Chci přispět X

Přehled dne

  • Velikost textu + -

Názory

Ostampach

Sloupek

Ivan Štampach: Paradoxy času

Nový rok je milník, který určuje jen a pouze konvence. Stává se skutečností díky nám. Je tedy na nás, jakým příběhem ho naplníme, ať už jako lidé, nebo jako občané.

Fatimacropwb

Sloupek

Fatima Rahimi: Šachy saúdského prince Mohameda bin Salmána

V saúdském království se konalo mistrovství světa v bleskovém a rapid šachu. Turnaj se neobešel bez celosvětového rozruchu.

Hudec1

Komentář

Miroslav Hudec: S prominutím, novoroční předsevzetí

Předsevzetí a jejich porušování patří v našich končinách k těm nejvytrvalejším – a vlastně možná i k nejzábavnějším – tradicím, které se vážou k období končícího roku.

Imageedit_2_7544918760

Komentář

Kristýna Jůzová Kotalová: Zakazování doplatků na bydlení zhoršuje situaci ohrožených dětí

Obce mohou nově vymezit lokality se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, v nichž se nevyplácejí doplatky na bydlení. Do rozhodnutí se dle zákona zapojují i orgány sociálně-právní ochrany dětí, což je ale v rozporu s jejich posláním.

151489001459800397

Komentář

Marek Hilšer: Měnit věci k lepšímu vyžaduje nejen odpovědné politiky, ale i sebevědomé občany

Redakce DR se obrátila na čtveřici prezidentských kandidátů s nabídkou, aby pro nás sepsali svou verzi novoročního projevu. Marek Hilšer zdůrazňuje ve svém textu úlohu občanské společnosti a nutnost měnit politickou kulturu zdola i shora.

Hruby_orez

Komentář

Karel Hrubý: Jeden barák v centru Prahy aneb O hodnotách a politickém marketingu

Autor, člen ČSSD od roku 1946 a její poslední exilový předseda, vysvětluje nejen Jiřímu Zimolovi, co jsou to sociálně-demokratické hodnoty, a proč spojencem strany dnes nemůže být ani Andrej Babiš, ani Miloš Zeman.

Domov

13363463415_31dafcdeb8_z_1_

Zpráva

Otcovská dovolená i povinné e-recepty: Co se mění s rokem 2018

Zvyšuje se minimální mzda, důchody i rodičovská pro rodiny s vícerčaty. Papírové recepty postupně nahradí ty elektronické, občanské spolky ztratí právo vyjadřovat se ke stavbám ve správním řízení. Přinášíme přehled zákonů a nařízení, která začínají platit s Novým rokem.

Další texty

Image

Štěstí z šesti

Svět 2017: šest protestů, které budou mít dopad i letos

Vedoucí rubriky SVĚT Petr Jedlička připomíná v rámci novoročního bilancování šest loňských protestů, jež se projeví takřka určitě i v letošním dění.