Strhávat občanům dlužné částky z dávek?

Jste pro, aby města měla možnost strhávat občanům dlužné částky z jejich sociálních dávek, nebo jim měla možnost nařídit, aby si své dluhy odpracovali?

Redakce

30.04.2010

  • Velikost textu + -

Ano, souhlasím. Avšak návrh strhávat občanům dlužné částky ze sociálních dávek by znamenal, že všichni, kdo platíme sociální odvody, bychom fakticky přispívali městům do jejich rozpočtů. To se mi zdá být nelogické. Nicméně s druhým návrhem - tj., aby si lidé své dlužné částky odpracovali - souhlasím bez výhrady.

Již současný systém sociálních dávek je velmi tvrdý a poskytuje obcím veškeré možnosti. Obce totiž již nyní mohou zabavovat všechny dávky, které nahrazují příjem a mají i exekuční titul. Paní Řápková mi těmito předvolebními populistickými návrhy - mezi než si dokonce dovolila zařadit i to, že by obce měly pravomoc zakázat některým občanům pobyt na území města - připomíná Jiřího Čunka. Neuvědomuje si, že svoboda pohybu a svoboda se usazovat patří mezi základní svobody dané ústavou, které prakticky vznikly zrušením nevolnictví za Josefa II. a jsou základním předpokladem a podmínkou rozvoje kapitalismu. Jde o projev politické linie, která pohrdá každým, kdo je slabší a jejíž ambicí je tyto občany nikoli začlenit, nýbrž vyloučit ze společnosti. Je to příznak omezené politiky.

Otázka: Jste pro, aby města měla možnost strhávat občanům dlužné částky z jejich sociálních dávek, nebo jim měla možnost nařídit, aby si své dluhy odpracovali?

Ano
Ne

Celkem 45 hlasů. Ano: 8 hlasů/17.78%, Ne: 37 hlasů/82.22%.

Otevřená referenda

Archiv výsledků

Zobrazeno 30 / 265