci a zdravotníci, členové Bezpečnostní rady státu včetně prezidenta). Hlasovali byste pro tento návrh?

Ano
Ne

Celkem 49 hlasů. Ano: 5 hlasů/10.2%, Ne: 44 hlasů/89.8%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265