Knížák odejde ze svého postu až v roce 2011

Milan Knížák se s ministrem kultury Václavem Riedlbauchem dohodl na svém odchodu z čela Národní galerie. Svůj odchod plánuje na konec roku 2011, o přesnějším datu bude ještě s ministrem jednat.

(lp)

13.01.2010 15:55

115627_mediafax_jiri_rubes

Šéf Národní galerie se chystá odejít až v roce 2011. Foto Jiří Rubeš, Mediafax

Knížák prý chce odejít ze své vůle. Mluvčí ministerstva kultury Jan Cieslar informoval server iDNES.cz o tom, že během tohoto roku by mělo být zahájeno jednání o ukončení pracovního poměru, přesný termín odchodu však zatím není jasný.

„Rozhodně se nejedná o aktuální odchod. Pro letošní i příští rok plánujeme pod vedením pana Knížáka ještě spoustu důležitých projektů. Milan Knížák by měl své působení v čele Národní galerie ukončit ke konci roku 2011. Žádné jiné datum se nezmiňovalo," upřesnila v prohlášení pro média mluvčí Národní galerie Petra Jungwirthová.

Riedlbauch řekl pro iDNES, že ví o několika kandidátech, o jejichž účast by měl zájem ve výběrovém řízení, jejich jména však prozradit nechce. Najít vhodného kandidáta prý nebude jednoduché, lidí, kteří by byli dobří a nebyli vázáni v jiné instituci, je podle něj málo.

Hlasy volající po Knížákově odvolání zněly prakticky nepřetržitě od jeho kontroverzního jmenování. Knížák soustavně sklízel kritiku odborné obce. Do čela Národní galerie ho v roce 1999 dosadil ministr kultury Pavel Dostál, ačkoli výsledky konkurzu nebyly jednoznačné.

Další informace:
IDNES.cz Knížák plánuje odchod z čela Národní galerie. Dohodl se s ministrem