Osvojení dětí pro registrované páry?

Jste pro návrh zákona ministra pro lidská práva, dle kterého by homosexuálové žijící v registrovaném partnerství měli mít možnost individuálně si osvojovat děti (změna by nadále nedávala právo na společné osvojení dětí registrovaným párům)?

Redakce

29.01.2010

  • Velikost textu + -

Jestliže je možné, aby dítě individuálně adoptoval člověk, který žije osaměle nebo v nesezdaném soužití, nelze totéž odepírat osobě, která uzavřela registrované partnerství. Takový zákaz je protiústavní, což potvrdila i Rada vlády pro lidská práva. Chápu, že výchova dětí v netradičních rodinách je pro mnohé diskutabilní. Je ale skutečností, že osoby s odlišnou sexuální orientací děti vychovávají již dnes a jsou stejně dobrými, milujícími a starostlivými rodiči.

Jsem proti tomuto návrhu. My ctíme tradiční podobu rodiny. A protože nejsme pro registrované partnerství, nejsme ani pro tyto adopce. V této věci zastáváme dlouhodobě konzervativní názor.

Otázka: Jste pro návrh zákona ministra pro lidská práva, dle kterého by homosexuálové žijící v registrovaném partnerství měli mít možnost individuálně si osvojovat děti (změna by nadále nedávala právo na společné osvojení dětí registrovaným párům)?

Ano
Ne

Celkem 45 hlasů. Ano: 32 hlasů/71.11%, Ne: 13 hlasů/28.89%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265