Placená nadstandardní péče?

Souhlasíte se zavedením nadstandardní zdravotní péče, jež by spočívala v možnosti pacientů hradit si rozdíl mezi nadstandardní péčí a tou standardní, která bude celá hrazená pojišťovnou?

Redakce

03.11.2010

  • Velikost textu + -

Z principu jsem pro. Ostatně již dnes si mohou pacienti připlácet za nadstandard. Klíčovou otázkou pro budoucnost nicméně bude, jak vládní koalice nadefinuje standard, tedy péči, na kterou budou mít pacienti nárok. V žádném případě se současný standard nesmí snižovat. Uvedu příklad: nedávný návrh ministra zdravotnictví, že by si běžné plomby pacienti platili sami, odmítám, neboť je v žádném případě nelze považovat za nadstandard.

Vláda si představuje, že úhradový standard bude znamenat hrazení ze zdravotního pojištění jen ekonomicky nejméně náročného způsobu léčby, a pacient doplatí zůstatek. Nemůžeme souhlasit, dokud nebude zabezpečeno, že pacient dostane potřebnou zdravotní péči bez ohledu na svoji peněženku.

Otázka: Souhlasíte se zavedením nadstandardní zdravotní péče, jež by spočívala v možnosti pacientů hradit si rozdíl mezi nadstandardní péčí a tou standardní, která bude celá hrazená pojišťovnou?

Ano
Ne

Celkem 92 hlasů. Ano: 22 hlasů/23.91%, Ne: 70 hlasů/76.09%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265