Přehled dne

  • Velikost textu + -

Názory

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Kůrovcovo poučení

Odvolání ředitele Lesů ČR a jeho případné stíhání neřeší podstatu problému s kůrovcovou kalamitou – hospodaření v lesích zaměřené pouze na výtěžnost, které nepřipouští možnost větší a lepší starostlivosti o celek lesa.

_onka

Komentář

Jaroslav Šonka: Německá AfD a historická perspektiva

Oč jsou politické strany typu AfD hlasitější a plné vášní, o to méně skutečných politických řešení a činů za nimi zůstává. Směřuje AfD do zapomnění tak jako její předchůdkyně, nebo jí pomohou evropské volby?

Olga2

Komentář

Olga Lomová: Cesta člověka mezi démony

Nervozita čínského vedení v souvislosti s blížícím se 30. výročím studentských protestů a masakru na náměstí Nebeského klidu dosáhla takové míry, že cenzuruje popmusic.

155435985230501167

Komentář

Vilém Řehák: Jak číst výsledky jihoafrických voleb

Ve středu 8. května rozhodlo sedmnáct a půl milionu jihoafrických voličů o tom, že Africký národní kongres zůstane vládnoucí stranou. V sobotu zveřejněné oficiální výsledky přitom do značné míry potvrdily předvolební prognózy.

Domov

Karabash_ecology_plant_air_pollution_damage_trumpet-858894

Zpráva

Ekologové, lékaři i vědci vládě: Neprodávejte Počerady Tykačovi. Zavřete je

Otevřeným dopisem vládě zahájily ekologické organizace kampaň za uzavření nejšpinavější uhelné elektrárny u nás. ČEZ ji má v tuto chvíli v plánu prodat uhelnému magnátovi Pavlu Tykačovi.