Ještě více preferenčního hlasování?

Jste pro, aby voliči mohli dát ve volbách do PS preferenční hlasy pěti kandidátům, kterým by současně pro přednostní získání poslaneckého mandátu stačilo získat pouhá dvě procenta těchto hlasů?

Redakce

01.06.2010

  • Velikost textu + -

Jsem pro, aby měli voliči co největší vliv na složení Poslanecké sněmovny. I naše strana skládá kandidátky takovým způsobem, že každý nominovaný politik je kompetentní vykonávat funkci poslance. Na druhou stranu by mohlo při snížení pětiprocentního prahu hrozit riziko, že by si někteří kandidáti zaplatili svou vlastní kroužkovací kampaň, čímž by snadno narušili demokratické nominační metody.

Problémem návrhů změn volebního zákona je, že se pohybují od extrému k extrému. Jsem pro, aby voliči měli větší vliv na složení Poslanecké sněmovny, avšak byl bych pro možnost jen čtyř preferenčních hlasů. Optimální by bylo, aby pro získání poslaneckého křesla pak kandidát musel získat čtyři procenta těchto hlasů.

Otázka: Jste pro, aby voliči mohli dát ve volbách do PS preferenční hlasy pěti kandidátům, kterým by současně pro přednostní získání poslaneckého mandátu stačilo získat pouhá dvě procenta těchto hlasů?

Ano
Ne

Celkem 40 hlasů. Ano: 14 hlasů/35.0%, Ne: 26 hlasů/65.0%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265